Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

POI body


gronholmm

POI body  

  1. 1. POI body

    • Ano je to dobrý nápad
      14
    • Nemá to smysl
      7

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Medvěde ,to, že nezvládáš technologie jednadvacátého století neznamená že to musí být p......na non .......

Zbytečně tak nováčky odrazuješ pomáhat klubu , rozvíjet ho popř vnášet do něj nové nápady. ¨

pokud už opravdu chceš k tomuto tématu něco říct, stačí nesouhlasit, je zbytečné se tu tak napadat.

Mě to přijde dobré jen je potřeba to dotáhnout do detajlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gronholm: jak je psáno, né každému se zavděčíš. Někdo holt všechny technický fíčury vyhledává, někdo je konzervativní a odmítá.

Medvěd: Nemyslel jsem, aby někdo POI členů PC jezdil a zvonil u dveří. Mohlo by to být využitelné následovně. Někam jedeš. Ukáže se ti, že třeba já jsem poblíž. Řekneš si, máš čas, zavolám mu, pokuď mám číslo a třeba si někde na pumpě dáme kafe. Je to jen pro připomenutí, kdo kde je......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Petr mě s Medvědem trochu předběhl, chtěl jsem napsat ně¨co podobnýho. K věci, myslim že to není špatnej nápad, ono když potřebuješ někde pomoct tak se někdo sakra hodí, a když víš že ho znaš z klubu a viš že je ochoten pomoci tak tim spíš ho mít přímo v té navigaci. Ještě k těm prudilum, myslim že se jich tu moc nenajde, mam pod naladou tel. čislo od začatku co jsem na klubu, a zatim se mi nestalo že by mi volali hromady prudilů, sem tam někdo zavolá o radu nebo jen tak, ale to je minimální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dobře - pokusím se napsat to, co se mi na týhle vychytávce nelíbí, slušně.

Jde o to, že vůbec netuším, k čemu může být dobrá informace, že někde za bukem bydlí člen klubu - stejně (jak psal Hurvajz) v případě, že se s ním budu chtít setkat, budu mu muset zavolat (zvonit v dnešní době u dveří nečekán - nezván se prostě nehodí). No a to tedy znamená ponořit se do databáze členů a doufat, že dotyčný má svůj telefon zveřejněný. Jsem ochoten přistoupit na variantu, že by mi v navigaci bliklo \"5 km vlevo bydlí Hurvajz\" a jeho telefon, to by se třeba opravdu dalo využít jak v případě nouze (nehoda, porucha) tak v případě, že budeme mít oba dva chuť a čas posedět u kafča.

A teď to, proč je taková věc v případě Peugeot-clubu zbytečná - viděl jsi někdy databázi údajů, které o sobě členové ve svých profilech jsou ochotni zveřejnit? Věř mi, že není vyjímkou řádný člen, který se jmenuje X, příjmení má Z a bydlí v ulici Q ve městě ČR (aspoň tedy v době, kdy jsem s databází pracoval takových nebylo málo). Jak tedy bys chtěl docílit nějaké kvality takových informací? A to by všichni řádní členové museli umístění v seznamu sólo odsouhlasit nebo by jim to spadlo do klína v rámci řádného členství?

Je pravda, že na rozdíl od jiných já jsem stará konzerva a přesvědčit mně o smyslu novot (hlavně elektronických) dá fušku, ale když spolu někde na srazu dáme řeč, klidně to můžeš zkusit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se, nebylo to celé, psal jsem z mobilu, a nějak to mobil neodeslal celé :(

