Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dlouhodobé zkušenosti...?


Mak

Recommended Posts

Letos v létě jsem měl půjčené na 1 den tohle krásné kupátko ve verzi 1.6 THP 200k. Skvělý zážitek - výborný podvozek, sedí jako přibité, velmi svižné... Od té doby plánuji, že si ho příští rok pořídím jako druhé auto do rodiny. Manželka potřebuje s dětmi větší auto, já se spokojím s něčím menším...

:D:D:D

Jen by mě zajímalo, jestli tu není někdo, kdo s ním jezdí delší dobu a podělil by se tu o své zkušenosti a názory...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a) manželka si vezme RCZko a já naší 5008...

b) nacpu děti dozadu na ty \"pohotovostní\" sedačky. Prý je tam i ISOFIX, takže s mrnětem by neměl být problém :aut

Pozn. varianta a) jen v případě nejvyšší nouze... :cool:

27.1.2012 pro doplnění...: RCZko už je objednáno a na začátku února by mělo být vyrobeno. Tak doufám, že se na ten můj kus chlapci v Rakousku dobře vyspí a nebudou tam žádné mouchy. Zatímco v motoru jsem měl jasno hned (tohle auto nemá smysl kupovat s ničím jiným než 1.6 THP 200), dlouho jsem váhal nad barvou. Bílá, černá, bílá, černá... Nakonec zvítězila černá Perla Nera :D

[upravil dne 27.1.12 22:48 od Mak]

[upravil dne 27.1.12 22:50 od Mak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak už dorazilo...:

RCZ 1.6 THP 200k

Černá Perla Nera, celokožené čalounění (světlá kůže Nappa na sedadlech, tmavá na palubní desce a dveřích), navigační systém WIP Com 3D, Hi-Fi systém JBL, xenony, 19-ti palcová kola Sortilege.

Pokud to bude někoho zajímat, tak sem po čase napíšu své zkušenosti a postřehy... a přidám i pár fotek z výletů :cool:

post-5674-1410962243577_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím maximální spokojenost, zkusím tu v bodech napsat pár detailů, které by mohly zajímat případné zájemce:

- RCZko budí docela rozruch. Vidím na něj z práce a když mám čas se podívat, je legrace sledovat, jak si ho prohlíží kolemjdoucí a asi dvakrát se u něj někdo fotil... Myslím, že stát vedle Audi TT, s kterým je RCZko často srovnáváno, nevšimne si ho nikdo. Takže to rozhodně není auto pro někoho, kdo nechce budit pozornost...

- jízdní vlastnosti jsem znal už předtím, takže jsem věděl, do čeho jdu a jsem nadšený. Nikdy jsem neměl žádný hot-hatch (k mé povaze navíc tento estetický skvost sedí lépe...), nejezdím jako blázen, ale přiznám se, že mám občas rád svižnější jízdu. Ještě ho nechci vytáčet do červeného pole, ale i ve středních otáčkách ten motor výborně táhne. Při klidné jízdě se dá jet pod 8l/100km, ale to člověk moc dlouho nevydrží... už jen kvůli tomu zvuku při akceleraci. No a to spotřeba potom leze nahoru...

- prvních pár dnů jsem jezdil na letních 19´ a včera jsem přezul ještě na zimní - ty mám 18´ a gumy jsou přeci jen trochu vyšší. Je v tom docela citelný rozdíl. Předtím jsem cítil každou nerovnost, teď je to trošku komfortnější.

- zaznamenal jsem jedinou drobnou nepříjemnost: Nejde upravit výška bezpečnostního pásu a navíc je za levým ramenem docela vzadu (to mi nevadí, jsem mladý a ohebný...) a NÍZKO, takže mě tlačil ze začátku do ramene. Ale když jsem si dal sedačku níž, až úplně dolu, tak to je v pohodě. Teď mám už tedy pocit, že sedím přímo na silnici... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 2 týdny později...

