Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Geometrie zadní nápravy


barnabas006

Recommended Posts

Práveže mi gumy nedralo ,ale chodievam pravidelne aspoň raz do roka ,keďže stav naších ciest je taký ,aký je a cena jednej lepšej pneu sa pohybuje od 120 do 160 € ,tak mi to jedno neni. Auto mi skáče od začiatku ako ho vlastním ,netvrdím ,že to je brutál ,ale v zákrutách sa musím mierniť. Uvidím či budem mať chuť sa trochu poválať pod autom .Skúsim si vyrobiť starú klasiku na meranie zbiehavosti a trochu polaborovať. Štelovať to iba tak od oka ,na to nemám  gule. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

po výměně ložiska na geometrii nemusí

pokud jsi nebyl na geometrii třeba 5 let, nechal bych k tomu ložisku udělat i geošku :myslim, ale zase--když ti to nežere pneumatiky (jsou sjeté pravidelně po celé ploše), auto normálně sedí, neodskakuje, prostě jízda je v cajku, tak bych geometrii nedělal

před geometrií se musí vymezit všechny vůle na podvozku, jinak to nemá smysl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. :papaKromě ložiska mě na zadku ještě čekají tlumiče, kotouče a už jsem měnil silentbloky na podélných ramenech takže na geometrii určitě půjdu. Ale na ložisko se dostanu až za nějaký čas a tak zjišťuji jestli si mezi tím můžu dát pauzu abych nedělal zbytečně třeba po dvou měsících znovu geometrii. Vše kromě ložisek si udělám doma, ale ložisko už půjde do servisu a na to teď nemám čas.:papa 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 9 měsíců později...

Můžete mi prosím někdo poradit ověřený servis v Praze kde kvalitně udělají geometrii zadní nápravy? Už jsem jednou byl v servisu na geo, ale stále mi to odskakuje a žere zadní gumy. Když jsem dnes volal do Federal cars, tak mi řekli, že není potřeba nastavovat auto do referenční výšky a že se u 407 zadní geometrie nedělá. Maximálně se mění celá nápravnice. :blicismajlik Sem tedy auto rozhodně dávat nebudu. Nechápu jak chlapík z tak velkého servisu neví základní věci jako je geometrie:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Když jsem byl naposled na geometrii, tak mi auto vrátili s takovymhle protokolem.  Zadní nápravu ani snad nedelali, protože jak jsem doma zjistil,  tak se štelovacíma tahlama se vůbec nedá hnout. A odklony nesedí snad ani jeden, podle jejich měřenÍ. Auto se teď chová hrozně přecitlivěle při vyšších rychlostech a na štěrku při velkým rejdu jakoby hrne čumák před sebou. 
Celková go nápravy nebo nevím. Ale nic nikde neboucha nebo tak něco. 
Najít servis kde by To udělali poctivě se mi ještě nepodařilo  :(

E9FE2685-D7E4-412E-8042-EBEE78C351A8.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...