Moje představa je asi taková. Stejně jako Kurt přijímá žádostí o zveřejnění v mapách, tak i tady by se členové přidávali individuálně. Pokud by člen uvedl například bydliště někde na úřadě, tak by se to bralo tak že nemá zájem o zavedení do databáze POI. Jinak to jak jsi psal že by si se musel ponořit do nějaké databáze členů kvůli telefonu by bylo zbytečné. Jako se do POI dá zapsat jméno, tak tam jde i dopsat telefon a třeba nějaké poznámka. Takže příklad: Porouchá se ti auto v Dolní-Horní. Dáš si POI body v navigaci. Vyběhne ti třeba gronholmm 2,3 km, Radek Hurvajz 15km atd. Když si mě rozklikneš, tak ti vyjede : gronholmm - Martin Sobotka, tel.: a poznámka: volat v nouzi. Zavoláš mi, a máš aspoň šanci že třeba já přijedu. A když né ja, tak je třeba blízko Hurvajz. Koilkrát se může stát že potřebuješ pomoc třeba někde kde teď ani nevíš že tam nějaký člen je. Ono stačí třeba když chceš poradit, kde se dá na nějakým výletě třeba dobře najíst. Koukneš že blízko někdo bydlí, a tudíž by to tam mohl znát, tak mu napíšeš jen SMS. A stejně tak do těch POI bodů pro P-C můžeme zavést třeba doporučované servisy, hospody, kempy, hotely, zajímavá místa apod.

[upravil dne 29/6/11 10:29 gronholmm]

[upravil dne 24/5/12 13:27 od gronholmm]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych do toho šel ;) Je příjemné v případě problému si v navigaci najít blízkého člena, který je ochotný pomoci (třeba jen s radou, který servis zavolat). Místní znalost se může hodit. A pokud by byl nějaký \"prudič\", dáme si o něm echo a zablokujeme si ho v telefonu (protože POI body z navigace mu smazat nedokážeme).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gronholmme, nevěš hlavu, to že se to někomu nezamlouvá ještě neznamená, že to je hloupost. Jsem taky pro, zdá se mi to jako dobrý nápad využitelný nejen v nouzi (nejede auto, nehoda ....) ale určitě se najde spousta jiných možností využití, třeba poradit, kde je slušná hospoda, protože to je někdy setsakramentský problém. Kdo nechce být \"obtěžován hloupostmi\" tak se tam buď nepřidá, nebo si dá poznámku \"volat v nouzi\" a je vyřešeno. Jsem pro dotáhnout to do konce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to přijde jako pi*ovina non + ultra.

Kdyby to mohlo fungovat tak, že by mi to hlásilo \"Hele, méďo, za 500 m proti Tobě pojede Miss Scratch (příklad !!! :P)\", tak bych třeba zvolnil nebo vyhledal vhodné místečko k zastavení a hodil bych klábos nebo třeba kafčo. Ale vůbec netuším, k čemu mi bude informace, že támhle za kopcem má podle údajů na klubu bydlet řádnej člen XXX, když stejně nebudu vědět, zda je doma (o kvalitě informací uváděných některými tajnůstkářskými paranoiky se nemá cenu ani zmiňovat).

Takže za mně jednoznačně nevyužitelná blbost!

P.S.

Je daleko lepší mít někde uložené tydlifony na lidi, které třeba z fóra znám a vím, že jsou ochotní pomoci (kolik takových je? Maximálně 100, a to hóóódně přeháním) - ale zveřejnit tu telefon znamená riskovat i nesoudnost případného volajícího, který může volat uprostřed noci a snažit se pozvat třeba na návštěvu.

[upravil dne 28/6/2011 16:46 Medvěd]

:D:D:D:D:D

to by bylo super, bych byl s milenkou vcas varovan :D

Jinak si nemyslim, ze to je spatny napad, uz jen kvuli pokecu, poruse apod. Na SAGu to maji, resil jsem to se svagrem, prej se to tam docela chytlo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to neprijde jako spatnej napad.. myslim si ze je na kazdem z nas co chce kdo kde uverejnit a nevidim duvod proc zamezovat tuhle moznost lidem kteri by o to meli zajem v pripade ze to nekdo zrealizuje.. kdyz se to nechytne zapadne to.. kdyz chytne bude spokojenost na vsech stranach..

Spis jde asi o to z jakych udaju se zacne cerpat.. nekomu muze treba vadit ze udaj ktery si da napr. do profilu se najednou zacne objevovat i jinde ale to uz je vec dalsi .... v prve rade ma tohle vlakno ukazat jestli by byl o PoI clenu zajem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...