Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna oleje u 5008 1.6 HDi


pepino123

Recommended Posts

  • O 1 rok později...

Klasika, Total Quartz Ineo ECS 5W30? Je snad jiná volba?

Co míníš pojmem \"prodloužená výměna\"? Za mě prodlužovat interval je nesmyslné, ale ne kvůli oleji, ten 30tis v poho vydrží (pokud se neředí naftou), ale kvůli olejovému filtru. Ty jsou v dnešních motorech tak nedostatečné, že nemohou vydržet ani těch 20tis při normálních podmínkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám nastavení interval na 30 tisíc, zeptám se, má smysl jezdit do originál servisu Peugeot(když mám auto už po 2 leté záruce), nebo jsi najít nějakého šikovného mechanika za poloviční cenu.

čeká mě servis 50 000 km nevíte co vše se mění?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasika, Total Quartz Ineo ECS 5W30? Je snad jiná volba?

Co míníš pojmem \"prodloužená výměna\"? Za mě prodlužovat interval je nesmyslné, ale ne kvůli oleji, ten 30tis v poho vydrží (pokud se neředí naftou), ale kvůli olejovému filtru. Ty jsou v dnešních motorech tak nedostatečné, že nemohou vydržet ani těch 20tis při normálních podmínkách.

je možné že tento Olej Total Quartz Ineo ECS 5W30 stojí 5 L cca kolem 750,-Kč? je to skutečně on? není to málo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, bude to on. V servisech mají nákupní ceny ještě nižší (za 60litrový sud)... A prodejní o doooost vyšší. Případně dnes jsou i alternativy od Mobilu (MOBIL 1 ESP FORMULA 5W30) nebo Castrolu (CASTROL MAGNATEC 5W-30 C2), ale levnější nejsou, takže jedině, že bys měl sympatie k jiné značce.

Matně si vzpomínám, že v povolené specifikaci je i 0W30, ale doporučuje se snad jen na první servisní interval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To záleží na tobě. A na tom proč ti to nastavili. Když první výměna byla po 20 t. Já měním u 2,0 HDi (starší 406, 306) i u 1,6 HDi po 20 t, nevím, co je předepsané pro tvůj motor.

Dělám to tak, že dokud je auto v záruce, tak to nechávám na servisu, snad vědí, co kdy měnit. A po záruce měním v intervalu:

olej 20 t

filtr nafty 40 t

filtr vzduchu 40 t

filtr pylu 40 t

olej převodovka 60 t

[upravil dne 16.9.2014 14:13 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš to napsané v servisní knížce, co se v jakých intervalech mění. Kabinový měním vždy, palivový pro jistotu taky, ale ve specifikaci jsou 2 intervaly. Vzduchový podle stavu (podmínek, ve kterých se jezdí), myslím že má psaný interval 60tkm, ale pokud ti ho v prvním měnili, je to podle stavu. Olejový samozřejmě, ten by se (dle mého osobního názoru měl měnit častěji, než za 30tkm nebo i 20tkm). Měli by ti zkontrolovat stav aditiva FAP, případně dolít. Vždy se měří stav bod tání chladící kapaliny, nejsem si jist, jestli v druhém intervalu není předepsaná výměna. Nebo možná brzdové, nepamatuju si to, ale něco tam v druhém intervalu je. Jak říkám, vše je v servisní knížce.

Měli by ti zkontrolovat, jak vypadají destičky, kotouče by měly být ještě dobré. Případně si sám zkontroluj, jak vypadají všechny manžety.

Servisní interval 20tkm nezaškodí, hlavně kvůli olejovému filtru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete vyměnit v autě olej dejte tam kvalitu a nikoliv  přefiltrovaný a upravený olej za 750,-Kč je třeba koupit originál (cca 1300,- až 1600,- za 4 litry) a motor vám poběží jak hodinky -věřte vyplatí se to. Vyměnit se to dá i doma už jsem ho měnil a jde to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosimtebe jak jsi na to přišel? To jako 90% E-shopů prodává recyklovaný olej? Beztrestně by tohle bylo možné? Jak se taková recyklace provádí? Karbon a další nečistoty jsou přímo rozpuštěné v oleji, to se ten olej rafinuje znovu? :) To snad nemyslíš vážně...

 

Jednou jsem do Renaultu přinesl svůj olej ELF a tam mi tvrdili že je to fejk. Když jsem to napsal prodejci, tak ten se ohradil s tím, že se bude klidně soudit a že tuto informaci mám předat dál do Renaultu. Potom už Renault najednou nechtěl podnikat a tvrdit nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hehe, taky by mě zajímalo, jak vypadá přefiltrovaný olej? Jak se dá vyfiltrovat z tý černý břečky udělat čistý olej s deklarovanou viskozitou a ostatníma vlastnostma... Maximálně můžeš narazit na šmejda, co ti prodá levnej olej jako značkovej (to se dá samozřejmě ověřit), ale přefiltrovaný a upravený? No to snad ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...