Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vendiho 307ička 2.0HDi 66Kw & bratránek RENDÍK


vendelinek

Recommended Posts

Nedá mi to ale musím se podělit o jednu skutečnost, která mě dnes přesvědčila, že jsou mezi náma zatím ještě slušní řidiči, je jich teda poslední dobou hodně málo 

Šel jsem večer pro auto na parkoviště protože mám noční, nastartoval aby se motor trošku zahřát,než ometu a oškrabu skla,na předním stáhnu igelit a vypadl mi papír, v domnění, že  mi to tam dal nějaký šprýmař, strčil jsem papír do kapsy,že se potom podívám,co tam je,přijel jsem do práce a koukám do papíru a nevěřím svým očím, ihned jdu k autu a prohlížím kde co je,kousek odřený dvouma proužkama, tak si říkám, takováhle " prkotina " a on to chce řešit,nedávno mi pokroutili celej spodek pravého boku,a nikde nikdo,nikdo nic,tak jsem mu samozřejmě volal a vysvětlil mu,ze to řešit nebudeme uz vůbec nebudu nic nikam nahlašovat ,ať si s tím fakt neláme hlavu.

Takže tím chci říct, že takových poctivých lidí už se moc nevidí :)

Odesláno z Samsung J 5

20170106_185206.jpg

20170106_185156.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož se mi nedaří najít vlákno, tak to vložim sem do mojeho 

Dneska ráno bylo "pouze" -16°C, a tak po dlooouhý době, což mě samotnýho překvapilo, jsem měl problém s nastartováním ,doposavaď mi to chytlo na otočení po jednom,když bylo víc jak -8,tak  po dvojím žhaveni  

Ráno jsem šel do města nakoupit a při zpáteční cestě jsem to vzal přes parkoviště kolem auta,ze si aspoň oškrabu okna, nedalo mi to,vlezl jsem do auta a zkusil jak to chytne, žhavil jsem dvakrát ,točilo nechytlo, druhý pokus, znova žhavit a start, opět nic,takle jsem potrápilo baterku 4x,chytlo mi to až na 6tý pokus a musel jsem jít po plynu na 2300 otáček, chvilku jsem držel, plácnu ,půl minuty, pak už motor šel pěkně, uďělal jsem si dvě kolečka přes město,a stavit se u benziny koupit aditivum a cmrndnout do nádrže, tak jsem zvědav, jak mi to chytne večer, až pojedu do práce 

Odesláno z Samsung J 5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po dnešním ránu nebude stoprocentní určitě, jinak baterku jsem před zimou měl na nabíječce v servisu akubaterie a tak byla dobře připravená, jinak jak jsem psal,chytalo mi to dobře, jediný co jsem před tankováním neudělal,že nebylo daný aditivum,to mě napadlo jako první,když to nechytlo,proto jsem jel,když  to nastartovalo, rovnou k benzině koupit a hned dolít do nafty nádrže

Odesláno z Samsung J 5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ona byla před zimou asi dobře připravená(baterka) ale pokud jsem to dobře pochopil tak jezdíš většinou jen do práce a z práce max. po městě takže na plácnu 25 km je to 3-4 x startování?  Tak to si myslím že bude ta baterka ve stavu jako byla před zimní přípravou možná že i v horší kondici. Pokud jsou takovéhle mrazy a jezdí se takovýmhle stylem tak bych se nestyděl tu baterku dát na nabíječku i preventivně přes noc jednou za měsíc možná i dvakrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,s tím aditivum jsem to trochu podcenil, přiznávám, při posledním taktování před mrazem jsem ho měl dát, no:mad: 

Tak nějak, když to dobře chytalo ,nevěnoval jsem tomu pozornost a dneska se mi to připomnělo :mad:

Proto jsem hned jel doplnit ho

Odesláno z Samsung J 5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak večer nastartováno bez problému, stavil jsem se k synovi pro nabíječku a pádil do práce, je napojeno, nabíjí se,teď do toho ještě čina jak blázen, začalo padat bílý a ještě k tomu vítr, ted je -6°C,snad to nezdvyhne kapotu

Zabalil jsem to i s kabelprodlužkou do igelit pytle a nechal díru na větrání, snad to bude stačit

Je blbý,že sviteji ty denní světla, vypnout nejdou 

Odesláno z Samsung J 5 

20170111_191556.jpg

20170111_192626.jpg

20170111_192636.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Držím palce. Já zatím bez ztráty kytičky, od listopadu porad venku, obyč. nafta OMV (jen naposledy 1 nádrž Shell obyč.) bez aditiva a cajk. Jen mi zatuhla voda v ostřikovačů co byla do -20 st. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na okně za jízdy zmrzne každá voda do ostřiků, protože obsahuje alkohol (ten ji drží v tekutém stavu). Jakmile se alkohol vypaří, zůstane voda a ta zamrzá.

Přestože to má tyto nevýhody, spíše než škrabku sundavám led z čelního okna rozmrazovačem (koncentrát vody do ostřiků).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,rozmrazovač mám doma v pullitrovym spreji už asi 3 roky,ve skříni,  za jedno si na něj vždycky vzpomenu až když  škrabu a za druhý, doví jestli bude fungovat,když už je starej,někde jsem kdysi slyšel, že  stejně funguje jen asi do -5°c 

Radime ,vždycky jsem byl,jsem a budu s malým a měkkym "i ":D,ale pro tentokrát ti to prominu ;)

Odesláno z Samsung J 5 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nemyslím sprej, ale rozprašovač, co se za draho prodává jako rozmrazovač. Ve skutečnosti obyčejný rozprašovač s vodou do ostřiků - koncentrát. 

PS: Pokud jde o start. Tankuji několik let jen EuroOil a i ten VIF dávám (ne vždy :D ) a dneska -16°C, 3x žhavení a chytlo na druhý otočení starteru, bez houpání otáček, bez kouře. Dal jsem za jedna a jelo se. :) Chtěl bych zkusit start při -25°C nebo i -30°C, jak by se to chovalo, když mám docela dost nalítáno. ;) 
Baterku jsem dával v léto novou, vydržela 5 let a umřela ze dne na den. 

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Friday, January 10, 2014 at 18:16, vendelinek napsal:

tak kamerka trošku poštelovaná a čerstvá dvě videjka,myslim,že natáčí docela slušně:)

http://www.youtube.com/watch?v=Sg8X0UVNydw

 

Tak  jsou tomu +- 3 roky ,co mě na cestách dělala společnost,letos při těch prvních mrazech asi nastydla a už  se holka asi nerozkouká, vyndal jsem jí z auta včera, dneska zkusil doma přes pc a nic,ještě  ji nechám odpočinout pár dni a pak uvidím,co s ní a co dál :myslim

Odesláno z Samsung J 5

20170118_194707.jpg

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup novou a máš po problémech. ;) Kolega měl taky problémy se starty u naftové Fabie. Podezříval baterku, nakonec to byl startér, když jednoho mrazivého rána nenastartoval. Prostě ze dne na den odešel. Teď to chytá na jedno nažhavení a na drc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...