Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mi 16 vs. mi 16 4*4


Dušan

Recommended Posts

Čau, já to můžu srovnat pouze teoreticky.V " obyč." Mi16 jsem ještě nejel.Mám 4x4.Myslím si že na rozjezd bude určitě Mi16 rychlejší a to jak 116KW tak i 108KW verze.4x4 je přece o nějáké kilo těžší. Ještě jsem neslyšel že by se dělala 4x4 se 116 KW/ tzn. bez kat./.Časově ten rozdíl bude jenom v desetinách max. 1,5 sec.Jiná kapitola jsou jízdní vlastnosti.V sériové podobě má Mi16 4x4 určitě lepší jízní vlastnosti a když tam dáš sportovní tlumiče, tak se není o čem bavit. Osobně jsem do předu narval závodní HP sporting a je to úplně o něčem jiném./ Do zadu je ale nedáš díky té slavné hydraulické nápravě/.Já jezdím většinou po městě a spotřeba je kolem 10-10,5 l.Když si hraju na závodníka tak to bere tak od 12 do 15l.

4x4 musíš na asfaltu při rozjezdu moc trápit aby zahrabala.Uděláš to párkrát a děláš spojku. Obyč. Mi16 ti hrabe sama.

Jezdit v zimě s 4x4 je prostě nádhera!!!A pokud to umíš a pošleš ji bokem do zatáčky,to je potom paráda.Ale pozor potáhnou za ručku ti moc nepomůže.Všechno musíš dělat volantem a plynem, aby ti šla bokem.V zimě se 4x4 určitě hůř ovládá do zatáčky.V létě ale sedí jak přibitá.

Osobně bych nechtěl obyč.Mi16, protože už vím co 4x4 umí a co od ní můžu čekat.

Ale jak říkám nikdy jsem v obyč. Mi16 nejel, takže nevím jak se to chová na cestě a nerad bych ji pomlouval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Urbanek Tomas

Tady mam nejake hodnoty, je to z prospektu z 90 teho roku a porovnam tady "obyc" Mi 16 a Mi 16 4x4:

Mi 16

Max. rychlost - 214 km/h

Zrychleni 0-100 km/h - 8,6 s

Zrychlení 0 - 1 km - 30,1 s

Spotreba (90/120/mesto) - 6,9/8,5/12,0

Mi 16 4x4

Max. rychlost - 205 km/h

Zrychleni 0-100 km/h - 9,8 s

Zrychlení 0 - 1 km - 31,1 s

Spotreba (90/120/mesto) - 7,3/9,0/12,4

Taky si myslim, ze obyc. Mi 16 bude hure sedet na silnici, ale zase tak veliky rozdil to nebude, katastrofa je to v zime, to se clovek rychle nerozjede ani kdyby chtel, ale zase se da hezky zaradit s ruckou (to umlci i Martinu)

Jakou mate teda spotrebu na delsi trasy, zacinam si totoz o sobe myslet, ze jezdim jako starej paprda, kterej kouka jenom na spotrebu :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

veliky rozdil je v kostrukci perování zadní nápravy 4X4 je udeláno přes centrální "KOULI"

,která je plynokapalinová,při jakémkoliv zatížení se vyrovná světlá výška na nastavenou hodnotu.U obyč verze MI16 je náprava klasická na torzky jako u jiné 405(jen jsou silnější),nebo Partnera.

Rozdíl v jízních vlastnostech je veliký a nejde jen o 4X4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vod tý doby co mam Mi 16 tak závodim z každym a všude!!! ale ta spotřeba :D předvčírem sem zkoušel z 0-100km/h(musíte u peugeotu měřit 0-110km/h protože tacháč proměřuje) a na potřetí sem udělal 9,1sec,ale ještě to ztáhnu!! -¨měřila mi to moje holka na sedadle spolujezdce,což je dost dobrej omezovač... a kámoš martin z 605sv3,0 to udělal za cca 8.sec ale při prvních pokusech spálil asi 2mm pneu :D :D a určitě se mebojte z Mi16 pustit se do papírově silnějších soupeřů,včera sem prohnal E36 coupé v supr tuningu,předjel mi,já tam kop ve 120km/h čtverku,vytáh jí k 7000ot,kop tam pětku,a šli sme až do 210km/h já se mu furt držel 20m za prdelí,předjet sem ho nemoh,ale von mě nemoch ujet...peugeot je skvělej!!!!! (sem se nějak rozepsal) :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Urbanek Tomas

