Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Děkuji za rady odborníkům na audio - zadní repro do 306ky do plata nainstalováno


Stifler

Recommended Posts

Ahoj. Mám dotaz na odborníky přes audio. Koupil jsem si do své 306ky toto autorádio:

http://www.sony.cz/product/ica-in-car-cd-radio-tuners-with-mp3-cd/cdx-gt450u/tab/technicalspecs#pageType=TechnicalSpecs

A zároveň jsem si dal dopředu repro: Alpine SXE-1725S

Nainstaloval jsem to do auta a místo zadních repráků, které jsem vymontoval, jsem si tam dal svou reprobednu, kterou mám už asi 10 let - je to pasivní repro nahrazující subwoofer osazeno dvěma 165 mm basáky a dvěma výškáči. Bedna nemá asi žádnou značku a ani nevím žádné specifikace. Je to tadle bedýnka (bývala ve 406ce a tam to hrálo parádně):

33do.jpg

Rádio má spoustu funkcí, mezi nimiž je sedmipásmový equalizér a funkce použití zadních repro namísto subwooferu (3-pásmové zesílení).

Po připojení zadní reprobedny přes standardní kabeláž na šroubovací konektor v kufru 306ky vše hraje, má to ale pár nedostatků:

1) když použiju funkci zesílení zadních repro (použití jako subwooferu), tak mi nehrajou výškáče a basáky rezonují tak, až je slyšet zvuk extrémně kmitající membrány repráků. Když tuto funkci vypnu, tak hrají i výškáče, ale zase to postrádá jakékoliv basy - je to zvuk jako z notebooku. :roll

2) když mám nastavené rozložení síly signálu na \"center\", kdy hrají všechny repráky stejně, tak to je stejné - bez basů. Když nastavím signál více na repro vlevo, tak čím více to dám na jednu stranu, tím více vynikají basy, ale při vyšší hlasitosti to taky rezonuje až moc (membrána to asi nepobere a kmitá to moc).

3) fuknce loudness v podstatě dělá to samé - taky to rozkmitá příliš.

Je mi jasné, že má asi zesilovač v autorádiu \"příliš moc šťávy\" a repráky v bedně to nepoberou. Přední repro hrajě jakš takš obstojně - zázraky od toho nečekám.

Můj dotaz zní: jaké repro bych měl dát dozadu místo té reprobedny? Chci si dát 2 repráky jen do plata a bez zesíku, tak aby to rádio bez problémů utáhlo a repro mělo ještě nějakou výkonovou rezervu pro případné dodatečné namontování malého zesíku. Repro preferuju čistě subwooferové. Nemáte někdo nějaké tipy, co vám třeba v autě perfektně hraje, co byste mi doporučili k mému rádiu nebo jiné nápady? Je mi jasné, že subwoofery budou těžké a plato se třeba prověsí nebo zlomí, ale to bych si případně nějak vyztužil.

Děkuji za jakékoliv nápady nebo rady. :papa

[upravil dne 19.10.11 14:36 od Stifler]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co máš v kufru se prodávalo cca před 5-ti lety pod názvem BoomBox. Stále se to sem tam objevuje v hypermarketových akcích. Hrálo to opravdu neskutečně otřesně.

V tvém případě bych do plata dal solidní ovály 6x8\" a dál bych to neřešil. Do budoucna můžeš doplnit třeb aaktivním SubWooferem, ale když to udělaš dobře tak i ty ovály zahrají pěkně. Zároveň bych zvážil výměnu předních repro.

PS: to, že ti na center hrají repro bez basů bude asi jen otočená fáze ( přehoď polaritu té příšernosti v kufru )

[upravil dne 28/9/11 20:09 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to je ono. Nějak jako BoomBox se to tenkrát jmenovalo. :D jsi mi osvěžil paměť. :D No, ty přední repráky jsem si kupoval jako nové, tak bybylo asi škoda je zase vyhodit. :roll

Co bys tedy doporučil dopředu jiného, aby to splňovalo montážní hloubku, která se dá do 306ky dát? :)

Dozadu ovály nechci, chci něco, co nebude komponent, chci tam dát čistě jen 2 basáky a zajímá mě, jaké mam dát. Tu polaritu vyzkouším, nevím, jak to bylo napojené v tom origo konektoru (kabely tam jsou - černý, černobílý, hnědý a modrý, tak jsem to napojil tak, jak to bylo v dřívějších repro - dva dráty do jednoho repráku), tak jsem to prostě zkusil napojit a hraje to. :D

