Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ostřikovače skla


P607Olda

Recommended Posts

Pokud stojím, tak mi také stříkají až nahoru. Ale se zvyšující rychlostí se dostřik snižuje. A při jízdě po dálnici jsem si už zvykl, že musím snížit rychlost, aby mi to dostříklo alespoň do 2/3 skla. Peugeot se chlubí největším sklem ve své kategorii a výbornou aerodynamikou, ale stěrače tomu nepřízpůsobí. U auta za půl milionu je to ostuda.:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel problemy s ostrikovanim jen tehdy kdyz mi praskla ta hadicka u haugny. Strikalo to ani ne do poloviny skel a behem chvile byla ostrikovaci nadoba prazdna. Takze mi bylo hned jasne ze to nekde tece. Po vymene hadicky vse ok. I na dalnici to strika az nahoru. Nemusim k vuli tomu zpomalovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OldasII:

Prosím, jaký máš rok a měsíc výroby? Mohl bys, prosím, podívat, jestli máš trysky jako já na prvním obrázku, anebo nafotit ty tvoje?

Děkuji předem.

PS: uvažuji, jestli jenom přesměrovat ty moje. V pomalé jízdě stříkají do 2/3, při rychlé jen do 1/2, ale takovým způsobem, že horní třetina okna zůstane suchá = zablácená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže: OldasII má napohled stejné trysky, jako já.

Objednal jsem trysky z 607, domluvil termín. Při tom zkusíme i znecitlivit čidlo deště (zkontrolovat řádnou montáž a případně nastavit elektronicky menší citlivost). A taky nové stěrače. Za týden dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ostřikovače jsou přicvaklé zespodu na plast. Pod nimi v plechu kapoty není otvor. Takže se servisákem jsme se rozhodli zatím nic nevrtat a nemontovat, ale plast zespodu vypodložit na hraně plechu a tím změnit směr trysek. Vyzkouším a napíšu.

Čidlo deště: citlivost se pomocí PP2000 nedá nastavit - není tam taková položka. Výměna stěračů za nové sice stála 1400 Kč, ale nic nepřinesla - i staré stěrače stíraly dobře a čidlo nefunguje ani s novými.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Mám podobný problém na P 5008, voda mi strieka tak do polovice okna, na dialnici sa ani nepokúšam ostrekovať okná, nemá to význam. Najprv skontrolujem hadice, typujem to zatiaľ na tlak vody, niekde asi uniká, kedže mám veľkú spotrebu vody a tečie vedľa auta. Čerpadlo mám nové. Dosť ma sklamalo, že sa nedá nastaviť uhol na ostrekovačoch. S ihlou sa to dalo už na Škode 120 v 80. rokoch. Zadný ostrekovač mi tiež lezie na city. Strieka na jednu stranu aj keď je stierač na opačnej. Úplné plytvanie vody. Sú to všetko drobnosti, no ovplyvňujú bezpečnosť a páni inžinieri v Peugeote by sa mali nad tým trocha zamyslieť. Keď sa v tom budem rýpať, zavesím sem foto. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...