Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Potenciometr


Guest Tomáš1

Recommended Posts

Guest Tomáš1

Čago tak chlape k tomuto problému ti mohu lecos říct, protože jsem s tím také zápasil. Měl jsem Citr.BX 1.4 jsou to totožné motory jen BX má navíc čerpadlo hydrauliky. A ted k problému. Jedná se o potenciometr, který je prodřený. Je to feritová plocha po které jezdí kovové kartáčky no a časem to příjde. mě se stalo ve 1300000km a k tomu mi lehla lambda sonda. Bylo to super. Jaké máš možnosti? Koupit potenc.ale to nelze nedodává se jen jako celek se vstřikováním(BOSCH)jak jinak a to je těch 15000,- a není možné ho jen tak vyměnit, protože je třeba nastavit a na to je třeba speciální kalibrovací stolice.Znám jen jednoho člověka, který tento potenciometr umí nastavit, vyměnit nebo upravit i vstřikování atd. Je možné sehnat starší (bouračka atd.ale pozor musí se schodovat typové číslo a barva tištěného spoje. Jsou červené a zelené a já sám jsem koupil dva špatné tak pozor. Orientujte se rokem auta a typem. Ten co máte v autě NEVYNDAVEJTE, protože podle něj se nastaví sklon toho na výměnu.Tak vás stejně čeká nejdřív návštěva mechanika a pak schánění. Jak s ním hnete tak je to pak velice obtížná práce nastavit a stojí to hromadu peněz. Tento problém jsem vyřešil i s BOSCH diagnostikou asi za 2500,- + benzín. Tento opravář má certifikát BOSCH a vybavení,přístroje + software také BOSCH. Jen to co nemá jako BOSCH jsou ceny a to je fajn. Když budeš chtít kontakt tak se ozvy. Čau Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslím,že todle jestli to chápu správně tak je potenciometr (váha vzduchu) kterou schání hromada lidí.Pokud znáš někoho kdo to dělá a funguje to dobře tak je po dost velkém problému či špíše velké úspoře!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...