Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Regeneracia filtru pevnych castic


lukinedzr

Recommended Posts

Pekne zdravim...viem, ze sa tu o tom popisalo vela (ospravedlnujem sa, ak som nemal zakladat novu temu), ale o pomoc a radu by som poprosil..palubny hlasi \"particle filter regeneration cycle urgent\"...samozrejme, ze som auto uz parkrat odvtedy prehnal, aj presne odporucania knizky (nad 60 kmh, minimalne 5 min), aj podla fora (okolo 140 na stvorke), ale kontrolka stale svieti (resp. len striedavo sa objavi). Bol som aj na DIA, prebehla cez nu aj regeneracia (asi 5-7 min na 4000 otackach ) ale po ukonceni, hlasenie: \"NENI OK\" cez dia ukazuje 0% zanesenie filtra, stav aditiva 107, ale tlak vyparov, pri nastartovanom motore je na 0 mbar (dufam, ze som spravne trafil jednotku), pri pridani, stupne na 12. Stretli ste sa uz s niecim takym, prosim? vopred velice prevelice dakujem...

a neposlucha: 407 1,6 HDI, 12/2006

dakujem a pekny den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

\"neni ok\" napisalo aj mne... hodnoty zanesenia v % po regeneracii sa vynulovali

po dlhsom case zbezna kontrola cez dia so zistenim ze regeneruje v urcitych intervaloch km

co sa jazdy pocas regeneracie tyka tyka cca 5 minut je malo, ono je to az cca 10 minut.

nejako to neriesim.

moja otazka znie teda... teraz ti tu hlasku hadze znova ? ak nie tak nic neries a jazdi dalej.

P.S.: Petko... poprosim jednu čárečku ubrat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...aha, a ja som sa uz potesil. a nevies prosim, ci by pri takychto hodnotach este jeho vybratie a \"cistenie \" pomohlo? motor stale taha, nedusi sa, myslis, ze kolko mozem takto este jazdit (aj ked je to asi hlupa otazka)..kedze idu lyzovacky, mozem este riesit dlhsiu vzdialenost? neskodi to nejakym dalsim suciastkam (strelim do vetra EGR napr.), mna by skor asi zaujimelo jeho odstranenie ako vymena...no skoda, a ja ze budu kludne vanoce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

mam dotaz.Možná budu za trubku a asi to už někde tady bude ale nedá mi to se nezeptat.:myslim mám 407sw s velkou navigaci uprostred.a serviisman mi začal tvrdit že regenerace se spíná každých 300 km.Tedy u mého vozu.Zřejmně chtěl naznačit že je potřeba to vyměnit.:bachaDá se to vyčíst na dia?mě se totiž žádná hláška na displey neobjevila.Jak to poznam že začala regenerace?že by klesl vykon při jizdě jsem si nevšiml. Diky za každou radu nebo odkaz na link.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nerozumiem ti celkom :myslim takze auto mas v poriadku ale mechanik nieco naznacuje o FAPku ? Na zaklade coho (nejaka hlaskana palubnom PC, alebo to napichol na Dia) ? regeneracia zalezi od prevadzkovych podmienok(mesto, dialnica), nie je to presne urcene na km. Ja to vraj na 307 nezbadam (ani som doteraz nepostrehol) a na 407 nieviem ako to je, ale uz sa tu o tom pisalo, neviem ci sa ti nezapne ventilator chladenia, pripadne nejake cuknutie a pod. :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu sa docitas o lepsej variante preco odislo turbo po 5000km Podla mna ten servisman poriadne strelil vedla :myslim:o pokial nemas hlasku na palubaku tak FAP je zatial na 99% v poriadku (prve hlaska sa objavuje a mizne uz pri ciastocne zaplnenom FAPku) som zvedavy na reakcie ostatnych, ale podla mna v tvojom pripade urcite FAP nemal vplyv na to, ze odislo TURBO ....

[upravil dne 31/3/12 16:07 od JanoRS]

[upravil dne 31/3/12 16:10 od JanoRS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...