Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Změna odstupňování hlasitosti origo rádia u 406ky


Ducatista

Recommended Posts

Wojtěch: díky moc za odkazy! 2 obyčejné, to mě nenapadlo. Akorát pokud bych to pak těma trimrama nenastavil stejně, tak bych si mohl rozhasit předozadní vyvážení, ale to by se vychytalo, to není problém.

Koblih69: nene, žádný stříhání, ale úplně stejně jak jsem to chtěl dát za rádio, to můžu přes ISO samec+samice předsadit před zesík JBL. Máš totiž pravdu, že za rádio bych to už asi nedostal, je tam moc málo místa. Ale jak mluvíš o přestřihnutí - musí se přece 8 přestřihnout 8 kabelů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trochu nechápu. Jestli do adaptéru vedou 4 dráty a ven z něj 2 cinche (tzn. 4 kabely po připojení), tak musím střihnout 4 dráty. A bavíme-li se tu o 4 kanálovým zesíku, na kterej potřebuju 2 adaptéry, tak střihnout musím 2 x 4 dráty. MOžná se pletu ale nejsem elektrikář... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

mám takovej blbej dotaz - nešel by ten výkonovej stupeň nebo co to je v tom rádiu nějak vyřadit? Chtěl bych si totiž do kupé koupit jiné rádio, ale zase origo, předělávat to nechci, jen bych chtěl třeba s CD, navím mi žena při leštění vyrvala jeden čudlík. :) Jak zjistím, jaké rádio mám? Půjde to podle VIN v SB? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to já právě nevím, co mám. :) V SB jsem nic nenašel a v autě nic vidět není. Já mám takový model staro/nový. Sice mi to všude v SB píše facelift, ale mám motor 152 kW, nemám mux , tak aby se v tom prase vyznalo. POkud mi budete někdo umět poradit podle vin: VF38CXFXA81180155 budu vám vděčný. Ještě jsem se tu ptal v jiném vlákně, co se stane, když zapojím blbě repráky co se týká orientace +/-?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík, už mi to vysvětlil krtek, tak to musím zkontrolovat, jestli jsem to nezapojil blbě. Krtek mi napsal, že drátek s tenkou černou linkou je minus a tlustej kontakt na repru je plus. Tak tu musím zkouknout. Ještě řeším rádio - Stifler mi nabízí za 200 kilča origo s CD (má nějakou poruchu) ale já bych ho vzal a zkusil dát opravit, jen jsem se zarazil , když čtu o těch předstupních zesilovače atd. Ani navím jestli mám v autě zesik nebo ne, každopádně teď to hraje pěkně, problém s nepříjemným nastavováním hlasitosti nemám, jak řešej chlapi. Zesiluje to pěkně plynule. Jen nevím, jestli to mám od stflera vzít či ne, abych nekoupil něco, co mi pak bude na ho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli ti to hraje normální hlasitostí zhruba na 8-10, tak zesík nemáš. Já zrovna dnes poslochal cestou do práce MP3 adaptér místo changeru a volume mám jen na 3, na 4 už to řve docela silně. Přijde mi že ten MP3 modul má ještě o chlup silnější signál než když do radia dám CD, to se na vol4 poslouchat ještě dá, rádio klidně i na 5ku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s Ferrym jsme to zkoušeli nastavit na obou autech a ani na jednom tom nefunguje je tam asi 20křiek tak se to dalo na křivku 10 a pak 0 a ani hovno nejde....

zato se senzorem deště jsem uspěl už spíná i při mrholení a mám to nastavený na prostřední citlivost,předtímjsem to měl jen na nejnižší a to moc nefungovalo...;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2kupák: Máš v kufru changer? Pokud ano, tak když odendáš po vyndání 3 plastových kolíčků a oddělání těsnící gumy víka kufru lehce tapec, uvidíš nad changerem (jakoby na kolem) černou skříňku o rozměrech cca 30x20x7 cm. To je zesik. ;)

Jinak podle SB by tam měl být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s Ferrym jsme to zkoušeli nastavit na obou autech a ani na jednom tom nefunguje je tam asi 20křiek tak se to dalo na křivku 10 a pak 0 a ani hovno nejde....

zato se senzorem deště jsem uspěl už spíná i při mrholení a mám to nastavený na prostřední citlivost,předtímjsem to měl jen na nejnižší a to moc nefungovalo...;)

ale křivky jsou pro nastavení kroku zesilování při zrychlování nad 100 km/h, křivky neovlivní krok klasickýho zesilování volume.