Takže otázka teda zní: Jaké kvalitní repro dát do předních dveří a jaké basové repro do plata?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nevim, ale do oválů se mi fakt jít moc nechce...nevěřím moc kvalitě zvuku a mam radši ty basové repra. Vepředu to je celkem jedno, ale vzadu bych chtěl mít jen basáky bez výšek. Pokud ale existuje i něco kvalitnějšího dopředu, než to, co mám, tak také přijmu rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koblih69: Proč myslíš? Já jsem měl ve své předchozí 306ce v platu ze sádrokartonové desky dva velké basáky a dva malé výškáčky a hrálo to víc než dobře (se zesíkem), tak nevim, proč bych měl od řešení dvěma basáky jít pryč... :myslim Co je na tom řešení špatného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se taky přimlouvám za ovály, sám mám pět let MIVOC, stály asi 2000 Kč. Jenom na rádiu a jsem spokojen, spíše mi jenom hrajou basy, protože k těm výškám v nich se kabílky už utrhaly :D

Pokud vybíráš repro pro zapojení na rádio, hledej dle citlivosti a tyto JBL od genzera ji mají vysokou, nebál bych se kvality.

Dva basáky by možná šly, ale šel bych maximálně do 20 cm repro ... sám jsem něco takové chtěl, ale nakonec jsem nahodil ty moje staré ovály ... ale s nimi opravdu neporadím ...

[upravil dne 28/9/11 21:19 od MilanF1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koblih69: Dobrá, připustím, že bych mohl v platě vymyslet něco jiného, ale co? Chci, aby zadek auta sloužil spíše na zvýraznění basů (jako subwoofer) a nechci dávat do kufru tubu - tedy chci osadit repro jen do plata. Jaké bys měl na toto řešení (jen dva ovály, dva středobasové repro+2 výškové nebo ještě jiná kombinace...)? Beru klidně i konkrétní značky repráků nebo přímé odkazy do nějakých e-shopů.

Wooody: Nemáš nějaké kvalitní foto tvého plata? Zajímá mě, jak jsi to vyřešil ty. ;)

Nejsem odborník na audio, proto jsem se zkusil ptát v této sekci, kde věřím, že je dost odborníků. A to přední repro tedy mám nechat být nebo vyměnit za jiné? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koblih69: Dobrá, připustím, že bych mohl v platě vymyslet něco jiného, ale co? Chci, aby zadek auta sloužil spíše na zvýraznění basů (jako subwoofer) a nechci dávat do kufru tubu - tedy chci osadit repro jen do plata. Jaké bys měl na toto řešení (jen dva ovály, dva středobasové repro+2 výškové nebo ještě jiná kombinace...)? Beru klidně i konkrétní značky repráků nebo přímé odkazy do nějakých e-shopů.

Wooody: Nemáš nějaké kvalitní foto tvého plata? Zajímá mě, jak jsi to vyřešil ty. ;)

Nejsem odborník na audio, proto jsem se zkusil ptát v této sekci, kde věřím, že je dost odborníků. A to přední repro tedy mám nechat být nebo vyměnit za jiné? :myslim

Částečně ti rozumím, měl jsem firemní oktávku a tak zásahy nesměly být vidět, dal jsme tedy jiné přední repro, jiné rádio a dozadu do kufru SW krmený zadními kanály z rádia. No nějak to šlo, ale jen s ohledem na možnosti \"cizího\" auta.

Osobně bych tam dal normálně koaxiály 6x9 jako už byly v odkazech, třeba MacAudio, Pioneer... dobře zahrály i Panasonic, Clarion a pod. Soustředil bych se na to aby měly ozvučnici ( kufr ) a ležely ideálně na tvrdé podložce - třeba MDF položená na platě a překrytá kobercem, látkou a pod. Možná se pak budeš divit jak to hraje i bez SW. S 306 zkušenost nemám, ale Golf s dobrýmni ovály vzadu hraje ( se samotným rádiem ) fantasticky. Pozor na nastavení fáze, ale o tom už jsme psali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wooody: Díky za info a pokud bys mhol vyfotit to plato, tak budu moc rád. :) Ty subwoofery - to už je moc - 20.000,- Kč za kus. :o

Koblih69: Děkuju za rady. Ještě uvidím, jak to nakonec dopadne. :cool:

Vítek1: I tobě děkuju za postřeh. Ještě to budu muset promyslet.

[upravil dne 29.9.11 13:17 od Stifler]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...