Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Espresso na kapsle, nebo automat na zrnkovou kavu?


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Tak já taky přidám svoji trošku do mlýna. Kafí jsem vyzkoušel hodně - přesně tenhle problém jsem řešil vloni - a z těhle kávovarů na kapsle (nebudeme vůbec uvažovat normální presovač) jednoznačně vede Nespresso. Všechny jejich kávovary dělají kafe s tlakem +15bar (19, 21) a jsou absolutně bezúdržbový. I odvápňování se provádí pomocí tý jejich kapsle. V podstatě do něj jen leješ vodu a strkáš náplň. Kávovar jako takovej je docela pěknej designovej kousek...

Vyrábějí 16 druhů kapslí (tři čistý a pak jednotlivý odrůdy smíchaný, tři bez kofeinu) + dvakrát do roka nějaká akce. Proti třeba výše zmiňovanému Dolce gustu je to jako nebe a dudy, presso z Dolce gusta chutnalo asi jako zalitý rozpustný Nescafe. Jedna kapsle vyjde v průměru 9kč, jsou v balení po deseti. Jediná trošku nevýhoda je, že to nekoupíš nikde v krámě ale jen v Pařížský, kde má Nespresso obchod a nebo to vozí kurýr.

Tenhle systém mi vyhovuje - kapsle nikdy nevycichne, nemáš doma půl kila toho samýho kafe. Nic nemeleš, nečistíš. Ráno vstaneš, uděláš dva pohyby a než si vyčistíš zuby, čeká na tebe presso s takovou pěnou, že když na něj nasypeš hrubozrnej hnědej cukr, tak se na ní udrží i víc jak patnáct vteřin :)

Můžu jen a jen doporučit. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mame to nove male dolce gusto, ktere je na 0,6 l vody, vetsi nepotrebujeme, kafe z toho je vynikajici a stroj je v podstate bezudrzbovy ... kapsle si koupime takove, na ktere mame chut a cena mi rozhodne nepripada velka, preso me vyjde na nejakych 8-10 korun, cili parada ... jsem absolutne spokojen

edit: a nevim jak vy, ale ja jsem na kvalitu presa v restauracich haklivy v tom smeru, ze stoji 30 a kolikrat dostanu takovou sracku, ze ji musim vratit ... :( ... takze tak aspon vim, ze bude to me preso mit porad stejnou kvalitu :)

[upravil dne 25/11/11 16:29 od BV406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já taky přidám svoji trošku do mlýna. Kafí jsem vyzkoušel hodně - přesně tenhle problém jsem řešil vloni - a z těhle kávovarů na kapsle (nebudeme vůbec uvažovat normální presovač) jednoznačně vede Nespresso. Všechny jejich kávovary dělají kafe s tlakem +15bar (19, 21) a jsou absolutně bezúdržbový. I odvápňování se provádí pomocí tý jejich kapsle. V podstatě do něj jen leješ vodu a strkáš náplň. Kávovar jako takovej je docela pěknej designovej kousek...

Vyrábějí 16 druhů kapslí (tři čistý a pak jednotlivý odrůdy smíchaný, tři bez kofeinu) + dvakrát do roka nějaká akce. Proti třeba výše zmiňovanému Dolce gustu je to jako nebe a dudy, presso z Dolce gusta chutnalo asi jako zalitý rozpustný Nescafe. Jedna kapsle vyjde v průměru 9kč, jsou v balení po deseti. Jediná trošku nevýhoda je, že to nekoupíš nikde v krámě ale jen v Pařížský, kde má Nespresso obchod a nebo to vozí kurýr.

Tenhle systém mi vyhovuje - kapsle nikdy nevycichne, nemáš doma půl kila toho samýho kafe. Nic nemeleš, nečistíš. Ráno vstaneš, uděláš dva pohyby a než si vyčistíš zuby, čeká na tebe presso s takovou pěnou, že když na něj nasypeš hrubozrnej hnědej cukr, tak se na ní udrží i víc jak patnáct vteřin :)

Můžu jen a jen doporučit. :papa

Díky, právě to Nespresso se mi líbí zatim nejvíce, i ohlasy na webu na něj jsou dobré. Kapsle se dají objednat na jejich webu, libi se mi i to že maji kontejnerek na použité kapsle přimo v kavovaru že nemusiš hned s každou do koše. Myslim že jsem někde zahledl akci že ti ho na tyden pujčí na zkoušku. Možna to využiju. Kavovary dělá Krups a De Longhi, co bude lepší, libi se mi Lattissima+, ale zase se mi u něj nelibi cena, a pak levnější DE\'LONGHI Essenza a nebo DE\'LONGHI Pixie a Krups Essenza

[upravil dne 25/11/11 19:16 od Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, Latissima+ je asi jeden z tech nejlepsich co delaji :) Mame Nespresso Krups CitiZ plus k tomu samostatnou věc na vyšlehávání mlíka, taky od Nespressa, to ale nevím přesně jak se jmenuje. Kapsle se daji objednat, dovezou ti je nejakym kurýrem nad urcitou cenu zdarma (tim si nejsem jistej kolik to je). Jinak ta nadobka je dobrá, tech prazdnejch kapsí se tam vejde cca 10 a je to pomerne dost prakticka vec, taky je to závislé na typu kávovaru samozřejmě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

radek: když už by to kupoval, tak bych bral určitě od krupse, oproti delongi je kvalitou o 2 dvě třídy vejš.

