Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

807 spotreba


tasunko

Recommended Posts

Opravdu ta Tasunkova spotřeba nebude normální. Já čistý město (Vrchlabí) i v těchto mrazech (ráno kolem minus 20, odpoledne kolem minus 8) se vejdu do 9l/100km. A to jezdím stylem: Natsartovat a 1 km dceru do školy, vypnout, po pěti minutách nastartovat a 3 km syna k babičce, vypnout, po pěti minutách nastartovat a 3 km do práce, vypnout. Po devíti hodinách nastartovat, 3 km pro děti k babičce, vypnout, po hodině nastartovat a 3 km domů, někdy poslední úsek ještě proložím zastávkou na nákup. Bufík spíná tak jak má, FAP tam je, automatická klima nastavená na 18 stupňů. Tankuju Vervu Diesel a leju tam zimní VIF. Za volantem se střídáme zhruba obden s manželkou, trasa zůstává stejná. Takže mně se těch jeho 11,6 l/100km zdá fakt hodně. Já využívám dojezd těch dvou tun, takže před každou křižovatkou vyřazuju a dojíždím, manželka tam téměř stále má nějaký kvalt, takže i styl jízdy máme dost rozdílný a nemá to příliš velký vliv. Město jezdím maximálně na trojku, mám to pětikvalt.

Jediné co mě napadá: Kdo a jak Ti udělal FAP off? Proč jsi odpojil bufík? Mně to právě díky bufíku už po třech kilometrech takovýchto přískoků v takovýchto mrazech začne foukat teplý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude tím Fap. A že vypnul topení?? brrrr, to si nedovedu představit. Ráno jsem přišel venku -22 a auto teda rozhodně ne vytopené, ale nastartovalo na první šťouch a trochu to bylo znát i na předním skle. Bez něj bych to auto ani neoškrábal.

Jestli nění ta chyba třeba v laciné naftě a nebo někde mezi volantem a sedačkou. :D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude tím Fap. A že vypnul topení?? brrrr, to si nedovedu představit. Ráno jsem přišel venku -22 a auto teda rozhodně ne vytopené, ale nastartovalo na první šťouch a trochu to bylo znát i na předním skle. Bez něj bych to auto ani neoškrábal.

Jestli nění ta chyba třeba v laciné naftě a nebo někde mezi volantem a sedačkou. :D:papa

Na jak dlouho před odjezdem si zapínáš topení v těhle mrazech? Já to nechávám na 15 minut. Jinak odpojovat bufik bych nedoporučoval, spotřeba auta s odpojeným se může ještě zvýšit, protoe motor se bude déle zahřívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Golias i ostatní:

Spotřebu je potřeba řešit, protože to o autě i cosi vypovídá. Tak např. já mám za posledních asi 150 km spotřebu, která se mi zdá naprosto neuvěřitelná, přesáhlo to 10 l/100km. Měl jsem podezření, že by to mohla dělat probíhající a stále přerušovaná regenerace. No a dnes se mi to bohužel potvrdilo. Rozsvítila se mi kontrolka motoru a na displeji \"antipolution fault\". Byl jsem to hned projet, tak jak píšou v návodě, ale bohužel v těchto mrazech to nemělo žádný účinek. Najel jsem 45 km, mlotor byl asi po 8 kilometrech již dostatečně ohřátý (83°C), ale do ukončení jízdy nic :( Tedy čekám, že to za chvíli spadne do nouzáku. Prostě FAP se při mém stylu jízdy (cesty kolem 1-3 km) v těchto mrazech neumí zregenerovat a to ani když udělám to co chtějí v návodu. Dálnici tu nikde nemám, takže je mi líto, ale půjde asi ven. Nerad bych tímto způsobem používání auta zničil i nový FAP, takže tam po něm asi zbyde díra. V tomto případě to dle mého názoru opravdu nemá smysl, protože při těch krátkých trasách bych ucpal i novej filtr ve velice krátkém čase a jezdit kvůli tomu každých 1000 km na dálnici fakt nebudu. Mají ten systém vymyšlený asi na jiné mrazy a jiný styl ježdění. Nemám k tomu co bych víc dodal a nebudu se k tomu již dále vyjadřovat. Děkuji některým členům za pochopení. Howgh

[upravil dne 3/2/12 06:56 od Bigbadjohn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslené obrazne (preto ten smajl na konci) záleží na tom na čo sa auto využíva. Bigbadjohnovi by sa skôr hodil na tie trate benzín.

S eurovanom výrobca asi rátal, že si to nekúpi človek na jazdenie okolo komína, aspoň čo sa diesela týka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslené obrazne (preto ten smajl na konci) záleží na tom na čo sa auto využíva. Bigbadjohnovi by sa skôr hodil na tie trate benzín.

S eurovanom výrobca asi rátal, že si to nekúpi človek na jazdenie okolo komína, aspoň čo sa diesela týka.

Přesně. Pochopil jsem jak si to myslel ;)

Proto tam asi taky dávají benzín, pro lidi co vozí decká do školky 1km daleko :D Ja vím, na dálky nafta a tak dále no :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...