Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jezdíme na PLYN


Fusion

Recommended Posts

Ja uvažujem o prerobení svojej 106tky na plyn, ale chcem sa opýtať či po uplynutí tej 10 ročnej platnosti revízie môžem jazdiť:

1. iba na benzín bez demontovania lpg

2. iba na benzín, ale musím dať lpg demontovať

3. alebo dať auto zošrotovať

4. jazdiť načierno

A ešte jedna otázka či na Slovensku je tiež nižšia cena na lpg kvôli nejakým úľavám a ak áno, tak kedy uplynú, neže prerobím na plyn a o týždeň pôjde plyn na cenu benzínu. Síce išiel teraz od 1.1.2011 hore o 20 centov, ale aj benzín rapídne poskočil.

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz je LPG v technicaku, tak musi byt platne, jiank neprojdes STK.

v pripade demontaze zase potrebujes zaznam v TP, takze taky jedine ofiko.

jinak netusim, proc vsichni delaji takove drama z zivotnosti LPG nadrze, kdyz ceny novych zacinaji nekde na 3.000,-CZK. to se snad po 10ti letech da zvladnout :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně vždyt to není problém a když vidím rok 99 tak za těch 10let stejně to auto asi nevydrží

Jinak cenu ti nikdo nezaručí...dřív byl LPG levnější než benzín,ale né jako cca 10let co je cca1/2...můžeš si drbat hlavu a nemusíš...to je hold to riziko...jako kdysi,když bývalí ministr průmyslu a obchodu p.Dlouhý nabádal dejte si přímotopy,eletrika je jenom 10haléřů...a ted jsme kde ;)

[upravil dne 24.1.2011 13:35 John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

takže včera jsem si udělal výlet do Brna kvůli přestavbě na LPG.Nejdřív jsem to chtěl hodit někam do práglu či Hradce abych to měl blíže,ale všude mi navrhovali stag...ten jsem moc nechtěl,jsou na to rozchůdnéreakce,někomu to dělá problém někomu ne. Rozhold jsem se,že si to nechám udělat u již zmiňované firmy www.greenfeul.cz. systém prince vsi. Takže uvidím v neděli by to mělo být.Měl tam zrovna rozdělanou bílou 90xc 6V ...okukoval jsem to a mohu říct,že je to dost precizně udělaný.Jelikož jsem prolezl hodně aut co má LPG a někdy jsem viděl věci,že jsem se divil,že se to těm lidem líbí.Prostě běs a děs,ale tady to je jako když to tam je od výroby.Jo vím,že volva to už maj tak nějak předpřipravený na montáž alternativního paliva,ale stejně.No dám vědět až se v tom projedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takle nedělám si zase nějaké iluze oo tom není to Volvo :D

Co mě nejvíce štve je,že se mu to nepovede dát tak,aby to nebylo vidět(pod víčko od nádrže) :grr 407 má tam totiž po celé vnitřku gumovou planžetu a nic pevného,ale pokusí se,tak jsme zvědavej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, kamos ma C5, chtel aby mu to tam schovali, ze tam je priprava, rikali jo jo, bez problemu a stejne to pak vyfikli do narazniku, tak byl taky nasranej, rikali, ze prej kdyby to dali vedle benzinu, tak prej ze by musel pouzivat redukci, tak ze jim prej prislo lepsi dat to do narazniku :D nenadelas nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vždyt to povídám,že na C5 je to připravený :D

no vždyt se to tak dělá,,,že tam šoupnou jenom jenom ten malej závit a tu redukce se tam šroubuje na čerpačce...to má každý auto takle,je jasný že ta redukce se tam nevejde vždyt to je cca 5cm velký...to bych byl pěkně nasranej ještě víc,kdybych to věděl,že to jde a neudělali mi to.

boreček se snažil,že i tam dá prostě plech a na to to přišroubuje,ale stejně tam nic nebylo kde by se chytil...hned mi volal,nedalo se nic dělat tak mi i stříknul to víčko na stříbrnou aby to zas nebylo tolik vidět a dal mi náhradní at si to dám do laku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prins vsi...co jiného,že ;)

a jestli myslíš výkonově tak 35kw (140kw at to má rezervu)...aspoň mi to nedělá bordel jak Mikumu se stejným motorem...prostě jdu na 6000 ot a žádný přepnutí jak u plné tak u prázdné (svíti jedna zelená dioda)

fotky dám,ale asi na mě v Brně něco skočilo a dnes jsem přijel z rachoty a jenom jsem se potil a spal.

Nevím co tam ty Brňáci hažou na dálnici :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a pokračování....sice jsem psal,že mi to neskáče na benzín u 1 zelené diody (20%) ale jakmile mi skočí červená dioda (něco jako vlastně když svítí rezerva beňo-ropa)tak když sešlápnu plyn tak to skočí na beňo,ale manualně to lze opět přepnout na plyn a jet dál...ujel jsem s tím dalších 20km.