btw za sebe bych si koupil normální pressovač, klidně pákovku od krupse(mám ji doma 6 let), cenově to vyjde stejně, je s tim sice o malinko víc práce, ale uděláš si v tom normální kafe a můžeš si do toho strčit jaký kafe chceš. Třeba illy dělá dokonce i polštářky s kafem, aby jsi nemusel ručně dávat kafe do páky, ale to vyjde docela draho.

až dodělám barák, tak si koupim tohle http://www.alza.cz/krups-ea8050-pe-espresseria-automatic-stribrne-d195724.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal mám tohle ( tehdy stál na krámě 14 tis. ) http://www.dno.cz/zbozi/male-domaci-spotrebice/espreso/produkt/de-longhi--esam-3200-s.html a jsem spokojenej. \"Bobky\" padají do nádobky vevnitř a ty nahoře sypeš kafe a doplňuješ vodu. Až je přebobkováno nebo chybí voda tak se \"ozve\" a cca 1x za půl roku si to řekne o program odvápnění, to je tak vše.

Jo a žere to i mletou, ale to je samozřejmě trochu krok zpátky ;) ...

[upravil dne 26/11/11 11:11 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zasnu, co vsechno lidi povazuji za praci :)

ja jsem rad, ze si kafe v pakovce zhutnim* presne jak mi to vyhovuje, vody mi protece taky jine mnozstvi, nez kolegovi a znacku suroviny menime, az kdyz to 1/4kilo dobereme -a to taky ne vzdycky.

varba* kavy je obrad a v praci take odreagovani. kdyby mi stacilo jen zmacknout spinac, tak budu za chvili hudrovat, ze to tece pomalu.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS: u těch kapslí jenom upozorňuju, že jeslti chceš něco s mlíkem ... tak se dávají kapsle 2 a to je pak pomalu levnější si dojít do hodpody ;)

Ja len doplnim, ze to neplati vobec na vsetky kavy :) Napriklad v dolce gusto pijem

Cafe Au Lait alebo Cortado, obje kapsule su na 200 ml, a maju v jednej kapsule aj kavu, aj mlieko :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dolce Gusto jedinecna kava! Mame aj vo firme len toho maleho tučniaka a ked mame akciu tak denne urobi aj 30 káv a stale funguje.Čo sa tyka ceny? hm? ked idem do kaviarne a dam si presso s mliekom tak ma stoji aj s tringeltom 1.6 euro. Tak si to porovnajte ak sa vam chce.Na kavu chodim vecer tak 25-30 x do mesiaca. Denne mam este 2 kavy z automatu za cca 0,50euro. Obcas si zajdem do Rakuskej Billa na Caffe Latte Macchiato od EMMI za 1,39euro.(v Billa SK tuto kavu nepredavaju). kua.. Polovicu vyplaty davam tusim na kavu.:myslim:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam v robote automat od deLonghi (http://www.mall.sk/espressa/delonghi-ecam-23-420-sb) a uz druhy krat je behom pol roka v oprave to je kavovar co vtedy stal okolo 1000e a je pravda ze si tam dam riobu, lavazu alebo co chcem podla chuti ale ze by som to domov zobral tak to ani nahodou. mne sa pekne vynima na linke Dolce Gusto (http://sk.i.cdn.nrholding.net/15578949/800/600/1) a kava je z neho vynikajuca

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ochutnával jsem to kdysi dávno, když to ještě byla horká novinka, na veletrhu. Tuším, že to bylo DeLonghi. Kafe opravdu super, jeden čas jsem na ten popud o tom i uvažoval, nicméně zhatila to právě cena kapslí.

Ve firmě máme aktuálně automat od café+co s mlýnkem, konkrétně tuleto:

283473_2178667197070_1558610982_2211992_7018405_n.jpg

... a z toho je kafe naprosto super taktéž. Takže já osobně když bych teď vybíral, tak bych volil nějakej domácí model na zrnkovku s mlýnkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frozz: jestli mi nejak priblizis, proc treba segafredo intermezzo chutna pokazde jinak, podle mista nakupu, tak budu jedine rad :)

Odpověď od bratra, který dělá v oboru:

\"je to obvykle starim ... velke firmy maji celkem dobrou konzistenci prazeni, ale stari kavy nijak nepoznas, nemaji datum prazeni na obalu\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím jakej jsi gurmán na kafe....ale pro mě mají kapsle nepříjemnou pachuť...něco mi tam padá na jazyk...jasně že záleží i na kvalitě kávy a proto bych šel třeba jak ukazuje kobliha...ale jestli chceš mít co nejmenší práci s tím tak i samočistící a programovanej (možná ten co je v odkazu je)

není nad to si ráno vstát a mít udělanou kávu a ani na to nešáhnout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja kupuju kafe od jednoho znameho, co ma v brazilii pozemky, kde petuje kavu, vozi to sem letadlem a tady nechava prazit. Kafe ma vynikajici....

Ale asi bych to shrnul takhle, pokud mas rad ruzny patoky, tak si kup kapsle, pokud mas rad kvalitni kavu a jeji chut, tak si kup presovac.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...