Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot iON - elektromobil


Bigbadjohn

Recommended Posts

Podle mého názoru ta decelerace není nijak nepřiměřená, je sice vyšší než u automatu co máme v práci (stará Octavia, Peugeot 308, Peugeot 407), srovnal bych to s decelerací méjí staré Felicie na trojku, možná ještě míň. Nejel jsem s tím víc než 60, nevím jak je to při vyšších rychlostech. Rovněž přechod při brzdění brzdovým pedálem mezi rekuperací (tedy brzdění motorem) a skutečným brzděním je nepostřehnutelný. Alespoň si teda myslím, že při lehkém brzdění to nejdříve brzdí jen motorem, protože se ukazatel rekuperace výrazně vychýlil, při větším brzdění (kdy i rychlost už ale byla menší) se ukazatel vracel zpátky, ale stále byl v pásmu rekuperace. Při pouhém puštění plynového pedálu (bude se tomu tak říkat i u elektromobilů?) se ukazatel rekuperace vychýlil jen nepatrně. Já vím jsou to nepřesné informace, ale já s tím najel jen asi 500 metrů. Zájemců bylo hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me by spis zajimalo o kolik mensi jsou opravdu \"nepříme\" emise takoveho auta! elektrika se musi vyrobyt prenest natankovat! Baterie se nasledne musi zlikvidivat! Navic pokud se zacne jezdit na elektriku dokazete si predstavit co to udela s jeji cenou? kde stat vybere penize misto spotrebni dane? myslim ze stale je to auto dost o nicem obzvlast za tu cenu.

[upravil dne 25/5/11 12:18 Vítek1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady něco k té ekologii - výtažek z testu - \"Cena auta se u Peugeotu neuvádí, Citroën s ní takové tajnosti nedělá – C-Zero stojí 739.900 korun. Bez daně! To jsou sice peníze přímo nekřesťanské, ale u Citroënu si tuhle hračku můžete, pokud jste dostatečně „zelení“, koupit jako každý jiný vůz. Musíte se ale tvářit, že nevíte, že současný energetický mix ČEZu odpovídá u elektromobilů emisím přibližně 95 g CO2/km, takže bude váš elektromobil zatěžovat ovzduší více, než hybridní Toyota Prius. I když lépe se vám bude pochopitelně dýchat za elektromobilem.\"

O likvidaci těchto baterií se bude starat přeci autorizovaný servis :aut ... určitě to zatěžuje prostředí, ale zatím se o tom nemluví, protože to není akutní, hlavně, že provoz bude zelený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takovy auticko asi nepotrebuje klasickou baterii co :D

Takové autíčko POTŘEBUJE klasickou baterii, viz mé fotky. Elektromotor je napájen asi 400V, na provoz \"klasických\" spotřebičů se využívá klasický akumulátor. Připadl mi, že je přibližně stejně velký jako ve Felicii, tedy asi 45 Ah.

K ekologické zátěži. Padlo to i na tomto předvádění, ale neoficiálně, auto má celkové emise zhruba jako klasický diesel podobného výkonu. Jinak prospekt uvádí emise při jízdě 0 g/km. O celkových emisích se nic neuvádí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem jenom zvědavej až ti dojde energie kde se připíchneš...zatím to není rozšířené.V praci ti to nedovolí a když budeš nabíjet baterii tak je uvedeno výše má max 1000 cyklů tak neznamená že s tím ujede člověk 150 000km ale třeba jen těch 60 000 a to dost velkej rozdíl...a co ekologie kam se šoupnou potom bateri,už ted se nadává kvůli mobilům...ono to má své i proti ale není to ekologické,když odpad je ještě horší svinstvo....a vůbec kolik to žere při nabíjení,aby ti doma neshořely dráty a neprotočili se ti panenky při vyučtování elekrtiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to rozšířené, dobíjecí stanice je na Černým Mostě, kde to chtěli při testu napojit než udělají fotky ... a ejhle, nebylo to kompatibilní :D

Baterky jsou na 16 kWh ... což by při ceně dejme tomu 2 Kč/kWh (noční proud) vyšlo na 32 Kč na cca 100 km jízdy, když budeme nucení na denní (5 Kč) pak to je 80 Kč.

Stále ještě dobré vůči klasickým palivům, ale třeba LPG nebude daleko s provozními náklady (případně CNG).

