Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.6HDI trha motorom pocas ustalenej jazdy, pri chladnom motore


Marcel00

Recommended Posts

RichVa: myslím, že můžeš být v klidu, samozřejmě každý diesel potřebuje občas protáhnout a vyčistit saze apod., ale to trhání studeného motoru co tady popisujem je spíše problém nových 8-mi ventilových 1,6HDi (DV6D)

cituji z návodu co jsem tady přiložil: Toto zanesení lze pozorovat u všech výfukových ventilů a u všech typů motorů, ale struktura nánosu u motoru DV6D je zcela specifická a způsobuje blokování ventilu při zavírání.

něco se frantíkům na nových 1,6 HDi-čkách nepovedlo, jinak jsem si všiml, že po přehrání SW ŘJ se zvýšila spotřeba, do té doby vpoho do 5-ti litrů, teď se drží spotřeba cca 5,4l při stejném ježdění, a navíc budu muset začít jezdit agresivněji aby se nezanášely ventily, takže spotřeba bude ještě vyšší... noo trochu zklamání :(

[upravil dne 8/3/14 08:44 od Maco82]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každej motor je třeba občas pořádně protáhnout. Když jsem měl auto (308) nový, tak jsem jezdil hrozně opatrně a piánko, abych mu neublížil a taky se mně odměňovalo občasným cukáním za studena. V rámci některé servisky mně přehráli software a jezím ostřeji, skoro při každé jízdě auto pořádně vytočím (při předjíždění chodím na 6000rpm běžně). Nicméně od cukání mám pokoj:P

Jinak většina, možná i všechny problémy tohoto typu jsou způsobeny stále přísnějšími ekologickými normami a nutností zakomponovat \"přílepky\" jako jsou EGR, FAP a podobně. Je snaha (a od Euro VI i nutnost) motor ohřát co nejrychleji na provozní teplotu a zároveň v tom samém režimu mít co nejnižší spotřebu a emise. To je pak hned... Ty problémy samozřejmě nemá jen PSA, bojujou s tím všichni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cukání v chladném počasí je problém u všech automobilek. Např. u renaultu jsem zprvu nechápal proč mě do benzínové předvádečky chtějí nechat sednou až po čtyřech kilometrech.....

U 308 jsem zatím takový problém neměl, ale je to možná tím, že většinou jezdím delší trasy kde motor dostává celkem zabrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Caute, troska som to tu prebehol, pokukal, ale púodobny popis zavady som nenasiel tak sa teda spytam: mame P308 (1.6HDI 92k, M5), najazdene cca 3100km. Mlada ked rano ide s autom do prace/z prace, tak jej pri ustalenej jazde trasie motorom. Priklad situacie: Ide na tempomate/obmedzovaci i bez cca 80km/h rychlostou, teplota motora cca 75st a naraz zacne robit motorom toto: drrrrr_____drrrrr_____drrrr_____drrrrr ked teplota stupne nad 80st, tak to prestane, robilo nam to asi uz 3x, potom je par km pokoj. Myslel som si ze to robi FAP, ale nesedi mi tam potom ta teplota motora, ved vtedy musi byt motor zohriaty na prevadzkovu teplotu. Boli sme samozrejme aj na garancke, ale zavada sa neprejavila, s cim sme oboznamili aj servisaka zeto nerobi stale... :( vecer ideme pre auti tak uvidime ofiko stanovisko. Nestretol sa s tym uz niekto ? Dik za napady co by to tak mohlo byt, neradi by sme nieco zanedbali a narobili tak vacsie problemy/skody, mrzelo by nas to. :fnuk [upravil dne 19/1/12 20:40 od Marcel00]

mám ten istý problém na voz. citroen 1.6HDi 92k. naj. cca 11 000km, asi pr 1700-2000 otáč. začne pri rovnomernej jazde motor vynechávať. zatial som nebol v servise čakam na garančku.myslel som že je to len v mínusových teplotách ale dnes sa mi stalo po odj. cca. 150km motor zahriaty v miernom stúpaní do kopca na dialnici začal motor vynechávať.pocit akoby vynachávali valce. nechce sa mi veriť že je to FAP. pri prudkom stlačení plyn.pedál začne voz. akcelerovať a necítiť žiadné cukanie.

