Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

604 Heuliez - aukce 7.7.2012 Le Mans


Ota

Recommended Posts

  • O 11 měsíců později...

Marceli, vydražil jsem tam ješte XM, které mělo místo SPZ taky letopočet 1992, což značí ještě první model, ale auto už bylo vzezřením nový model (1995 a výš) ale po bližší prohlídce jsme zjistili, že to byl původně opravdu první model (motor, řízení...) který v továrně Heuliez upgradovali (kdo zná XM, tak exteriér, to je jen přední maska, nárazníky... a vyměnili i palubní desku a ovladače z nového modelu-což je tedy docela škoda), zkusím to ověřit ještě podle VINu. Co když to s tou 604kou bylo nějak podobně?

[upravil dne 10.7.13 12:56 PM od Ota]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ota: Rozumím Ti, jak to myslíš.

Ale to by u 604ky znamenalo vyndat nápis \"604\" z kapoty a zakitovat, totéž se zrcátkem, které bylo v roce 1978 na noze a po roce 1980 plasťáky v rohu \"okna\" dveří.

Výměna palubky nutná nebyla, ale páčky to má z nového modelu, měli by tam být v roce 78 páčky s blikači na pravé páčce...

Rozumím jak to myslíš, píši, možné to je, mohli vzít totiž starou 604ku, která se neprodala a prodloužili ji, dali třeba novou kapotu a nové dveře, aby to byl nový model...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem kvůli tobě našel ten aukční katalog a pár info jsem našel: První prodloužená limousine byla představena v Paříži v roce 1978, rozvor je prodloužený o 62 cm. Oficiálně byla homologována až v roce 1980. Celkem 124 ks bylo vyrobeno v letech 1980-1984. Ta v loňské aukci byla podle továrního štítku Heuliez 12. homologovaná ve Francii a celkem 20. vyrobená. Katalog uvádí r.v. 1980, Peugeot 604 TI, typ A35.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi hodný. ;)

Ale co z toho plyne? Podle mě jen to, že ten rok na té 604 je zavádějící, a jen připomíná, že Heulitz už v roce 1978 uvedl prodlouženou verzi, ale ne že je to rok výroby 604ky v aukci, protože jak píšeš, vyrobena 1980...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Podle mě z toho plyne, že prvních několik vyrobených kusů (starší modelovky) v letech 1978-1979 šlo mimo Francii a možná i mimo Evropu, kde homologace netrvala tak dlouho a byla třeba jednodušší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch starých modelů prodloužených bylo ale asi jen opravdu pár. Co mám fotky, tak je to vždy nový model, až na jednu vyjímku.

Rok 79, soudím dle RZ, takže Tvá domněnka by byla reálná.

[upravil dne 23/11/2013 00:46 od Marcel505]

post-1938-14109634251898_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...