Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Páčky v P307


pipko

Recommended Posts

Viem ze sa to tu mnohokrat diskutovalo ale chcem to vediet presne

kedy sa da menit packa blinkrov samotna a kedy sa musi menit cely ten stred ?

Zasa ako vacsina z nas blikam raz do jednej strany a hned do druhej a niekedy mi nejde zapnut smerovku vobec packa sa dost mika tak co s nou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, mě se stávalo to, že při blikání do prava a otočeném volantu do plného \"rejdu\" do prava, tak při návratu se mi blinkr sám přepnul doleva. Měnili mi kompletně celý střed s oběma páčkama. Je to asi rok dozadu a teď se mi to za poslední týden stalo znovu 2x. Brý to jen tak lehce vyměnit nejde. Je to nerozebiratelný díl, kde je spousta mikrospínačů a oprava je hodně složitá. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám asi totožný problém. Někdy, když zatočím a blikám doprava a vracím volant zpět trochu rychleji, tak se páčka přepne doleva.

Už jsem jednou měl celý ten mechanismus páček rozdělaný a zas tak komplikované, jak píše Destiny, to nebylo. Ale žádnou zjevnou závadu jsem tam nenašel. A jelikož jsem neměl moc času nad tím bádat, tak jsem to složil zpět a zas to občas pozlobí. Tak to v nejbližší době ještě jednou kuchnu a pak poreferuju.

Bilkání zdar:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano je tam prstenec ale v tom prstenci sa kazda packa da menit jednotlivo ci uz pre smerovky stierace alebo ovladanie radia ci tempomat

moja otazka este raz

packa sa doslova cela miká ta pre stierace sa nepohne ani kusok mysli te ze nestaci vymenit len packu smeroviek alebo treba cely ten prstenec nechcem sa nechat v servise napalit a zaplatit nehorazne peniaze za nieco co funguje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se hlásím s referencema o rozebírání toho prstence s páčkama blinkrů a stěračů. Ale asi vás moc nepotěším, protože dle mého názoru se vývojáři od Peugeotu na tomto dílu taky moc nepochlapili.

Moje auto má najeto 35tisíc km, tak by nějaké větší opotřebení dílů nemělo nastat. Po rozdělání jsem opět žádnou závadu nenašel a tentokrát jsem šel víc do detailů. Vodící drážky, i ten čudlík z páčky, nesly známky mírného opotřebení, ale podle mě žádná hrůza. Ono to asi funguje OK když je to nové, ale jak se to trošku ojede, tak je to nevyspitatelné. A ty drážky jsou přímo na těle toho prstence, tak proto to v servisech vyměňují celé.

Hlavní problém vidím v tom, že páčka je asi dost těžká na to, aby se při automatickém vypnutí volantem zastavila ve vypnuté poloze a tak se při větším impulzu od volantu někdy přehoupne na druhou stranu. Dalo by se to možná vyřešit silnější pružinou, co je v páčce a tlačí ten čudlík do drážky, ale to by znamenalo ještě rychlejší opotřebení drážek. Moje metoda vyřešení problému byla jinší a zcela jednodužší. Povolí se šroub toho kroužku, co drží celý prstenec na sloupku volantu, aby byl prstenec trochu volný. Normálně to ani nepoznáte a vadit to ničemu nebude. Tím dosáhneme toho, že při tom automatickém vypínání páčky se část pohybové energie páčky utlumí nepatrným pohybem celého prstence a páčka tak skočí jen do nulové polohy a na vyskočení už nemá sílu. To? vše a funguje to. Vlastně mi teď dochází, že jak jsem byl jednou s převodníkem airbagu do volantu v servisu, tak jsem jednou zjistil, že mi nechali ten kroužek prstence volný. Myslel jsem, že to jen zapomněli dotáhnout, ale dnes bych řekl, že to nedotáhli záměrně.

Snad se dal můj popis pochopit.

Pro pipka: Nevím přesně význam slova \"miká\", ale předpokládám, že se ti celá páčka hýbe jak chce. Chtělo by to rozdělat, a podívat se. Můžou být už značně vyjeté ty drážky, nebo ten čudlík z páčky, nebo prasklá ta pružina, co ten čudlík přitláčí, nebo ulomený některý z čepů kloubku páčky, .... Pokud se toho nebojíš, tak to rozdělání není nijak složité. Když tak poradím víc.

Tady je nějaké fotka, další a ve větším rozlišení pošlu případným zájemcům na mejl.

[Editován dne 30/5/05 milda]

[Editován dne 30/5/05 milda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to ja som myslel ze ta packa je opotrebovana takze sa opotrebovava prstenec to je na hovno neviem ci by som sa do toho pustil nie som az tak mechanicky zdatny ale chcem sa tam pozret aspon len tak mozno tam uvidim zapichnuty velky klinec ho vytiahnem a vsetko pojde OK:D

ja len som to nechcel riesit cez servis lebo su tam mumaci

PS aj ja si myslim to iste co ty ked je to nove tak to funguje aj fungovalo akonahle sa to isty cas pouziva sa to posere ale toto je zavada pre ktoru by sa aj mohli stiahnut auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, i na ty vibrace se jednou chystám podívat (i když to lamancha možná prohodil jen tak). Sice to bude trošku náročnější, simulovat rychlost 120km/h v garáži a pak něco vypozorovat. A problém bych nehledal v kolech, jako všichni doposud, ale spíš v servu nebo nápravě. Moc nadějí si sice nedávám, když to některým vibruje už od nového, ale nevzávám to bez boje. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak ti to máme zodpovědně říct, když do toho nevidíme? Může být třeba jen vydřenej ten bílej čudlík, co trčí z páčky a běhá v těch drážkách. Ten čudlík je asi z měkšího materiálu a měl by se opotřebovávat víc. Na fotce je to trochu vidět, jak je vydřenej.

A to se dá, koupit samostatně jen jedna páčka? Pak by mohl jít koupit třeba jen i ten plastový základ toho středu, ve kterém jsou ty drážky. Hmm??? :o

DSCN7502_800x600.jpg

DSCN7496_800x600.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok rozumiem

No jasne ze sa da packa kupit samostatne ak by sa ti predsa jedna pokazila nebudes predsa kupovat cely kruh

Okrem ineho Autokelly uz maju packy na 406 a myslim ze coskoro budu mat aj na 307 povedali mi ze vyrobky sa zaraduju do katalogu u asi 4 - 5 rocnych aut co zachvilu P307 bude inac packy vyraba Valeo ale to asi viete

PS asi to necham pozret kamosovi podla tvojho navodu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...