Hmm, jezdim jak starej paprda :( :(

Tachac promeruje, ale pokud tam das vetsi (vyssi) kola, ja mam 195/65/14 ma byt 60, tak to meri dost presne, jsem to testoval ve Svycarsku, tam maji ve meste spoustu tabuli, ktere Ti ukazuji kolik prave jedes a odpovidalo to dost presne, az nekde okolo 90 km/h to ukazovalo asi 2 km/h jinak.

JInak je dost skoda, ze pri 0-100 km/h se musi radit trojka, tim se ztrati spousta casu :(. Kdyz chci hodne rychle vyrazit tak vetsinou radim mezi 6500 - 7000 ot. protoze tesne po 7000 zasahne omezovac. Ale tak uz od 6000 se nestiham koukat na otackomer a venuju se rizeni razeni a pozorovani kolem se pasouci zvere :) :). kdo nejezdi v tom nasem okoli, tak nepochopi :). jak se rika: ZATACKA, STROM, KDE SE TU VZAL!!, tak u nas plati: ZATACKA, JELEN SE SRNOU A S MALYMI KOLOUSKY, KDE SE TU VZALI?????? :D :D

[Editováno 3/27/02 Urbanek Tomas]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Urbanek Tomas

za 300 Kc??? kolik Te stal uplatek ? 1200 ? :D :D

Ne, ty jses vymluvnej az az se spis divim, ze jsi je neukacal uplne, aby ti to dali zadarmo :)

O kolik jsi presahl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, tak mě připadá, že ta Mi16 má něco do sebe..... Jel jsem dneska Pardubice-Hradec Králové a vzpomněl jsem si na naší diskuzi, tak jsem při 95 km/hod řadil z trojky na čtyřku :D (a to měla kolem 4000 otáček)... Ale těch 180 km/hod tam bylo docela rychle, dál už se tomu moc nechtělo, možná tak 185, ale víc asi ne. No na to, že to je 1.8 diesel (turbo), tak to ujde :) Holt Mi16 asi má něco do sebe....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Urbanek Tomas

Vem si Vincente, ta Mi 16 ma uz sama o sobe vyssi spotrebu nez SRi a jeste k tomu 4x4. Pak nesmis zapomenout, ze ji ridi Jindra, kvuli kteremu museli na Zlinsko dokoupit radary s vyssi rozlisovaci schopnosti, protoze jinak byla jeho SPZ na snimkach neustale rozmazana :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta spotřeba je fakt v pořádku,ma mojí Mi16 mam už nalítáno 226tis(je ze švícar tahaná v 99) a za tu dobu co jí mam -hned sem vyměnil olej- nesežrala snad ani kapku oleje,a je furt stejně krásně žlutej,když sem jí kupoval tak byla na diagnostice,a na zvedáku a vše je ůplně ok a motor má stav jako filcka po 70tisícich!!!

to:ondra s tim TD taky můžeš všechny pěkně potrápit,záleší jen ja driverovy :D

Dneska ráno sem se na dálnici honil s Volvem V40kombi ve 220km/h,pak na mě máv a vzdal to,taky super jizda. :D :D :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:( v tom ondrovim jménu neměl bejt smajt!!! sorry jinak 9,4 je sraz u nás na Kladně,já tam jedu s Mi a taky Martin s 605,když seženeme gumy tak uděláme burnout,ale jelikož nejsou prachy tak by musely bejt tak za dvě kila a musel bych sundat z plecháčů zimáky!!! :P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...