po garančke dám správu ako som na tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, s tímto problémem se setkávám již druhou zimu, loni v servise řešili tuto závadu přeráním SW - bezúspěšně, poté mi dali návod na termické čištění motoru kvůli zanášení dříků ventilů (příčina cukání) http://uloz.to/xzXSUiBZ/termicke-cisteni0001-pdf (heslo: peugeot) na nějakou dobu to pomůže, ale počase je cukání zpět, navíc je mi líto takto turovat motor cca každý měsíc :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Mám na tomto vozidle najeto přes 18tis. km a to vynechávání motoru je životu nebezpečné, párkrát se mi to stalo při předjíždění kamionu a málem jsem to nestihl, děje se tak i při +15 +20st., a to jezdím do práce tam 50km 2x týdně(žádné popojíždění) Ničit motor vysokými otáčkami podle uvedeného termického čištění odmítám. Vozidlo je ještě v záruce, budu reklamovat pro závažnou závadu - spec. problém se zanášením mě nezajímá, prostě nechci už riskovat - ani trochu!!!

Celé vozidlo se začne tak třást, že míním vozidlo odstavit pro poruchu na motoru, dělalo to již od cca. 700km, v létě to dělá trochu méně(jezdím víc), jinak jezdím klidně kolem 1400ot.,což by těmto moderním motorům nemělo již vůbec vadit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dej prosím pak vědět jak dopadne případná reklamace, auto mám v záruce do konce července, takže bych toho ještě využil, kdyby jste na něco přišli... díky

Jinak u nás se problém vyskytuje pouze v zimě, termické čištění je mi taky proti srsti, spíše jsem se s touto závadou smířil, nemíním reklamace hrotit až k vrácení auta, jelikož ani nevím co bychom jiného místo 308SW koupili (MPV je pro nás moc velké/drahé, a klasický kombík by byl krok zpět)

Upraveno uživatelem Maco82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na tomto vozidle najeto přes 18tis. km a to vynechávání motoru je životu nebezpečné, párkrát se mi to stalo při předjíždění kamionu a málem jsem to nestihl, děje se tak i při +15 +20st., a to jezdím do práce tam 50km 2x týdně(žádné popojíždění) Ničit motor vysokými otáčkami podle uvedeného termického čištění odmítám. Vozidlo je ještě v záruce, budu reklamovat pro závažnou závadu - spec. problém se zanášením mě nezajímá, prostě nechci už riskovat - ani trochu!!!

Celé vozidlo se začne tak třást, že míním vozidlo odstavit pro poruchu na motoru, dělalo to již od cca. 700km, v létě to dělá trochu méně(jezdím víc), jinak jezdím klidně kolem 1400ot.,což by těmto moderním motorům nemělo již vůbec vadit.

 

Ahoj, auto mi od loňské zimy už necuká, ale zda je to způsobeno tím, že čerpám pouze Vervu nebo výměnou elektromagnetického ventilu turba nebo "živější jízdou" nemohu přesně říct. Je pravda, že po výměně toho ventilu to bylo zcela jiné auto - žádné rozmýšlení po přidání plynu a zátah je taky někde jinde. Každopádně cukání se mi projevovalo pouze v zimě a při teplotě chladící kapaliny kolem 72st. a v délce v řádu sekund (max 5) a pokud jsem šlápl pořádně na plyn, tak to přestalo. Jinak při projíždění s technikem mi doporučoval držet vyšší otáčky motoru, proto teď po městě jezdím převážně na 3 s otáčkama kolem 1700.

Bohužel jsi nenapsal, zda jsi to už reklamoval a co tím případně dělali. Já jsem to s Peugeotem řešil hned od toho jak se to poprvé objevilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Cukání v chladném počasí je problém u všech automobilek. Např. u renaultu jsem zprvu nechápal proč mě do benzínové předvádečky chtějí nechat sednou až po čtyřech kilometrech..... U 308 jsem zatím takový problém neměl, ale je to možná tím, že většinou jezdím delší trasy kde motor dostává celkem zabrat.