S tím deštovým senzorem díky za tip, musím se na to někdy zaměřit, mě to zase stírá enormně citlivě, stačí mlha nebo mrholení a stěrače jedou jak o život, že mám strach že se ty ramínka utrhnou :roll:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2kupák: Máš v kufru changer? Pokud ano, tak když odendáš po vyndání 3 plastových kolíčků a oddělání těsnící gumy víka kufru lehce tapec, uvidíš nad changerem (jakoby na kolem) černou skříňku o rozměrech cca 30x20x7 cm. To je zesik. ;)

Jinak podle SB by tam měl být.

Changer mám, na zesik se zkusím kouknout. Kde jsi ho v SB našel? Já ho hledal asi hodinu a nic. :myslim

Kdybych měl zesilovač, tak bych musel mít rádio bez toho výkonového čehosi, že jo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak zesilovač mám, když se otevřou dvířka k changeru, tak je přímo nad ním. Taková pohlouhlá černá žebrovaná krabice, že jo? Vloni jsem přetěsňoval šroub jeho držáku, protože kolem něj teklo.... Jsem sklerotik. :) Dneska ráno jsem po cestě do práce poslouchal rádio a je v pohodě poslouchatelné na 5 -6. A to po ránu taky nemusím zrovna moc decibelů. Tak nevím, kde maj chlapi problém, že jim to tak strašně řve... nebo jsem já nahluchlej:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když mám rádio na 5, tak se při tom nemůžou 2 lidi normálně bavit, protože je to už dost hlasitý.

Pokud jedu sám tak je volume samozřejmě jinde.

Je tam na prd ten skok v hlasitosti hned na začátku. Nejede to vůbec pozvolně od 0. Od tý 3 už jo, ale tam je to už dost hlasitý. :(

Philips v old modelu se choval v tomhle směru lépe.

[upravil dne 25/4/13 19:56 od Dave_k]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když mám rádio na 5, tak se při tom nemůžou 2 lidi normálně bavit, protože je to už dost hlasitý.

Pokud jedu sám tak je volume samozřejmě jinde.

Je tam na prd ten skok v hlasitosti hned na začátku. Nejede to vůbec pozvolně od 0. Od tý 3 už jo, ale tam je to už dost hlasitý. :(

Philips v old modelu se choval v tomhle směru lépe.

Je to přesně jak píšeš :papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem teď při cestě do práce vyzkoušel přepínat z rádia na CD měnič a hlasitost mi přišla skoro stejná. CD měnič přece jen o něco málo silnější, ale ne o moc. Dave, ty máš auto z kterýho roku? Já mám 11/2000, radio bec CD a asi staré provedení, protože auto je bez mux, takže kulaté páčky - i ta na rádio. Nevím, jak mají MUXauta řešeno ovládání rádia od volantu? Ducatista má r.v.2003, tak je možné, že pro nový model to nějak poladili a moc se jim to nepovedlo. Ještě se zeptám, když mám zesik, tak nemám výkonový stupeň (nebo jak se to jmenuje( v rádiu, že jo? A když koupím náhodou rádio s tím stupněm, tak to bude dělat paseku? Dá se ten stupeň nějak utnout?

Pozná se to podle kódu rádia, jestli má výkonový stupeň nebo nemá? Stifler nabízí rádio s CD model PU-2184 A. POzná se z toho označení něco?

[upravil dne 26/4/13 11:45 od kupák]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...