Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

třistadevátá čtrnáctka...VincentCZE


VincentCZE

Recommended Posts

Tak dneska kolem 8:00 hodiny vecer jsem si koupil Peugeota 309:)

Za celých 5.000kč po nové STK.:)

Jediné vady jsou - Někde bude ulomená nějaká tycka na vyfuku - je dost volnej takze zavarit.

Volna antena na strese.

Trosku vypalena barva na kufr. dverich

skrabnuty pz blatnik(vedle kufr. dverich - asi 1cm, takze to tam lehce rezne)

A nejake drobnosti v interieru:)

[upravil dne 19/12/11 23:41 od VincentCZE]

post-21431-14109621294182_thumb.jpg

[upravil dne 22/3/12 20:20 od VincentCZE]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plany: Vytmeleni spary mezi \"seriovym\" malym protazenim kapoty(takove microkridylko) - lak na tech dverich stejne neni uplne nejlepsi :)

renovace laku. Cervene listy na naraznikach a renovace laku:)

Vymenit olej, rozvody, vymezit vuli ventilu, nova stiratka ventilu, nova spojka, nove tesneni olej vany, novy vypustak. Renovovat interier(po kurakovi) a asi plechace do bile barvy.

V Budoucnu - mozna podvozek GTi(je tam nejaky rozdil ??)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak 1. den práce na 309 za sebou.

Bylo potřeba zavařit výfuk. - při demontáži to nepřežila výfuková spona \"U\" tvar...Takze momentalne to ma zvuk jako kdyby to melo 175koni:)

Co se tyce koroze :

Prahy - byly na oko sezrane v miste kde se to zveda, predchozimu majitely se tam propadnul zvedak. na C sloupku to neni sance zvednout, na B sloupku to je bud a nebo. A na A sloupku to je pomerne bez problemu, ale oprava pomerne nenarovna, odriznout stary, a navarit plech novy, nema zadny slozity zahyby, takze neni problem to udelat na \"koleni\".

Kufr - 2 dirky - presne na drzaku narazniku, kterej byl totalne, no - na pravy strane nebyl vubec(jen cosi nejake tycky ktere se po dotyku ruky proste rozpadly :) ), levej drzak je temer to samy, po mensim zmacknuti by se rozpadly, ale porad jsou cely, takze podle nich se drzaky udelaji puvodni. a pak nad drzakem jak je nadoba ostrikovacu a na druhe strane byl ten jeden plech sezrany.

Fotky samozrejme budou, zitra pokracovani a beru fotak =), kazdopadne s tou korozi sem to cekal horsi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať slouží. S korozí to u 309 není vůbec špatné, pokud není nabouraná, tak téměř nerezne. Jediné kritické místo je právě ta zadní strana prahů. Jinak GTI podvozek je samozřejmě úplně jinej oproti tvému. Přední náprava jiná, jinej stabilizátor, jiný ramena. vzadu náprava se stabilizátorem. Ale přehodit se to dá a problém to není. Já mám všechno připravený na svoje taky, ale nakonec tam dám asi jenom zadní kotoučovou nápravu a přední nechám originál maloobsahovou.

Jinak pokud by jsi chtěl s něčím poradit, tak stačí napsat o tomhle autě už vím snad všechno :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže postupně:

přední náprava je jiná, protože GTI má trojúhelníková ramena a maloobsah jenom obyčejný. S tím souvisí i jinej stabilizátor (u maloobsahu jde do ramene, u GTI do tyčky stabilizátoru.

Stabilizátor na zadku má snad jen 1.6 GTI a více maloobsahy ho nemají (teda alespoň já ho nemám)

Tlumiče jak předek, tak zadek ti půjde i na maloobsah.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 1,4 - motor TU nejspíš budeš mít problém s držákem silentbloku pod motorem. XU motory - GTi - to mají jinak. Gti mají držák motoru na pravym podběhu a nápravnici jen silentblok. TU nemají držák motoru na podběhu, ale na nápravnici, takže jiný. Doufam, že si to nepletu s 205, ale to by mělo být stejný. A určitě to půjde na nápravnici dovařit. Spíš je otázka, jaký to bude mít přínos. A budou přibývat kila.

[upravil dne 25/12/11 18:20 od Benžík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako největší problém vidím ten, že ramena jsou jednou tak dražší. Já jí třeba mám taky připravenou kvůli stavitelnýmu podvozku co mám (a myslím že padne bez úprav i držák silentbloku) ale ramena mi zatím drží, takže jsem jí zatím nevyměnil. Nějaký to kg navíc se ti bohatě odmění na stabilitě toho auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...