Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

206 - lepší hudba


Majkls

Recommended Posts

Zdravím, chtěl bych zkvalitnit hudbu v mé 206. Mám toto rádio http://www.hifiland.net/soubory/autoradia/Peugeot%20BP%20206.jpg, k tomu sériové repro. Asi si dovede představit, jak to tedy hraje :bacha. Mám 3-dvř. takže nechci do kufru cpát subwoofer. Jde mi jen o nové rádio (mělo by mít CD, MP3, odnímatelný panel a pokud možno oranžové podsvícení (nebo červené) - no jo, jsem blázen :D Ale u mě to musí ladit :D (USB neurazí, ale není podmínkou). Pak bych něco zainvestoval i do předních repráků ve dveřích, jsou tam tuším 16,5 mm. Chci se tedy zeptat, když bych do toho zainvestoval 3-4 tisíce, zda to bude mít nějaký (slyšitelný) výsledek, nechci do toho narvat nějak moc peněz, tak jestli se tahle plánovaná (malá) investice vyplatí.

Co jsem lezl po netu, tak jsem našel např. toto:

Do předních dveří tyhle.

rádio tohle.

Otázkou je, zda to tam všechno půjde. Co se týče prostoru ve dveřích pro repro a fungování rádia. Taky mám páčku pod volantem na ovládání rádia, ale počítám s tím, že by pak byla k ničemu no :myslim

Díky za názory :papa

[upravil dne 1/7/11 15:10 Majkls]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v první řadě ti poradím do předních dvěří nedávej v žádném případě koaxiální repro, jenom komponentní ( rozdíl je v tom že výšky u koaxiálů jsou v repráku, budou ti hrát do nohy naprd, potřebuješ je mít v úrovni ramen takže kompa) Potom je samozřejmně otázka kolik do toho chceš vrazit peněz, předpokládám že moc ne doporučuji do předních dvěří http://www.revilohifi.cz/reproduktory-cz/komponentni-cz/160-165mm-cz-2/mtx-audio-rts652.html 165mm do zadních http://www.revilohifi.cz/reproduktory-cz/komponentni-cz/130mm-cz-2/mtx-audio-rts502.html 130 mm, rádio doporučuji značku Clarion, ale je to na tobě osobně pokud posloucháš Rock atd tak http://www.revilohifi.cz/autoradia-cz/cd-cz/clarion-cz101e.html a pokud spíše Trenc, Hause tak spíše http://www.revilohifi.cz/autoradia-cz/cd-cz/autoradio-jvc-kd-r521.html nebo Alpine. Toto je taková nejlevnější varianta toho aby to alespon dobře hrálo. pokud nechceš investovat min 3000 do rádia kup si Sencor za 800 Kč ve slevě a budeš heppy dál :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za radu :) Ono na druhou stranu, nemá smysl kupovat ty levný krámy, který budou stejný/horší, jak sériový komponenty. Tak na brigádě víc zaberu :D No, do zadních dveří nové kupovat nebudu, jezdím sám nebo ve 2 lidech, tak postačej dopředu (zatím). Co se týče hudby, tak ten house, trance... Tak spíš to druhé rádio. Alespoň mám motivaci na tu brigádu jít :D Díky :papa

[upravil dne 1/7/11 16:20 Majkls]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najprv by som riešil to rádio ( za mňa Alpine, Clarion,Pioneer )Zvuk CD/MP3 v testoch vyhráva Alpine a Clarion a to v rôznych cenových hladinách. A čo sa týka tých komponentných reproduktorov niečo došpor a kúp strednú triedu a ak sa náhodou rozhodneš vymeniť auto tak tie reprá jednoducho vymontuješ do iného auta a predáš to so sériovkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tím já počítám :) Jsem chudý student, takže nejdřív koupím to rádio, ty přední repráky taky utáhnu, vzadu zůstanou sériovky, koupit vše najednou by pro mě byla moc velká částka :o:D Auto jen tak neprodám, mám ho teprve 3 měsíce a je to mé první vlastní auto :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kup prvne slusne radio treba alpine cde-111RM sezenes okolo 3000kč hlavne neber od alpine ten zaklad cde-120rm to jsou streva ze staryho panasonicu a s alpinou to ma spolecne jen jmeno. Dal není špatnej Kenwood KDC-455U. Pokud by jsi chtel neco levnejsiho tak asi Pioneer DEH-2300UB ale uz na tom bude zvukove taky o dost hur. Obecne bych rek ze starsi rady pioneeru jsou lepsi nez ty nove. jestli chces dat 3000kč tak kup jen rádio pak muzes pockat a koupit nejake rozumne komponenty cca kolem 2000 ty repraky v tehle cene bych nebral od znacek co vyrabi autoradia ale spis se zameruje jen na repra to znamena JBL,Hertz,Vibe, atd napriklad Vibe slick 6 comp hraji slusne za tu cenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nad tím rádiem ještě porozmýšlím :) Co se týče repráků do předních dveří bych zvolil ty, které mi posílal Bronak (tyhle) nebo tyhle, které jsou podobné (líbí se mi na nich to, že mají užší montážní hloubku, ty MTX tam budou těsnějc). Nevím, jestli bude potřeba nějaký tlumící materiál, tak aby se to tam s těma MTX vešlo (mají 60,5 mm hloubku a něco zabere ten tlumící matroš, nevím, kolik přesně je v 206 ve dveřích místo, myslím, že ty origo repro maj 62 nebo 63 mm, tak aby to tam pasovalo.

[upravil dne 1/7/11 19:14 Majkls]

[upravil dne 1/7/11 19:30 Majkls]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo ty hertz nebudou spatne. Ono dneska repraky dela kazdej druhej jak jsem rikal kdyz zvolis cokoliv proflakleho co dela jen repraky s cenou kolem 2000 chybu neudelas. Problem dneska je v tom ze kazdej vyrobce si cuca hodnoty z prstu napise brutalni frekvencni rozsahy neuda u nich utlum atd. Tak podle hodnot nic nepoznas navic v kazdem aute zahraje kezdej reprak jinak. Proto ja bohuzel neumim na spostu repraku odpovedet jak hraji jelikoz jsem je treba nikdy neslysel i kdyz delam v oboru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tomu věřím, každý prodejce hodí papírově \"suprový\" repráky, aby prodal, to jediné ho vlastně zajímá :roker

No, teď přes prázky vydělám nějakej peníz a koupím ty Hertze. To rádio JVC, které doporučoval Bronak... byl bych rád, kdyby tahle kombinace aspoň trošku \"duněla\", protože od origo repráků a rádia se v 206 bassů nedočkáš :mrk Takže všem díky za pomoc :myslim Až po brigádě nakoupím, tak dám vědět, jak to hraje :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věřím, že kvalita tebou nabízených komponentů může být vyšší, ale vyšší je i cena :) Což je pochopitelné.

No ještě bych vás poprosil o radu ohledně tlumícího materiálu, proti rezonaci. Kdybych si vybral repro o montážní hloubce 61 mm, vyčetl jsem na fóru, že max. montážní hloubka v předních dveří (bez úprav) je 64 mm. Proto se chci zeptat, jaké tlumení byste mi doporučili, nesmí být širší než 2-3 mm a aby nebylo cenově v půlce ceně repro :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...