Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P407 - Jak na to - repase Elektro-hydraulického posilovače řízení P407


koblih69

Recommended Posts

U P407 2.0 je použitý Elektro-hydraulický posilovač řízení. V principu se jedná o elektromotor, zubové čerpadlo a desku s elektronikou.

Část elektromotoru je spolu s elektronikou utěsněná v jedné skříni. Pokud dochází k častému přehřívání a nenápadným úbytkům oleje aniž by prolínal na manžetách posilovače, bude pravděpodobně vadné gufero oddělující obě části. Hydraulický olej se pak dostane jak do elektroniky tak do vinutí motoru kde sice nepůsobí přímo zkrat, ale přehřívá elektroniku i vinutí a navíc. Oprava je relativně jednoduchá levná.

post-25417-14109625103853_thumb.jpg

[upravil dne 19/6/12 00:05 od koblih69]

[upravil dne 19/6/12 11:17 od Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4. Uvolníme oba konektory – datový povolíme tak, že ho lehce vytahujeme a přitom vytahujeme do strany červenou západku. Silový tak, že napřed vytáhneme žlutou západku směrem od konektoru a pak zvedneme černou, která se tím uvolní a konektor vytáhneme.

post-25417-14109625106378_thumb.jpg

[upravil dne 19/6/12 00:04 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5. Povolíme oba silentbloky a servo vytáhneme ze spodního silentbloku – to je neoficiální postup. Dělal jsem to minimálně 20x, a jde to ven i dovnitř, ale správný postup je sundat kolo, plastový podběh a odmontovat servo i s držákem. Takže pokud silent roztrhnete nechoďte si ke mně stěžovat

post-25417-14109625106989_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10. Těleso čerpadla se rozdělí na 3 části. Gufero je v té čelní. Pozor na vypadnutí klínků a přepouštěcího ventilku (kulička s pružinkou ), pokud Vám vypadnou „brejličková“ futýrka dejte pozor na správnou orientaci – při otočení nebude správně těsnit.

post-25417-14109625109808_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

13. Nasadíme zpět segrovku a čerpadlo znovu sesadíme. Po utažení šroubů zkontrolujeme jestli lze osou otáčet. Rukou to nejde, ale kleštěmi by to mělo jít ztuha, ale přiměřeně. Pokud je to příliš těžko otočitelné zkontrolujeme znovu sestavení. Vložíme spojku ( jedna strana má užší drážku, takže se nedá zaměnit ) přeryjeme část čerpadla černým plastovým krytem a zašroubujeme imbusy.

[upravil dne 19/6/12 00:01 od koblih69]

post-25417-14109625113416_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

14. Při montáži postupujeme obraceně než při demontáži. Pouze u tlakové příruby je dobré máznout O kroužek příruby a montovat jí s citem a pěkně v ose.

15. Dolejeme kapalinu a nastartujeme, kapalina hned zmizí, takže je potřeba být připravený na okamžité dolití. Dolijeme cca 2-3 cm nad rysku Max.

16. Cca 10x otočíme volantem na doraz do obou stran, v max. poloze podržíme vždy cca 2s a systém se odvzdušní. Po pár najetých km znovu odvzdušníme a zkontrolujeme hladinu. Kapalina by měla po pár desítkách km čirá bez bublin a pěny. Neměla by dále ubývat.

Cena Gufera je cca 20,- rozměr je 8x16x7 – je hojně používané například u motorek Jawa. Pokud by někdo potřeboval zapůjčit trn na nalisování gufera tak není problém. Mějte na paměti, že uvnitř není žádný filtr, takže vše udržte v čistotě !

[upravil dne 19/6/12 00:02 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Prosímtě,supr návod,já bych se toho nebal a šel bych do toho,protože ty kaluže oleje v garáži mě už pěkně se...,ale chtěl jsem se zeptat,olej ze serva mi teče vrchním víčkem,všude jinde to těsní,když otevřu víko tak je to sámá pěna a já se tě chci zeptat,může to být tím guferem prosímtě ????

Moc díky.

Jinak: 407sw,r.v.2004,2.0HDI,100 kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pročti si témata o 407, řeší se to pořád, chce to nalejt olej o 2-3cm nad rysku max a odvzdušnit, pokud nepomůže tak se mění hadice serva a popřípadě čerpadlo....

EDIT: pěna = kapalina a vzduch, tzn., že toho tam máš málo a jak to nasaje vzduch dělá to pěnu

[upravil dne 18/2/13 11:36 od Dančák]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...