Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakou máte zbraň


gronholmm

Recommended Posts

  • O 5 týdnů později...
  • O 3 týdny později...

Nový přírůstek do trezoru. Slovenský Grand Power K100 9mm Luger ve verzi Dynamic s rámem Mk12.

Od standartní K100 se liší laděnou spouští s nízkým odporem a velmi krátkým resetem, nízkoprofilová mířidla Heinie, světlovodná muška, zvětšený záchyt závěru a zvětšené tlačítko vypouštění zásobníku.

Začal jsem střílet IPSC a zatím s GP maximální spokojenost. Grand Power je trošku jiné konstrukce (s rotační hlavní), více zde (převzato z netu):

 

Zbraň, které je na světových, vysoce konkurenčních trzích, předpovídaná zajímavá budoucnost. Zbraň o jejímž úspěchu svědčí i stále se zvyšující zájem především v zahraničí. Mezi hlavní přednosti této zbraně oproti konkurenčním, patří nadstandardní zpracování, vysoká přesnost střelby, vysoká životnost a výborná ergonomie. Unikátní systém uzamčení je realizován rotací hlavně o 35° po příčně uloženém čepu. Celkově se toto řešení projevuje na podstatně příznivějším chování zbraně při střelbě a ve spolehlivosti funkce. V současné době je tato zbraň považována předními střelci IPSC divize production za ideální zbraň pro tuto divizi.

Vlastnosti:
Kovové části mají stejně jako u pistolí Glock povrchovou úpravu Tenifer-QPQ.
Hlaveň je silnostěnná s garantovanou životností 50 000 výstřelů a díky vlastnostem použitého materiálu nehrozí její roztržení ani při selhání střeliva a opakovaném výstřelu !
Rám je vyroben z polyamidu GF30.
Bodová spoušť s nejkratším „resetem“ na trhu ! Umožňuje rychlé odpálení dalšího náboje.
Zbraň má 100% oboustranné ovládání všech prvků.
Zbraň splňuje nejpřísnější kritéria pro služební zbraně.
Záruka 60 měsíců nebo 50 000 výstřelů.
Možnost konfigurace dle přání zákazníka.
Při střelecké pohotovosti se při zasunutí zásobníku s náboji automaticky spouští závěr a dochází k nabití zbraně.

post-27989-0-21836600-1447774264_thumb.j

 

Detail rotační hlavně:

post-27989-0-22891800-1447774348_thumb.j

 

post-27989-0-93535600-1447774516_thumb.j

 

Můj arzenál:

- horní řada zleva: Glock 42, Grand Power K100

- spodní řada zleva: ČZ vz.61 Škorpion, ČZ 122 Sport

post-27989-0-70422700-1447774714_thumb.j

Upraveno uživatelem Butrus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Trochu to zde oživím, páni pistolníci potřeboval bych poradit. Tak nějak ve mně dozrála myšlenka že s ohledem na celkovou situaci všude okolo mě si v letošním roce chci udělat zbrojní pas. Otázky zní jakou skupinu abych mohl " železo" sebou nosit? A můžu si udělat zbrojní pas letos a nákup " železa" nechat na rok příští?  Díky za konstruktivní odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čéče Medvěde že jsem se nevsadil že Ty si rýpneš.  

Udělat si zbroják ve mě zrálo hodně dlouho resp. znovu uzrálo před 11lety jsem měl zažádáno a měl jsem hotové i lékařské potvrzení a párkrát jsem byl na střelnici na jakémsi kurzu ale pak jsem se dal dohromady s bývalkou a ta byla kategoricky proti tomu aby doma bylo " železo". Tak jsem to tenkrát zrušil.  Proto se ptám co a jak protože od té doby se legislativa hodně změnila.  Jinak samozřejmě děkuji za odpovědi.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Medvěd: Klidně se k tomu palci dolů přiznám. Tvůj názor na zbraně nesdílím. Zbraň sama o sobě nic nedělá, je to vždy na lidech, jak ji použijí. Doporučil bych navštívit střelnici a nějaký kurz, možná by ti to alespoň trochu změnilo názor, že v současné době to není jako na divokém západě, kdy hned každý tasil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vena garážmistr: Zákon 119/2002Sb. o střelných zbraních a střelivu vznikl, jak je z jeho čísla vidět, v roce 2002 a účinný je od roku 2003, čili pokud ses učil na ZP před 11 lety, pak se zase tolik nezměnilo. Větší novely byly tuším čtyři, ale spíše zpřesňovaly zákon, než by přinášely nějaké revoluční změny v něm.

Nicméně, mám určitou pochybnost o někom, kdo je schopen napsat "zbrojní pas" - podle mého o tom moc neví (je to podobné, jako kdybys napsal, že vlastníš "řidičský pas" - taky bych tě nepovažoval za znalého).

 

edit: a připrav se na to, že budeš na termín čekat dlouho a při zkouškách si užiješ i pár vyhozených - podle informací, které mám, není výjimkou ani 80% odpad.

Upraveno uživatelem Kurt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...