Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olejovy chladic P306 1.9D


Lubo181

Recommended Posts

Zdravim chcem sa opytam objavil sa mi olej v nadobke na vodu na hladine nebolo ho tam vela ale bolo mechanik mi povedal ze je to vada olejoveho chladica a po spolocnom usudeni sme ho docasne vybrali vonku podla Vas je tam u tychto motorov potrebny ? Dakujem za radu pocul som dve odlisne nazory a teraz neviem co so vybrat :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Olejovy chladic P306 1.9D ..????   :o  :o  :o  :o 

 

 

to sis ho tam namontoval jako doplněk nebo si tunil ...?  nahoď foto toho motoru ,to chci taky . 

 

 

 

olejový chladič jsem viděl na osobáku málokdy,to se hned tak nevidí.Vím ,že byl na speciálech ,na hydraulikách na chlazení oleje do hydro ...ale na Déčku   1.9 ...??????????????????????????

 

 

....já to mám v práci na tomhle

 

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1e/Tatra_engine.jpg/640px-Tatra_engine.jpg

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměník. Nesmí se to honit, pak se nic nestane. Udržovat olej v dobré kondici (častěji a pravidelně měnit). Mám takhle motor od PSA bez výměníku, co se později montoval jen s ním (ES9J4/ES9J4S) a funguje to taky.

P.S. Koukám, že se 3 roky nic nestalo  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zdravim som rad ze sa aspon niekto ozval i ked som daval dotaz opätovne kedze toriesim zase ale nie na 306 ale na svokrovom Berlingu ma tiez motor WJZ a objavil sa tiez ten isty problem zacal samu objavovat olej v nadobke na chladiacu kvapalinu nie vela ale na povrchu. Mechanik v PD tiez tvrdil ze je to prepustanim olejoveho chladica ktory sa nachadza pod olejovym filtrom ale vymenil sme ho investicia cca 65€ chladiaci system vycistili a pozorujeme co sa bude diat dalej. Na svojej 306 tke 1.9D ho mam dve roky vyradeny a nepocitujem ziadnu zmenu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

mam ho objednany tak ho vymenim. potom preplachnem chladiaci system a budem dufat ze neni aj tesneni pod hlavou prasknute.

este sa chcem spytat keby bolo tesnenie prasknute ake by boli priznaky? auto ide ako mam a olej sa nestraca ani nepribuda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...