Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Netáhne turbo


Jindra xrdt

Recommended Posts

Chlapi, měl bych prosbu.. Po tom, co jsem asi na 2 měsíce odstavil auto a pomalu ho dával dokupy mi nějak netáhne turbo. Vyměnoval jsem komplet vyfuk, těsnění pod svody a sáním, hadice od odvětrání olejové vany, zaslepil EGR, čistil sání atd, Auto nedýmí, malinko je už slyšet meluzínka,ale nic to dělalo i předtím,přece jen už má nalítáno minimálne 180tkm, ale prostě táhne daleko mín, než dřív. Proto se chci zeptat, jak přesně funguje regulace tlaku(obtok). Vím, že je na turbu ventil s páčkou, který ovládá klapku, jen mě zajímá, jak je ovládaný? Měnit sice nejde, ale chtěl bych ho zkontrolovat, popřípadě rozhýbat. Je totiž možný, že mi tam někde třeba vylítla hadička od regulace, protože mi turbo nešlo vytáhnout i se svodama a od svodů jsem ho nemohl dostat (rez, přístup jak k penězům) takže jsem ho měl jen svěšený Díky za rady

vin: VF37ADHYE32028320

[Edited on 26/12/11 16:31 by Jindra xrdt]

[Edited on 26/12/11 16:34 by Jindra xrdt]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obtokm ti zustal podle vseho otevreny.

Tzn ze turbo neudela tlak a vsechno tece venku.

Obtok je ovladany vlastnim tlakem turba.Tzn ze pokud turbo vytlaci cca 1000mb tak se obtok otevre a turbina se prestava tocit a preplnovat.

Pokud mas moznost tak turbo sundej a obtok vycisti promazni.

A nebo rozhybej primo na aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak po delší odmlce, otvírám opět toto téma.. Brzo bude pěkně, tak se chci v autě pěkně povozit, ale... Stále řeším problém s turbem, obtok jsem rozhybal a už táhne táhne trošku líp, ale píská jako magor:aut. . Nejde mi to do hlavy, protože nežere olej, nedymí, jenom píská a to už tak, že když na to malinko šlápnu, lidi na chodníku se otáčí odkud že to jede ta sanitka :D. Čím by to mohlo být, krom turba? pískaní se projevuje jen za jízdy, při prošlápnutí na volnoběh ticho, tím podle mě odpadá teorie s těsněním pod svody. Je pravda, že pískání plus, minus zacalo po vyměně vzduchového filtru, ale tak sakra jsem automechanik, tak jsem ho tam snad dal dobře :D, (filtr Champion) Prosím zkušené o rady, neb si myslím, že kdyby bylo v háji turbo jako takové, muselo by se to přeci projevit úbytkem oleje, popřípadě dýmením. PS: před 3 měsíci dělány emise a kouřivost několikrát nižší, než byla přípustná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 4 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...