Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Espresso na kapsle, nebo automat na zrnkovou kavu?


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Koukam po nějakém kavovaru a z duvodu jednoduchosti připravy a i ceny mě napadlo espresso nebo nespresso na kapsle.

Mate to někdo doma, vyplatí se to kupovat co se týče chuti kávy, jak je to s čištěním, dostupností kapslí, atd. Jestli mám vubec uvažovat o koupi tohoto nebo šetřit na pořádnou mašinu na kafe. Díky za každý postřeh

[upravil dne 27/11/11 16:24 od Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, máme Dolce Gusto, je to chutné, pekne to v pohári vyzerá, ale drahé. Skôr taká imidžovka pre návštevy a príležitosné pitie. Lepšie je podľa mňa domáce espresso, kde si do lyžičky natlačíš kávy koľko potrebuješ, s čistením nie je veľa roboty a keď to má aj výstup horúcej pary tak si penu z mlieka ľahko našľaháš. Efekt je potom rovnaký ako pri tom kapslovom teda až na rôzne príchute. Samotný prístroj na espresso sa dá kúpiť aj lacnejšie ako ten kapslový.

[upravil dne 25.11.2011 13:58 od AnotherOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku, nevím kolik piješ kafe, já moc ne, ale přesto jsem koupil na Aukru \"nevhodný dar\" s plnou zárukou - automatický pressovač. Nahoře do toho nasypeš zrnkový kafe a dole ti vypadne kafíčko s krásnou pěnou na stisknutí jednoho tlačítka. Dneska jsou automaty DeLonghi v Makru od nějakých 7 000,- Mám ho cca 3 roky a nedám na něj dopustit.

PS: u těch kapslí jenom upozorňuju, že jeslti chceš něco s mlíkem ... tak se dávají kapsle 2 a to je pak pomalu levnější si dojít do hodpody ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nahodou jsem se dostal pres kamarada ke kavovaru Saeco royal professional. Je to sice takova krava, ale bomba stroj :)

na kapsle kaslu, je to drahy, sice hezky ale jak nekdo psal stylovka....

na mem si i predehreju hrnecky, mam ho dva roky a bez servisu. Umi to namlit kolik chci, jakou chci hrubost, a logr to vyplivne do odpadove nadobky.....

ale stoji 23 000 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele nepotřebuju 20 kafí denně, ja sam tak 2 až 3, a pak když někdo přijde abych nemusel litat nahoru do patra a tahat každyho sebou. cenu kapslí okouknu, ale 6 kč za kus mě nepřijde mnoho když kupuju kafe i za 180kč 200g rozpustný

Spiš mi jde o to jak to chutná, a pak jak je to s udržbou.

[upravil dne 25/11/11 14:17 od Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...cenu kapslí okouknu, ale 6 kč za kus mě nepřijde mnoho když kupuju kafe i za 180kč 200g rozpustný

Spiš mi jde o to jak to chutná, a pak jak je to s udržbou.

lenze s 200g inst. kavou spravis cca 110 salok kavy co je v tvojej cene inst. kavy ~1,6Kc za jednu kavu :aut

co sa udrzby tyka tak potrebuje udrzbu ako kazdy iny kavovar ci uz na kapsule alebo na mletu zrnkovu alebo plnoautomat.

za mna plnoautomat... max. spokojnost. mal som ten pakovy na mletu zrnkovu, mal som aj kapsule a skoncil som stejne u plnoautomatu. u nas cca 2-3-4 kavy denne. Zrno si kupujes podla chuti. a bude to nutne, lebo ta ta chut kapsulovej kavy omrzi a nemas taky vyber ako u zrnkovej kavy kde mas toho mrte... nehovoriac o prepocte ceny za jednu salku kavy v pripade zrnkovej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme doma Dolce gusto a spokojenost, kapsle sice nejsou nejlevnější, jak už bylo výše zmiňováno, na nápoj s mlíkem jsou potřeba kapsle 2, ale i tak, když to spočítám, tak mi vychází kapučíno či latéčko na 12,50,- a to těžko někde v kavárně seženete, když třeba latté stojí v průměru kolem 50,-. Ale asi to není vhodná volba pro někoho, kdo musí mít 3 a více káv denně, to už pak asi raději nějakej klasickej kávovar:myslim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marcel 110 káv z 200Gr, prosimtě ze kterýho?? jestli jich udělám 50 tak to bude hodně, davam dvě vrchovatý lžičky na hrnek.

A jak piše Aluška, tu chuť pressa která stojí v kavarně 30kč si prostě doma zaplatiš, bud drahým automatem nebo cenou kapslí. Jinak mličko do kavy bych řešil praškový z pitlika nebo ty malý kapsličky co dostaneš v kavarně, připadně normalni mliko z krabice, to by myslim přišlo levněji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam doma tak isto dolce gusto a spokojnost maximalna. kavu kupis kdekolvek a kedykolvek. teraz sa retazce predhanaju kto bude mat akciu na nejake kapsule. inak asi 3-4 moji znamy uz na zaklade mojich skusenosti a po okostovani kavy u mna sa pridali k Dolce Gustu. (uz by som mal dostat aj nejaky bonus)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...