Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

stav FAP podla diag.


mxread

Recommended Posts

Ahoj.

Potrebujem poradit.

Nevie niekto, ako sa dozvediet ci ma FAP filter dostatok aditiva na regeneraciu? V poslednom case (cca. 3-4 tyzdne) vkuse mi auto mierne trha, spotrebu mam zvysenu a pri jazde automaticky zapne aj ventilator... Dvihol som auto, z nadrzky pre aditivum som vytiahol hadicku, no ta bola prazdna (do nadrze nevidim, no z hadicky netieklo vobec nic...) Zasiel som pre to do servisu a tam mi technik povedal ze podla diag. nie je dosiahnuty minimum aditiva. (prikladam do prilohy papiere co mi vytlacil)

Nasledne na to riesili problem s cukanim.. Ze vraj treba menit EGR ventil a BYPASS ventil... Aj som to dal vymenit.. Auto islo v pohode 2 dni.. potom zasa to iste cukanie, zvysena spotreba a venntillator.... A aby nebolo este dost, pri raznejsom zosliapnuti pedalu alebo jazdy na kopec mi auto pipne a napise \"risk of part.filter clogging\" - riziko upchatia FAP. Vyzera to ako keby sa fap potreboval regenerovat alebo snazil sa o regeneraciu, ale nejako sa mu to nedari...

Vie mi niekto podla prilozenych udajov z diag povedat, ze tych 124,5 g je naozaj dostatok, alebo si ta diag aj s technikom vymysla. Ako zistit ci tam je to aditivum fizicky???

Predom kazdemu dakujem

diag.pdf

[upravil dne 14/10/11 18:47 od mxread]

[upravil dne 14/10/11 19:07 od mxread]

[upravil dne 6/2/12 21:35 od mxread]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla mna je tvoj FAP pred koncom zivotnosti. moc vysoky obsah aditiva v nom, a dost velky protitlak...

cukanie a ine neduhy ti sposobuje prave ten uz skoro upchaty FAP. zivotnost odhadujem na cca ~5t km, mozno ani to ne.

daj si na to pozor, lebo si mozes poskodit turbo.

[upravil dne 14/10/11 20:13 od Marcel00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,,ja som bol na dia v pondelok, a pytal som sa tiez na aditivum,,jeho mnozstvo,,,ja mam podla dia.este 116 g.podla servisaka je to 35 %,,to znamena že asi na 50000 km,,,takže takto,,zistili aj to kedy sa fap čistil naposledy a ako dlho,,,

116g???

Vzdyt ten je temer hotovy.

Tohle neni hodnota kolik tam toho je jeste.To je hodnota usazeneho aditiva.

Jenom pro info.120g-140g je konec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak z toho moc nadseny nie som...... a ta teoreticka zivotnost do vymeny cca. 12400???

da sa nejako ten fap okrem vykuchania vycistit/precistit??? novy stoji nemale peniaze....

pomoze tomu to poriadne prefuknut na vysokych otackach na dlhsej trase, alebo skor tomu este viac ublizim???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja na tvojom mieste tak ho odstranim von... dohodni sa so straki007, a mas navzdy pokoj... auto pojde lepsie, dobra spotreba bude.

je potrebna uprava RJ, vykuchat si ho mozes potom aj sam... ak sa rozhodnes ho niekedy namontovat tak mozes, avsak je potreban opatovna uprava RJ do povodneho stavu. Ak ho raz budes mat vonku uz ho nikdy nebudes chciet nazad aje keby si ho mal ziskat zadarmo :)

Ver mi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Judes vidim ze aj ty mas fap odstraneny... bol si uz odvtedy na EK?? ako si dopadol???

Ja som už 407-mu takto kupoval (jazdená) ale FAP nemá od výroby ako ti písal DERT. Na EK som bol pred rokom, najprv sa mu tam nezdali nejaké hodnoty ale po viacerých pokusoch to bolo v poriadku. Zdalo sa mi že potreboval vytlačiť viac bločkov zo stroja (stále tam niečo nahadzoval a prepínal) a predo mnou bolo v hale staršie AUDI a dymilo ako z komína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Zdalo sa mi že potreboval vytlačiť viac bločkov zo stroja (stále tam niečo nahadzoval a prepínal) a predo mnou bolo v hale staršie AUDI a dymilo ako z komína.

moze blocky tlacit kolko chce. EK sa zaznamenava do centralnej databazy mimo strediska EK a posiela udaje ktore su nacitane z OBD konektora

Tvojho auta (VIN, namerane hodnoty, km cas a spusta hovadin okolo toho) na zaklade tychto dat mu vylezie nazad protokol.

Takze nie preto ze by to potreboval pre toho pred tebou, ale preto ze ti chcel pomoct a neposlat ta hned na prvy krat prec. Takze servisak sa

snazil, za co mu nabuduce podakuj ;)

to co opisujes sa robilo tak 7 rokov dozadu. teraz uz nic take nehrozi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...