Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jaj převodovka kaput


Lord Back

Recommended Posts

lidičky tak dneska osudová rána do srdce. Dneska jsem byl v Tachově a tam už jsem si všiml že když brzdím tak je slyšet valivej zvuk jak když umírá ložisko pak si všimnu že když brzdím a mam zařazeno a vyšláplou spojku tak to nedělá ale neřešil jsem to jel jsem zpět do Boru a cestou mi už přišlo na autě divný úplně všechno při rozjezdu bouchání jako když je poloosa totál na sráč bylo mi divný že by poloosa odešla tak náhle , nedalo mi to a zvednul kolo a točím s ním a vždy po otáčce bouchne v převodovce jako když vemu něco ocelového a spadne to na dno dělá to furt dokola ale když točím rychle tak to nedělá zkoušel jsem to i přes druhý kolo a dělá to stejně jen když zvednu obě kola a dám rychlost tak točím kolem druhý jde pozpátku což je samozřejmě normální ale takhle to neklepe vyndám kvalt a dělá to zas určitě se posrál diferenciál. Když jsem nechal obě kola ve vzduchu nastartoval dal pětku a roztočil jsem ho na 70 tak auto se rozklepalo tak že jsem myslel že spadne na zem řadička vibrovala jak to auto. Tak se ptám lidičky co s tím, nová převodovka? co stojí? nebo oprava? vím jistě že tam nic neruplo takže by to mohlo jít opravit ale vůle v diferáku je velká když mam kvalt a zvedlej předek do vzduchu tak trvá 1/4 otáčky kola než se začne otáčet to druhý pozpátku. tak prosím raďte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to máš pravdu že je to nesmysl to mělo cenu tak u škody 120 kde to jinak řešit nešlo ale nechápu proč musí bejt hydraulicka spojka která je asi tak necelej půl metr od spojkového pedálu. kvůli pohodlí určitě ne jelikož přes lanko maká možná ještě líp než tadyten hovadinec kterej nemá cenu ani 10 haléřů. Jinak ta převodovka byla témeř úplně stejná jako jsem jednou páčil z 306 1,4xr a hlavně byla o dost menší než to co mam v autě já a to fakt o dost asi o 1/3 to mě docela zarazilo tak nevím hold jí teď o víkendu vyrvu a v pondělí se vydám na příč republikou schánet převodovku aspoň oktě protáhnu pérka mam asi pět adres kde se nachází ta správná převodovka jedna je ve znojmě jedna v ostravě 10x jí mají na jednom místě v praze a jednou jí mají v plzni ale tam zrovna na svini jí mají nejdražší tam za ní chtějí 5000kč jinak všude chtějí 3000kč ale v tý plzni mi dá zase záruku 2 roky + paragon ale já jí hlavně chci rozebrat protože každej co se pohybuje kolem převodovek tak tvrdí že se uvolnil satelit a že pokud v tom neruplo úplně tak to nebude hrozné opravit a dokonce 7km odtud bydlí chlapík a je to i trošku známej kterej dělá repase snad všeho teda hlavně převodovek tak za ním se vydám zítra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sláva včera jsem převodovku vyndal a komplet rozebral a našel jsem tam úplný prt ta převodovka je úpně ok ta nená ještě ani ošoupaný kolečka jenom v diferenciálu byl menší problém s uložením satelitů ta hřídelka měla trošku vůli ale nic co by ho dokázalo poníčít naštestí se to dá celé otočit a 90 stupňů a dát to do jiného uložení nevím proč, ale je to tam a asi mi to i zachránilo, převodovku jsem poskládal a namontoval zpátky do auta, zítra to už bude všechno v poho dodělaný, teda doufám a hurá na testovací jízdu. Ale můžu všechny varovat co budou chtít nikdy doma vyndat převodovku ať to ani nezkoušejí mam pár aut už za sebou co jsem musel vyndat převodovku ale 406ka je koplet to nejhorší co jsem zažil je to práce pro vrahy věřte nebo ne ale budete možná uvažovat že vyndáte celou přední nápravu samozřejmě je to pitomost ale někdy to člověka i napadne když se snaží celej den vyndat převodovku a ona furt nejde prostě ta díra je poloviční než je na tu převodovku třeba tak se musela furt pomalu pouštět a pootáčet a po pár hodinách nadávání se jí podaří vykroutit ven a to je nic o nandávání nahoru zpět což je v normální garáži se dvouma heverama scela nemožné opravdu ta převodovka je těžká a nejde jí jen tak vzít a dát jí tam třeba jako u 306 tam je to za hodinku a půl sundaný a zase namontovaný, já měl štěstí že zrovna nad převodovkou jsem měl ve stropu garáže traverzu na kterou jsem přivařil velikánský oko a v jednom JZD podniku jsem pořídil hupcuk a už to bylo veselejší ale stejně to trvalo 4 hodiny než jsem jí tam narval. RADÍM VŠEM CO BY TO CHTĚLI V TAKOVÉ GARÁŽI BEZ NÍČEHO DĚLAT AŤ NA TO HODÍ BOBEK SERVISŮ JE DOST A TA DŘINA S TÍM ZA TO NESTOJÍ UŽ BYCH TO ZNOVU NEDĚLAL ANI ZA NIC TO BYCH TO RAČI ODSTAVIL NA NÁHRADNÍ DÍLY A KOUPIL JINOU 406

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím že by to šlo že by tomu nic nebránilo ale když jsem ten diferák vyděl tak věřím tomu že se snad nikdy neposere kdybych si stavěl traktor do lesa tak bych tam chtěl převodovku s 2,1td jinou ne ta je fakt suprově vyrobená ta se neposere. kdybych to věděl tak jsem to nikdy nevyndaval já jí původně vůbec rozebírat nechtěl chtěl jsem jí prostě jen vyměnit ale teď jsem rád že jsem to udělal a rozebral jsem jí vymetl z ní pavouky a dal dohromady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...