Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

306 GTi-6, alebo postupný vývoj z ulice na trať


Ivkopivko12tka

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Keďže Kocúr v tejto chvíli odpočíva už 3 týždeň v garáži, zazimovaný, s odpojenou nabitou batérkou, navoskovaný, vyumývaný, povysávaný a voňavý, tak to tu trošku oživím a pustím trošku melanchólie.

Rád by som sa podelil s ešte vtedy našou najstaršou 306ťku, ktorou to vo mne všetko začalo.

Bola to 1.4 55kw z roku 1994, kompletne bez výbavy.

Žadny centrál, žiadne okná v eletrike, dokonca bez posilovača riadenia, bez ABS, úplne holá bez ničoho.

Ako 17 ročný som si urobil vodičák, takže v 18 rokoch som ju dostal do \"vlastníctva\". Bolo to šikovné autíčko, najmä sa vôbec nekazilo a pripadalo mi veľmi živé, pri predaji mala na tachometri niečo cez 175 000 a nezožrala ani kvapôčku oleja (jar-leto 2011). Pred mesiacom som ju videl na inzerátoch, písal som majitelovi, no ten sa na mňa vysral, tak neviem, kde je jej konca.

nejaké foto ex-autíčka + ex-frajírka z toho obdobia

x6tkcmjs1slzmpdzunlq_thumb.jpg

když musíš, tak musíš :D

ahx7pv76lyih2oi5s7xy_thumb.jpg

Vedel som, že moje ďalšie auto bude 306, voľba padla aj z finančných dôvodov na 1.6 z Trnavy (r.v 97, fáza II, okna v elektrike, ABS, bez klímy), zelená metalíza (moja obľúbená farba), búraná ale opravená, po kúpe som zistil, že dosť papá olej - člen Pastorek sa postaral o jej \"znovuzrodenie\", pričom sa chem aj týmto ešte raz veľmi pekne poďakovať

Teraz jazdí v Devínskej novej Vsi v Bratislave.

Vlákno + fotky z opravy u Pastorka:

nejaké fotky

3t401tejo5ai9w7a86ve_thumb.jpg

r46a8ou0veleqw30c6i0_thumb.jpg

h4h90kfosrpi3mwouqig_thumb.jpg

3t401tejo5ai9w7a86ve_thumb.jpg

Spoločná foto 1.4 a 1.6

3o76pdasakim0emj7ad6_thumb.jpg

Počas školy som si našiel lepšie platené zamestnanie a cítil som, že S16/GTi-6 na seba nenechá dlho čakať. Hľadali sme, hladali a to aj tu na fóre ( v tomto vlákne: ) a nakoniec sme našli najmä vďaka Pipistrelovi! Ďakujem ti, mrzí ma to letné nevydarené stretnutie sa, aj moja absencia na zrazoch, mám trošku problém s organizáciou času :nevim

Pár fotiek na porovnanie, mrzí ma, že nie sú z rovnakého ročného obdobia, iné podobné nemám.

čumáci, pri tom facelifte si hoši dali fakt záležat

5cpbq3cl9z8rq2pis0sz_thumb.jpg

odzadu zľava, svetlá, strieška, prahy, zámok zadných dverí

wygd75yg49oijwz0nkc8_thumb.jpg

takmer identický uhol :)

si7dr6ej4v1wipall28j_thumb.jpg

Interiér, hehe

ezyjbx4v0zrls4vju5or_thumb.jpg

1.4 motor nemám vyfotený, tak toto je 1.6 po Pastorkovej oprave vyumývaný nastriekaný (TU5JP NFZ vs XU10J4RS)

815wflthyzxxm28ac0dz_thumb.jpg

Tí, ktorí sa dostali až sem - vďaka za prečítanie, kľudne sa podelte o nejakú tú spomienku :papa

[upravil dne 15/12/12 22:24 od Ivkopivko12tka]

[upravil dne 15/12/12 22:27 od Ivkopivko12tka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Díval jsem se na ně na ebay a vypadají moc pěkně :potlesk Ale musel jsem si koupit s cabriem :D

Toto, že : http://www.ebay.com/itm/PEUGEOT-306-GTI-INSPIRED-CAR-T-SHIRT-AUTOTEES-/160934796473?pt=UK_Men_s_T_Shirts&var=&hash=item2578761cb9

Jojo, tak tak, to tmavomodré je taky pěkné, ale mne sa proste lúbí červená a černá byla povinnost ;) Bez tak sem v tejto době nejaký vyžratý, tak to aspoň sková šunku dočasne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

msa6fvhwgjqrcmj3s8jo_thumb.jpg

NECH UŽ JE JAR !! :ticho

Jak trošku opadne sneh a mráz, jedeme do servisu

1. výmena brzdového príslušenstva (podľa stavu aj kotúče)

2. výmena prevádzkových kvapalín okrem oleja / dezinfekcia, vyčistenie a napustenie klímy, nech je v lete v cajku.

3. Teplotné čidlo/termostat/kontrola vetrákov (dlhodobá závada, teplota v lete vystúpa nad 105°C a potom sa spustia vetráky pomaly, pričom u tej teploty by mali íst naplno a pomaly točiť pri 95°C ak si to dobre pamätám, nech je tiež v lete pokoj.

4. STK/EK

5. Deflektor pod predný nárazník (lízátko), nech to trošku vypadá.

6. Renovácia laku ;)

EDIT: Nový hlavicu radící páky :mrk

[upravil dne 21/1/13 21:13 od Ivkopivko12tka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekedy začátkem decembra sem si objednal bočné zatmavené smerovky zo stránky angel eyes

Prišli zrovna dnes pred chvílú, už sem na ně aj zabudel, kolké prekvapení :)

Ešte dojít na spúsob, jak sa dávajú dole, či to len vylúpnút nejakým šrubováčkem a tak..

kuk

98aijh56wf0tlfba0sx8_thumb.jpg

Na celočerné auto padnú jak šerbl na rit, púvodní sú bílé a mrížkované. Ešte by to chcelo zatmavit světla :)

[upravil dne 22/1/13 14:55 od Ivkopivko12tka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skusím to zajtra, dnes mám za sebú vcelku slušnú turistiku, už to vidím len na dúchod.

Nerád bych si sprasil lak nejakým blbým pohybem, nejsem zrovna šikula :)

Jo a tí světla ... ach jo, k černej by sa to strašne moc hodilo, aj sem rozmýšlal u iných predných světlách, ale pak si ríkám, že tí origo sú aj tak krásné, ale s tú černú je to pošušňáníčko.

ex0fviagvrgeo6ywnq9d_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...