Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vendiho 307ička 2.0HDi 66Kw & bratránek RENDÍK


vendelinek

Recommended Posts

Auto je na očích na parkovišti v práci a zrovna přemýšlím, že ho na chvilku zkusím natočit,začíná přituhovat   ,horší to bude asi po ránu,mají bejt 20tky ,baterce jsou zhruba 3 roky 

Odesláno z Samsung J 5

Tak proběhl první pokus startování- 10°C, jednou žhavení a asi 5-6 sekund starter, chytlo to s přidáním plynu 

Nechal jsem to asi čtvrt hodinky brumlat 

Odesláno z Samsung J 5

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nabijim a dneska celou noc,byl jsem dneska v akuservisu a naměřili jí 60%,mám noční ,a tak jsem jim ukazal jakou mám nabíječku a říkali, že jo,že to s ni v pohodě nabiju,ale musim nechávat  baterku kompletně na 100% nabít, dokud nezhasnou všechny kontrolky i ta poslední MAX a preventivně jsem ještě přidal krapátko aditiva :)

Nabijim,jen je škoda, že stojím venku v zimě,vedoucí by mě do haly pustil, ale nejsou tam zásuvky,ještě to tady není všechno dodělaný a tak dlouhej kabel prodlužovačky nemám,mám jen 25m a potřeboval bych jednou tolik 

Odesláno z Samsung J 5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, agresssor napsal:

To co delas je zbytecny. Nastartovat jentak nahodou. Ty baterce to uskodo vic nez si myslis. A nechat to pombrumlavat je taky nesmysl. Baterku stejne nedobijes. Spis ji nech poradne nabit v teple pokud je udrzbova dolekt destilku apod. 

proč myslíš zbytečný? ve velkých mrazech toto dělají velké dopravní firmy, včetně třeba autobusáků na celém světě

o nabití baterie se nebavím, řeší se problém dostat se do práce a z práce, takto ho vyřešíš poměrně jednoduše a hlavně velmi levně, ale je to samo jen jeden z možných způsobů řešení :), hlavně se jedná o přechodnou dobu--mrazy brzy povolí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bych měl jednu kontrolní otázku 

To blbý startování,chytání, nemohly by to dělat, třebas žhavičky?

Baterka točí relativně dobře, třeba dneska při- 8 na 3tí pokus a to s plynem, po chvilce plyn pustím a motor přede docela dobře,kdybych to nechal vyměnit, zajímala by mě cena ,máte někdo přehled na 66kw 2.0 hdi ? 

Odesláno z Samsung J 5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo no,bude to žhavičkama,ráno jsem se stavoval  v servisu a bylo mi to na 95% potvrzeno,už jsem objednanej na výměnu ,akorát mi bude shánět něco levnějšího, Originál je za jednu na 720ti kč, což je teda palba,nechá se sehnat od Bosch za polovičku

Odesláno z Samsung J 5

Teď jsem trochu hledal v mobilu a našel t

http://www.nahradni-dily-auto.cz/zbozi/1792786/ZHAVICI-SVICKA-PEUGEOT-307--00----2-0-HDi-90--1997.htm

Odesláno z Samsung J 5

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎20‎. ‎1‎. ‎2017 at 14:52, agresssor napsal:

To co delas je zbytecny. Nastartovat jentak nahodou. Ty baterce to uskodo vic nez si myslis. A nechat to pombrumlavat je taky nesmysl. Baterku stejne nedobijes. Spis ji nech poradne nabit v teple pokud je udrzbova dolekt destilku apod. 

Hele ono  je známo že moderním motorům dlouhý chod na volnoběh moc nevoní. Ale za určitých podmínek je to jedna z mála možností jak udržet auto v pohotovosti. Ano existují zařízení která se dají použít různé elektrické předehřevy, udržovače baterií, ale tyhle řešení jsou v našich podmínkách spíše pro použití v pohotovostních složkách IZS (hasiči, policie, záchranná služba). Ani tak velká firma jako je DPP(dopravní podnik Praha) nepoužívá takováto řešení. U nás DP je to jednoduché  směnový garážmistr se snaží vypravit vozy pokud možno v nejkratší době po zatažení tzn. když se vůz vrací okolo 1.30 a může být vypraven na výjezd v cca 3.40 tak se pokud to povětrnostní situace vyžaduje vůz nechá vrčet po zátahu až do výjezdu.  Pokud vyžaduje povětrnostní situace tak se většinou okolo 3 ráno startují všechny vozy které vyjíždějí do 7 hodin. Pravdou je že busy se startují také z toho důvodu aby se vytopil interiér. Protože jsou nějaké předpisy jak má být interiér vyhřátý a pokud se ten vůz nechá stát 4-5 hodin bez topení tak se na tu teplotu na lince taky nemusí dostat za celou směnu. Takže ve Vendiho případě pokud auto nahodí okolo půlnoci když jde na obchůzku a nechá ho hrkat než se obchůzky vrátí tak ano spálí nějakou naftu ale za těch třeba 30-40 min co mu trvá obchůzka se auto dokáže prohřát tak že ráno po šesté když bude odjíždět, bude určitě méně ztuhlé než když by stálo celou noc bez hnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož mi dneska chcipla baterie v DO a když jsme přijeli z města z nákupu mi nešlo auto zamknout, první co mě napadlo, oživit baterii DO doma přes tužkový baterie aby mi to do pondělka vydrželo, to musím sehnat a vymenit hned po neděli, tak jsem udělal zkoušku z okna,jestli auto DO zamkne :):super

Můj odhad 60 až 70 metrů vzdušnou čarou

Odesláno z Samsung J 5

 

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska po ránu v 6 hodin mě překvapil auťák, počítal jsem s tím,že když je- 15°C,že nenatočim a pujdu pěšky do práce,anebo opět vytluču baterku, na dvakrát žhavení to chytlo napoprvně bez nějakýho dlouhýho startování :)

Odesláno z Samsung J 5

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dostal svolení a už jsem vzadu v hale a budu se celej den odmrazovat,konečně chvilku v teple :)

Musím to ještě týden vydržet než pojedu do servisu,tam jsem objednanej na 6týho února, to už snad trochu ty mrazy povoleji 

Odesláno z Samsung J 5

20170129_083945.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda stojím s autem každej den doma, tuhle zimu jsem ještě ani jednou nemusel škrábat :D

A v pátek jsme měli v práci tombolu a já si vylosoval škrabku na auto, no není to nádhera? :D

Ale ten klíček na tužkovou baterku je asi dobrej nápad, ale asi bych se bál že ten čip spálím nebo něco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, Šalda napsal:

 

Ale ten klíček na tužkovou baterku je asi dobrej nápad, ale asi bych se bál že ten čip spálím nebo něco.

Hele Michale,ten čip je v druhý půlce obalu a stejně tu baterii musíš vyndat z obalu aby ses dostal na oba kontakty, odhadoval jsem spojení baterek na +- 20 vteřin a zase dal všechno do hromady a pro jistotu hned zkusil z okna jestli to DO baterie vydržela 

To byla stejně jen nouzovka,novou baterii do DO stejně koupím 

Odesláno z Samsung J 5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...