Když se to nabije za 6-8 hodin, pak při šesti hodinách to bude odběr 2,66 kWh ... slušný přímotop.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud ctu dobre tak 16kwh baterka dojezd cca 100 km? cena za KWh je kolik 6 kč? kdyz to vezmeme bez ztrat tak 16*6= 96 kč 100km osobni automobil stejne kategorie treba lupo 3L spotreba treba 5 litru na 100km cena benzinu je ted 35 coz je z vetsiny dan ne? tak bez spotrebni dane jsme na cca 20kč litr coz je 100kč. to jsou stejne naklady ne? bohuzel spotrebka je problem ale kdyz se zacne jezdit na el tak ji prasknou k ni. Nehlede na to ze porizovaci cena aut je uplne nekde jinde. Ekologie taky nic moc tak v cem je takove auto dobre? Nejsem proti pokroku ale tohle je dle meho nazoru slepa ulice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ber to jako předzvěst toho, co nás čeká. Všechno nové je drahé (LCD televize, Blu-Ray atd). S pořizovací cenou bych si těžkou hlavu nedělal, ta půjde - pokud bude řádná poptávka - dolů.

Problém bude s provozem a jak k tomu bude ČEZ a stát přistupovat. Jako asi nejpravděpodobnější scénář bude tento: ČEZ zavede tarify pro dobíjení automobilů v domácnostech (v nočních hodinách, třeba pro to bude solo jistič jako má třeba bojler) ... tím pádem ale bude stát vědět, v jaké domácnosti to auto je (budeš to muset doložit, abys ten tarif dostal) a uvalí na to spotřební daň). Pak bude zajímavá výsledná cena na 100 km. Bojím se, že to bude stát stejně jako spalovací automobil. Jenom s tím, že nesmíš zapomenout nabít a daleko se nedostaneš ... hlavně, že to bude jezdit zeleně, když jsou u nás tepelné elektrárny ;)

[upravil dne 25/5/11 13:15 MilanF1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakože \"čerpačka\" ti vymění baterie a ty jedeš plně nabitý dál? To zní velmi dobře, ale už to vidím v praxi ... dají to auta už baterii za zenitem, která už dlouho nevydrží :bojim Stejně výrobu baterií rozjede čína ... :D

Pokud jde o vodík, tak o něm nic nevím, jenom snad, že BMW na něm dělá /nebo před pár lety dělalo/. Ale nevím, jak se uchytí. U elektřiny si už děláme přestavu o provozu - více pořizovací cenu a kolik stojí jedno nabití /doma/.

Budoucnost bude přetechnizovaná ... nestačí, že lidi dávají do dieselového auta tankovací pistole s benzinem ... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:o tak to jsem ještě sto let za opicema, protože tyto alternativy mě zajímají. Asi něco budu muset pohledat, abych byl chytřejší ;)

Spíše se nyní těším na Hybrid4 od Peugeotu ... jaká bude spotřeba tohoto hybridu, když hlavní bude nafta (můj kůň pro budoucí koupi - doufám :D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky vidím lepší hybrid než jenom elektrika...nejde ani o SPD ale jak víme z let minulých a někdejšího ministra pro obchod Dlouhého...dejte si přímotopy stojí jenom 0,10kč/Kwh a ohle najednou stála energie 1 a potom 2 atd. a kde se objevil pan Dlouhej náhle byl i mluvčí ČEZu jestli se nepletu....Já jen že prostě věřím že energie půjde nahoru i bez aut a bude to drahý jak prase,protože velké auto to neutáhne,to zase bude muset mít velkou kapacitu a bude těžší než teď je 407 ... je to prostě blbost.... Prostě todle musí stát dotovat a když ne nikdy se to masově nerozšíří,ale u nás to je nerealné,u nás tak může bejt že to schválejí ve vládě a dají zákon že každej občan od 18let musí vlastnit jeden elekrovozítko(automobil,kolo,motorku atd)a musí min odebrat 100kwh ročně,tomudle bych se vůbec nedivil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Johne, já bych se zase divil, kdyby tomu tak bylo ... nedivil bych se, kdyby s tím přišla EU :)

Trend je takový, že elektřiny je potřeba stále více a více a k jádru se málokdo po katastrofě v Japonsku kloní. Při rozšíření elektrických aut ta cena půjde dost nahoru, protože když každý člověk denně spotřebuje jenom na auto dejme tomu 10 kWh (300 kWh měsíčně), poptávka bude prostě velká.

Hold jízda autem bude luxusní zboží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...