Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307SW 2.0Hdi nestartuje


RadekH

Recommended Posts

Ahoj 307mičkáři mám dotázek.V tomto období mě nějak zlobí startování.Baterie nová,žhaviče necelý rok nové,vyčištěné a seřízené vstřikovače.Motor točí dobře jen když chce chytit tak se auto hodně rozklepe a nenastartuje.Po 4 pokusu chytne normálně a pak už to nedělá jen když dlouho stojí.

Zkoušel jsem třikrát nechat natáhnout čerpadlo a potom to chytlo rychleji.Setkal jste se stím někdo?děkuji

[upravil dne 23/11/11 13:22 od RadekH]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj

Mal som rovnaky problem.Mne robili auto cca pred mesiacom a vycistili mi starter a vymenili uhliky.Nedavno bolo -9 a startovalo na nepoznanie.Snad pomohlo Brano

Ahoj 307mičkáři mám dotázek.V tomto období mě nějak zlobí startování.Baterie nová,žhaviče necelý rok nové,vyčištěné a seřízené vstřikovače.Motor točí dobře jen když chce chytit tak se auto hodně rozklepe a nenastartuje.Po 4 pokusu chytne normálně a pak už to nedělá jen když dlouho stojí.

Zkoušel jsem třikrát nechat natáhnout čerpadlo a potom to chytlo rychleji.Setkal jste se stím někdo?děkuji

[upravil dne 23/11/11 13:22 od RadekH]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To může být startérem,aspoň já to tak měl.Minulou zimu jsem pořád dobíjel.Motor točil,ale na poslech neměl tu sílu,ale nebylo to nějaké pomalé točení.Pak jsem přijel do servisu,rozdělali mi startér a ten byl opravdu úplně vysypaný,vůbec nechápu,jak mohl točit.Zrovna udělali uhlíky promazali a auto startuje.

Možná to nebude Váš případ,ale já to tak měl.

P.S.taky jsem šel po tom,že padá nafta,přišlo mi to taky jak bez nafty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuju, nech repásnout startér. Taky jsem měl tenhle problém a hledal jsem kde může bejt zakopanej pes (vstřiky, žhaviče, čerpadlo, DRV ventil,..) ale nakonec to byl zaplaťpánbůh startér. Takže doporučuju tu repasi a určitě to bude v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Pokud startér točí s motorem v pohodě pak by v něm neměl být problém. Spíš bude problém že v railu není dost nafty aby se natlakoval. Já pokud déle odpočívá nechám podávací čerpadlo dodělat práci až slyším že vypne, poté předpokládám že je nafta tam kde má být a pak vysokotlaký čerpadlo udělá tlak potřebný k nastartování hned a motor blafne. Pokud je to systém bez podávacího čerpadla tak bych doporučil naftě pomoci balonkem manuálně (Bosh systém má čerpadlo) ji dopravit, protože sice rail si ji podá, ale připadá mi nesmyslné točit motorem půl minuty abych dostal naftu z nádrže. Pak je potřeba zkontrolovat zpětný ventil aby nafta nepadala. A vždy se to projeví po delším stání a při nizké teplotě.:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau chlapi, tak jsem si to tu pročetl a jako by jste všichni jezdili mým autem. To startování je k vzteku. Vždycky ráno při nižších teplotách startuju na třikrát než to chytne. Někdy se to roztřepe, že mám strach, že motor vyskočí ven(jakoby to chytlo na tři válce). Vyměnil jsem žhaviče, vstřiky, bylo prasklé těsnění pod hlavou, zabrušovaly se ventily, nafta nepadá, i když nechám dvakrát po sobě dotlakovat podávací čerpadlo z nádrže stejně je to furt v pr.... Nechce se mi věřit, že by to bylo startérem, ten celkem obstojně točí i při -5. ... ale na kolik vyjde repas startéru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau chlapi, tak jsem si to tu pročetl a jako by jste všichni jezdili mým autem. To startování je k vzteku. Vždycky ráno při nižších teplotách startuju na třikrát než to chytne. Někdy se to roztřepe, že mám strach, že motor vyskočí ven(jakoby to chytlo na tři válce). Vyměnil jsem žhaviče, vstřiky, bylo prasklé těsnění pod hlavou, zabrušovaly se ventily, nafta nepadá, i když nechám dvakrát po sobě dotlakovat podávací čerpadlo z nádrže stejně je to furt v pr.... Nechce se mi věřit, že by to bylo startérem, ten celkem obstojně točí i při -5. ... ale na kolik vyjde repas startéru?

....repas mojho starteru stal okolo 70 eur (uz to bolo davnejsie, si to presne nepamatam).... ale ako som pisal vyssie, v mojom pripade pomohla vymena \"snimaca polohy klukoveho hriadela\"....od vtedy chyta ako nove . A problemy som mal presne rovnake...cez leto v pohode, akonahle pod nulou, tak ho islo rozhodit, ale nestartoval. :papa

[upravil dne 4/1/12 19:58 od PietroPE]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...
Guest Iwuskka

ahojte minuly týden jsem si privezla 307 80kw 2005 1,6 hdi vcera jsem s tím chtěla jet na evidencku a auto nestratuje ani netoci jen sepne relatko tak jsme myslely ze baterka bohužel daly jsme novou a nic mate někdo zkušenosti diky za odpovědi ;)

Upraveno uživatelem Iwuskka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zdravím kluci, mám problém když startuju tak to vypadá že mám slabou baterku do slova to umírá při startu ale chytne, tak si říkám čím to je nová baterie alternátor dobíjí a včera sem k tomu přišel a nic, otočím s klíčem hluchý. Myslíte že je to starterem? Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...