Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prisady nebrat!


honza007

Recommended Posts

Tak jsem dva dny hledal na internetu neco o prisadach do oleje a nejeky testy...

nenasel jsem nic. Asi to budou pekny sr...ky

kdyz to ani renomovany firmy netestujou.

diky za tuhle debatu.....mam uz jasno.....nikdy zadne prisady. Ten clanek mluvi za vse!

Mejte se a az budu neco hledat prijdu nejdriv sem!

citroen 2cv - Acadiane :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi dávno sem do 309 GRD(už je v luftě) Nalil přisadu do oleje tušim od americký firmy Eagle. Ze všech uváděnejch vlastností(snížená hlučnost, spotřeba oleje, spotřeba paliva, vyšší výkon atd... však to znáte) se dostavila jediná - vyhozenejch 800,- Rozhodně nejlepší "přísadou" je včasná výměna kvalitního oleje. Zejména u TD. Rozhodně nejdřív začnou odcházet ložiska v turbu, který dostávaj zabrat znečištěným olejem.(neplatí pro forďácký turbodisely. Tam nepomůže zhola nic. Podle mýho názoru nejnepovedenější motory)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně přísad do motoru....přiznám se hned na úvod a bez mučení,že nejsem vlastníkem žádnýho Peugeota,nýbrž Fordu Sierra.Při výměně oleje(polosyntetika) jsem do něj ještě fláknul výrobek od firmy Liqui Moly s názvem Oil Aditiv.Je to taková malá nádobka(180ml)...po chvilce "proběhnutí"a důkladném smíchání se motor ztišil,o trošku(ale znát to je)se mu jde lépe do otáček a celkově působí vyrovnaněji.Přípravek je na bázi moliky,předpokládám,že víte o čem mluvím:-) Jo mj.motor v Sieře je 2.0EFi,má nalítáno okolo 150000km a je to r.v.89.

Má se měnit při každý výměně oleje a stojí to 150Kč...to není zlý,ne?:-))

A vůbec jsem s výrobky této firmy spokojenej.Do auta na kopce jsem lil Octane+(pro zvýšení oktan.čísla)a jelo to mnohem líp.Zkuste se po Liqui Moly optat a možná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Oddie: Přečetl jsem si skutečně důkladně celý článek o přísadách do olejů,na který jsi dal odkaz(from Zazaa).Díky za něj.Ale o molyce jako takové tam nebylo ani slovo.Proto stále zůstávám za svým a osvědčeným,že kdo si co odzkouší...s tím jezdí.Věřím,že chemické rozbory nezávislých činitelů jsou pravdivé,a že třeba chlor motor vlastně pomalu "rozežírá"!A taky tvrzení,že po nalití přísady a vypuštění oleje najede motor bez poškození...cet kilometrů.To jsou keci stejný jako,že se sníží tření o neuvěřitelných 90%(to by to petrolejářský firmy mohli zabalit:).Já jen vím,že moje Sierra je tišší,klidnější a vůbec..a že změna po nalití byla citelná(věř nebo ne,ale slyším,co slyším) Nikomu nic nevnucuji ani nedělám reklamu,tady šlo jen o to,že dotyčný(už nevím nick) se ptal po různých přísadách.A tady byla má odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez som to skusil s Metabondom. Ano, prezentacia bola perfektna, to trenie som si vyskusal sam na takom demo strojceku. Tak som to dal do predosleho auta (samozrejme tiez Peugeota ) :D, no nejake velke zmeny som ani necitil ani nepocul. A kedze som si trosku nechal v plechovke, tak som to vyskusal dat aj do stareho dozickeho zamku v brane. Chvilu to fungovalo, ale potom sa brana dala zamykat este horsie. Pouzil som to vo viacerych veciach a vsade sa mi potvrdil len docasny efekt na par dni. Takze olej davam teraz cisty a castejsie ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec. Uniká mi nějak smysl, dávat do oleje ještě přísady. A na co, vždy? tam už jsou obsaženy od výrobce. Podle mýho skromnýho soudu jsou to vyhozený peníze. Dělám trochu v reklamní branži, občas se dívám na reklamy a vidím ty kraviny co cpou lidem do hlavy, (jak naloží závažíčka, všechny co tam maj a motorek se pořád točí - nevím na jakou kravinu je to reklama). Dyk je to nesmysl. Jednou, kdysi jsem to použil v autě a účinek pro amatéra neznatelnej. Pořádnej olej, co se tam má dát a je vystaráno. Uf, to sem se rozohnil. :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...