Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

fandíte F1


Jitka+Jirka

Recommended Posts

  • O 1 rok později...

tak se nám blíží další sezóna, loni mě to po dlouhé době bavilo, Ferrari bylo silné ikdyž né tak aby porazilo MB.. letos to doufám vyjde ale teda jinak mě pěkně štvou, nasezení toho hnusného lešení (halo), grid gils pryč a ještě rozhází časy závodů.. vypadá to, že po hodně dlouhé době budu koukat na některé závody raději ze záznamu a nebo vůbec.. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nějaký konkrétní důvod Milane? nesleduješ ani výsledky?.. já už jsem taky několikrát chtěl skončit ale zatím vždycky mě počáteční nas...ní přešlo a nakonec se díval, letos je toho ale i na mě trochu moc co se mi nelíbí.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To můžeš říct prakticky o všem, že už to není co bývalo. Někdy je to krok správným směrem, někdy zase ne. Dneska je prostě IN downsizing a proto jezdí v F1 1.6ky V6 s turbem a výkonem někde kolem 800koní plné elektroniky, rekuperace atd.. Group B byla taky ta pravá drsná rallye ale i dnešní auta mají cosi do sebe. Pokrok prostě nezastavíš. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě nevadí čím jezdí, ale jak jezdí. Už to není tak atraktivní. Už dlouho jsem žádný závod F1 neviděl,ale co si pamatuju, tak od startu do cíle stejný jezdec, málo předjíždění, zajímavé bylo tankování... Jak jsem už psal, není to co bývalo :myslim 

Rallye,rallyecross nebo moto GP je super,to sleduji od mládí :super :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejlepší by bylo, kdyby místo jezdců ve F 1 dali za volant nějakého robota na dálkové ovládání z depa, jako mají Arabi ty elektrické bičíky na svých velbloudech a doprovázejí je při závodech v autech vedle tratě :D

F 1 dnes stojí za houno :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sledoval hodně, taky jsem psal asi 10 let denně články. Jenže pak to auto.cz šlo do kopru, tak jsem přešel jinam, na asi nejlepší web, ale v podstatě zadarmo. Ale budiž. Jenže už jsem se začal ztrácet v nazvoslovi ohledně motoru, pohonných jednotek atd. Začalo to být hodně přetechnizované. Už to byl necitelny sport pro mě, navíc ta celková filozofie byla fakt divná, prostě co nejvíce zaujmout diváka a nikoho nezajímají samotné týmy a jezdci (3zavody ve 3 týdnech atd). Navíc jsem začal chodit do práce a šlo to celé postupně stranou. 

A jen tak zas nezacnu, protože o tom sportu vím hodně A jakmile bych mu nedokázal opět pořádně rozumět (abych stihal veškerý kontext), nebude mě to bavit. Já už se bohužel nedokážu spokojit jenom se sledováním závodu... vždyť jsem si sám pro sebe dělal rozbory po trenincich a kvalifikací....

Taky se mi povedlo, jak byla tipování soutěž na Nově uhodnout kvalifikační čas, spletl jsem se o tisícinu... A to jsem tipoval jen jednou, stačilo si udělat analýzu z předchozích let a tréninků. Mám tedy podepsané Hamiltonovo triko z jeho první sezóny... tuším že je to z Kanady... nebo že Španělska... byl to úvod sezóny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už dva roky jsem neviděl závad. na výsledky kouknu ale to je tak vše.
jak už bylo psaný výše. není to už ono.
dřív to bylo daleko lepší v každé zatáčce kačírek nebo aspon tráva. kdo udělal chybu tak prakticky skončil. 
ted jezdí na vyasfaltovaným parkovištu kde jakýkoli vyjetí z tratě znamená stratu nějaké té vteřiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sleduji formuli už asi 20let, vždy jsem fandil jen rudým a ikdyž mám občas na některé věci jiný názor, stále jsem jejich fanouškem.. to samé platí o F1 jako takové, chápu vaše důvody proč se na to nedíváte ale jak už jsem psal výše, většina těch změn vychází z aktuálních trendů a technoligií, bohužel doba V10, V12 je nenávratně pryč a ikdyž bych byl pro aby se zase zavedly, je mi jasné, že se to nestane.. víc než motor a někteří napomádovaní jezdci mě štve FIA a jejich neustále hledání absolutní bezpečnosti!! bezpečnost F1ček se od 90tých let změnila naprosto brutálním způsobem, procento rizika je už tak nízké a oni stejně zavedou takovou opičárnu jako je HALO, navíc všichni jezdci s tím nesouhlasili ale FIA je prostě musí ochránit za každou cenu i proti jejich vůli i vůli nás fanoušků.. dneska je daleko větší riziko že umřete za volantem v normálním provozu než v F1 a to si myslím že jí škodí víc jak hybridní motor či zákaz tankování, prostě jí tak trochu chybí "koule" .. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže "dřív" tam ti jezdci přicházeli právě kvůli tomu nebezpečí a adrenalinu. Zase na druhou stranu až "tolik" jezdců F1 při závodech nezemřelo, jsou daleko nebezpečnější sporty, paradoxně třeba fotbal...

F1 jsem sledoval téměř pořád, ale defakto s odchodem Hakkinena a Schumachera to už začalo být o ničem. Jak jezdecky, tak technikou a vůbec stylem závodění. Taktikou, zastávkami v boxech apod. Poslední hřebíček do rakve v podobě mé nesledovanosti tomu nasadilo, že dnes jsou závody vysílané pouze na placených kanálech. Beztak v té televizi jde ho*no a mám jí doma vlastně jen kvůli prckovi a pohádkám. A na to, abych se 20x za rok podíval na závod, na to si fakt žádný předplacený  kanál pořizovat nebudu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a máme to tady... Velebnosti, jdu blejt :myslim

Nehledě na to, že se přes ten rám musí po nehodě super vylézat ven nebo zachranářům k pilotovi.

Už aby si Ferrari a Mercedes zřídili vlastní závody, jak dlouho avizují...

cc6f7e523784b1bb17fa59180474_w1254_h836_g4b99cd3a1be011e8aca5ac1f6b220ee8.jpg

fa7a266d35c887b5dfc8107ba1d0_w1254_h836_g5653bb961be011e8a72bac1f6b220ee8.jpg

Upraveno uživatelem Zdenek86
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...