Je to způsobeno tím,že tam není už potřebný tlak a snímač to vyhodnotí,že není plyn a tudíž to přepne??

...informace:tak to prý má být....červená je prostě dojezd a jenom lehce na nohu na plyn...cca20-30km dojezd.

[upravil dne 9.2.2011 13:20 John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak,mě u poslední diody taky když už zbývá ujet posledních 20-30km,když sešlápnu plyn a vytočím to nad 3000 tak to přepne na benzín a já to zas přepnu manuálně na LPG a jede to dál....je to tak jak píšeš!:D a co ručička palivoměru?neklesá ti pomalu a jistě?já už mám řešení vyrábí se mi plovák do nádrže LPG,takže když pojedu na LPG bude mi to ukazovat aktuální stav LPG na budíku benzínu na přístrojovce a když přepnu na benzín tak skutečný stav benzínu:D:D,cena prý do 1000kč no uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak palivoměr neřeším....až si to ošahám,tak prostě budu vědět po kolika načerpání LPG mám dát např. 20l beňa...stejně si myslím,že budu čerpat,abych ji měl plnou,sice někde píšou do 3měsíců vyjet ale oni toho napíšou spousty...čas ukáže:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na kolik tě to přišlo?35000kč?co tam máš za vstřikovače?značka?no to máš pravdu ,že dáš benzín,ale v zimě nepoznáš kolik to bere v mrazech?v létě koupím 10 litrů a mám to na 3 měsíce v zimě tak na měsíc někdy min těžko se to odhaduje a není příjemný když ti to někde na hlavní silnici zdechne a nemůžeš nastartovat...:D ted vozím kanystr a v něm 5l abych někde nezůstal stát...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

holanský systém -prins vsi ..vstřikovače made in japan,ale značku si nevzpomenu :mad: (35kw)...cca po 200-300m se to přepíná na plyn.

stálo to 34 000kč+cesta do brna....nevím proč bych neměl poznat kolik to žere v zimě..+-1l mě opravdu bolet nebude a proto nechci končit jak ty,vozit kandák s beněm,to mi přijde trochu 30let zpět,když je na každém rohu benzína a můžeš dotankovat,jezdit na doraz??I na beňo jsem jezdil že jsem tam měl min 10-11l.

Ale říkám osahám a uvidím,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo,ale do 14 dnů to bude vyřešený!:D,a ty že to neřešíš,to je tvoje věc ,ale u systému za 35000 by mělo všechno fungovat jak má a takovýhle věci by měli mít vychytaný a dotažený do konce,alespoň podle mě.jinak systém máš jeden z nejlepších a vstřikovače jsou naprostá 1 co jsem se informoval,ale nikde neuvádí životnost...aby jsi po 100000km nemusel dávat nový nebo jestli jdou repasovat to nevím.....jinak vítej mezi plynařema:myslim:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další plynař , který bude míjet tabule s cenou benzínu s úsměvem :super

Já problém s ručičkou palivoměru nemám , spokojeně ukazuje stav benzínu dle reálu (včetně PP dle dojezdu - zatím přesně).

Cena za repas jednoho vstřikovače u mě je 500,-Kč a dělá se po ujetí cca 100 000km.

Jinak když jsme u těch nákladů na plyn . Tak u sedana jsem v prosinci za emise platil 540,- Kč , a za emise u kombi v lednu (plyn+benzín+revize) jenom 500,- Kč u jiné stanice ;)

:xvul Když nás bude tolik předělávat svoje vozy na plyn , tak nám ti političtí šmejdi ještě ten plyn \"zdaní\" :bacha

[upravil dne 10.2.11 08:55 Miku]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

......,a ty že to neřešíš,to je tvoje věc ,ale u systému za 35000 by mělo všechno fungovat jak má a takovýhle věci by měli mít vychytaný a dotažený do konce..........

No a nepleteš se trochu,jak systém na plyn má společnýho s tím,že palivoměr auta ukazuje co ukazuje a ne real,co je přece věc peugeotu (407),že tam nedávaj plovák,ale jede to přes comp a vypočítává se to a tudíž potom úměrně klesá ručička.(todle opravdu netrápí,protože po čechách to bude ok a když pojedu dál,tak prostě narvu plnou nádrž beňa)

Ale jestli myslíš asi to,že nemám normální ukazatel na stav v nádrži ohledně plynu.To asi bude tím že nádrž dělaj poláci a todle neřešej a diody jsou dostačující pro informaci množství LPG

Třeba mám předraženej systém,ale jel jsem cca 40min 190km/h a ani jednou něco ohledně přepnutí.Co mi říkal znamej,že má právě elpigaz a po 15min rychlé jízdy (81kw)mu to hází na benzín.

[upravil dne 10.2.2011 09:13 John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...