 

To je zajímavé, tohle mě nikdy nenapadlo, ale když se nad tím zamyslím, tak mám stejnou zkušenost. Projížděl jsem v průběhu týdne několik renaultů v různých salonech a vždy mě pustili za volant až po několika km, ale taky to může být tím, co a jak jim hustí do hlavy na školení :myslim

 

Nejlepší přístup byl v hyundai, dali mi fungl nové auto na tři dny s tím, že to semnou nebude projíždět obchoďák a hustit kecy do hlavy. Vyloženě mi bylo doporučeno, ať si to auto projedu jak chcu, kde chcu a ať si ho zajedu srovnat s auty konkurenčních autosalonů. Pokud je auto dobré, udělá si reklamu samo i bez keců a takový přístup se mi u hyundaie líbí :super

 

Naopak v peugeotu mi byl peugeot vymlouván, prý ať si koupím forda :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahoj,

mám s tímto motorem trochu jinou sekavou zkušenost.
Dokud není na budíku chladící kapaliny kolem 80 stupňů, tak mi motor při zastavení chcípá.
Občas se to stane i při dojíždění do křižovatky. Znovu jde nastartovat bez problémů, i když při delším stání znovu zdechne.

Při jízdě sebou škube, když mám z sešlápnutý plyn tak to háže s autem dál ale nechcípne. Cuká, skáče, jak když vyskočí. Po přidání to ustane na.

Když je chladící kapalina nad 80 st. tak je klid a pohoda.

Nemáte s tím nějakou zkušenost?

68kW, 130+ tis. najeto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl by to byt vadny EGR - otevreny premanentne. Studeny motor pak je schopen nechat znasnout, teply to zpravidla prezije. A kdyz slapnes na plyn pri klidne jizde, tak to umi zahazet s autem - motor se jakoby rozjede az na "druhy pokus" kde ten prvni udela jako by motor skubl vzad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby to byl EGR tak by se měla rozsvítit kontrolka s předstihem. 
Tady ani neblikne v případě cukání...

Za tepla se chová auto naprosto normálně, rekce na plyn v pořádku.

Auto jsem ještě nedostal na diagnostiku. :( 

Upraveno uživatelem 8701
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, 8701 napsal:

Kdyby to byl EGR tak by se měla rozsvítit kontrolka s předstihem. 
Tady ani neblikne v případě cukání...

Sorry, ale uz nemam silu to vysvetlovat. Kdyz myslis, ze ti k tomu bude blikat kontrolka, jen napisu, ze kontrolka ti u spousty problemu s EGR proste sviti nebude a blikat jiz vubec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Dobrý den, 

Nechtěl jsem zakládat nové téma, protože můj problém se také projevil neustálým cukanim motoru ale hlavně v nižších otáčkách.... Začalo to následovně. Když už jsem měl vyndano plno věcí okolo motoru kvůli výměně spojky, řekl jsem si, že bych mohl dát rovnou nový EGR protože diagnostika hlásila jeho chybu. Takže jsem tak učinil. Po smontovani všeho, chyba zmizela a jízda byla v pohodě, po nějakém čase se ukázalo sem tam skubnuti i při teplem motoru. Další problém nastal v prudkých kopcích při teplem motoru, vůbec to nechtělo táhnout... Takže jsem si pomyslel že by to mohla být váha vzduchu. Takže tu jsem taky vymenil a od té doby cukani prakticky pokaždé při ustalenych otáčkách do 2000... Vrcholem bylo, když mi na volnoběh studený  motor chcipnul na palubce to psalo prý nízký tlak oleje a nešel dobrých pět minut nastartovat... Po ohřáti už běžel vcelku normálně. Tohle se opakovalo několik dní. Prvni nastartování v pohodě, ale potom katastrofa. Koupil jsem nové čidlo tlaku oleje. Ale motor nejde nastartovat už vůbec..... Jsem zvědav co ukáže profi diagnostika... Nevím jestli se musí nový EGR nebo váha vzduchu je nějak třeba naladit přes diagnostiku....

Budu rád za veškeré rady a tipy, i když tenhle problém může být čímkoliv....  

Motor 1.6hdi 80kw 9hz

Upraveno uživatelem kamevy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...