Taky jsem docela dlouho váhal. Měl jsem to štěstí, že jsem mohl obě varianty (černá, bílá) vidět v reálu na vlastní oči. Černá mi přišla elegantnější. Na bílé mi vadil jeden detail - černý nárazník v přední masce byl až moc nápadný, navíc je to asi jediný prvek, který se mi na designu toho auta nelíbí. A v té černé to zanikne...

Co se týká zkušeností: Mám najeto 5000km a zatím sebemenší problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 1 rok později...
  • O 1 rok později...
  • O 8 měsíců později...

Zdravím, jsem tu vlastně nový (můj první příspěvek)…  Pokud to ještě někoho zajímá, mohu se podělit o dlouhodobější zkušenosti s RCZ (1,6; 200 k).  Rád odpovím…

Jsem starší ročník a je to moje páté auto (škodovky a taky trabant). Mám model 2012, kromě karbonové střechy nejspíš v plné výbavě. Vlastně jsem si na stará kolena udělal radost a teď si každou jízdu opravdu užívám.

Ne, že by bylo úplně všechno ideálně řešené, ale jsou to spíš, dle mého, maličkosti. Myslím třeba (jak jsem kdesi četl) „páčkové peklo pod volantem“, nezvyklý chod spojkového pedálu, nemožnost listovat údaji na display oběma směry, rozsvěcení kontrolky zadního spojleru pouze při ručním vysunutí (tlačítkem, nikoli při vysunutí automatickém)…

Byl to skladový vůz, takže výrazná sleva a vlastním ho skoro přesně tři roky (54000 km). Jízdní vlastnosti za mě výborné (snad trochu chybí samosvorný diferenciál co má R, ale jen při prudším rozjezdu), zavazadlový prostor nečekaně velký. Podstatná část najetých kilometrů je z dovolených po Evropě ve dvou. Na té poslední ve Španělsku trochu potrápil. Ale postupně.

Nejprve odešla baterie, snad po 2000 km, ale výměna byla v rámci záruky. Nejprve ale potupný odvoz na podvalníku do servisu (taky zdarma).

Další závadu jsem si přivodil sám – odřený disk a mírně poškozená pneu o obrubník. Zaplatila pojišťovna, překvapila teda cena kolem 27000,-Kč. Zajistil servis, ale potom přesto nefungoval bezdrátový přenos z ventilku do počítače. Povedlo se až při další návštěvě.

Dále jsem reklamoval vrzající zvuk při sklápění zrcátek (byl opravdu příšerný). Pomohlo promazání. Tyto první vozy prý měly pouzdra z umělé hmoty, nyní jsou už snad silikonová.

Těsně před poslední dovolenou ještě odešla jedna zapalovací jednotka.

No, a potom Španělsko, Gibraltar a přes 40°C. Po ujetí cca 3000 km se začalo při startování ukazovat hlášení, že je potřeba dolít do motoru olej. Koupil jsem nejpodobnější možný, dolil a pořád… Na zavolaní na P. Asistance mě přepojili do nějakého českého servisu a tam mě zmátli dokonale. Prý špatný olej na ty teploty…  Nechal jsem ho tedy s těžkým srdcem vyměnit (po pěti tisících a za eura). Teda až další den. Nejprve jsem se ve dvě odpoledne dozvěděl: „fiesta, finito, maňana (zítra)“…  Hlášení ale nepřestávalo ani pak, a oni vysvětlovali (přes Google překladač), že to do dvou dnů zmizí. Nezmizelo a přidalo se další hlášení, že je v motoru oleje málo. No, málem jsem měnil znovu (ona se ta hlášení tak daleko od domova špatně čtou). Nakonec jsem se dovolal do svého pardubického servisu a byl jsem ujištěn, že olej je OK a pokud je na měrce tak to bude čidlem. Za další dva tři dny to bylo samo najednou v pořádku…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...