Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bigbadjohnova C8


Bigbadjohn

Recommended Posts

Ha..ha...A Motomoto je natlačený v C4GP:D

Inak plne s Vami všetkými súhlasím ...pohodlie nastupovania a vystupovania ,rozhľad a pocit bezpečia na ceste pri rodinných autách je porovnateľný s veľkými SUV...

Ja keď si možem vybrať tak tiež radšej idem do mesta C8 ako P 407...lebo nasáčkovať sa do a vyvaliť sa von z nízkej 407 pri mojich 193 cm je namáhavé na moje boľavé kríže.....no len tá spotreba, táá spotreba:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám po včerejšku nový zážitek. Jel jsem zase po delší době Citroenem Saxo a dokonce jsem v něm vezl v sedačkách 3 děti (8, 8 a 3 roky). Je to třídveřák, takže už jen tam ty sedačky dostat byla docela zábava a pak tam ještě napasovat ty děti .... Jelo se jen po městě, takže to šlo, dozadu se samozřejmě ty sedačky nevešly, takže dcera musela sedět vepředu vedle mě. Zážitek to byl pro všechny myslím docela zajímavý. Dcera mi povídala, že jedu nějak moc rychle, ale jel jsem stejně jako s parníkem, jen to vnímání rychlosti v tom autě je zcela jiné. Nikam jsem z toho neviděl, všechny auta kolem mě byly najednou ohromný a já si připadal docela ztracený v ty městský džungli. No a znovu jsem se utvrdil v mém přesvědčení nechat si to auto dokud bude v dobré kondici a pak ho vyměním za něco podobně velkého. Je sice zbytečné tahat s sebou všude 5 metrů krychlových vzduchu, ale sedět vysoko a vidět daleko je prostě fajn.

:super:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ha..ha...A Motomoto je natlačený v C4GP:D

Inak plne s Vami všetkými súhlasím ...pohodlie nastupovania a vystupovania ,rozhľad a pocit bezpečia na ceste pri rodinných autách je porovnateľný s veľkými SUV...

Ja keď si možem vybrať tak tiež radšej idem do mesta C8 ako P 407...lebo nasáčkovať sa do a vyvaliť sa von z nízkej 407 pri mojich 193 cm je namáhavé na moje boľavé kríže.....no len tá spotreba, táá spotreba:D

Jaképak stlačený, já jsem naopak rozvalený a sedím v daleko přijemnější, měkčí a i na bocích lépe stavěné sedačce. To je velká změna k lepšímu proti 807, věřte mi, řekl bych že místa tam je skoro stejně a hlavně pohodlnější a není tam ta blbá konzole takže kolena od sebe a jede se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak po dlouhé době zase jeden příspěvek do \"mého\" vlákna.

Dnes jsem přijel domů, odpřáhnu vozík a když znovu skočím do auta tak s údivem koukám na počítač kilometrů. Ono tam je přesně 220.000 km. Tak jsem to hned vyfotil abych to měl zdokumentované. Fotku dodám příležitostně.

Už se těším na 222.222, snad to nepropásnu :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se těším na 222.222, snad to nepropásnu :o

Na to bacha, Pavle.

Kámoš si takhle hrozně hlídal, až bude mít na autě samé šestky - když to přišlo, zašlápl to a myslel si, že zastaví u krajnice a tacháč pěkně v klidu vyfotí. Bohužel ten pán ve starém Fordu si to vůbec nemyslel, kámoše kousek popotlačil a pak už byly poněkud jiné starosti než krásných 66 666,6 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak dneska jsem měl zatím rekord v tankování. Vešlo se mi tam 78,89 litru, po dlouhé době zase tankováno u Benziny, ale \"jen\" obyčejná TopQ za 35,70 Kč/litr. Bohužel mi nejde PP (rozbil jsem, opravil a následně ztratil ten ovládací čudlík), takže nevím kolik byl ještě dojezd, podle ukazatele to vypadalo, že by tam ještě mohly být tak 2 litry. Dnes také překonáno 221.000. No na to, že je léto jsme toho nějak moc nenajezdili, ale je teď hodně práce na baráku, tak nikam nejezdíme. Poslední nádrž jsme vyjezdili více méně po městě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak už pomalu přecházím na zimní provoz. Auto jsem umyl, naleštil a dokonce poprvé v životě navoskoval. Taky jsem tam dal gumové koberečky a před tím jsem to samozřejmě vevnitř vyčistil a vysál. No ještě nemrznoucí směs do ostřikovačů, zkontrolovat směs v chladiči a už to může klidně přijít. Zatím to jen straší, po ránu tu bylo jen -5 (minulý týden). Zimáky mi snad ještě letos vydrží, protože na nové teď fakt není. No ještě mají kolem 6 mm, ale už jsou staré. Jen doufám, že letos nebude takový mráz jako loni, těch 28 pod nulou už bylo na toho francouze ve spojení s českou naftou nějak moc. Aspoň mám ale díky tomu novou baterku.

Edit:

Tak teď jsem si všiml, že jsem docela v tichosti překonal 1000 příspěvků. Takže už tu jsem doma :)

[upravil dne 13/10/12 20:57 od Bigbadjohn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď jsem si všiml, že jsem docela v tichosti překonal 1000 příspěvků. Takže už tu jsem doma :)

[upravil dne 13/10/12 20:57 od Bigbadjohn]

A to od Tebe někteří ještě minimálně jeden velice obsáhlý příspěvek už několik dlouhých měsíců čekají :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že jsem raději nedržel ústa než jsem to sem napsal :D

Jo máš pravdu, slíbil jsem to a nenapsal jsem to. No koukal jsem do svých poznámek a mám to jen tak malinko rozepsané a pak to usnulo. No v létě jsem byl s rodinou a když přešla ta vedra tak jsem zase pokračoval v započaté přístavbě domu. No už se počasí horší, takže snad se dostanu i k jiné činnosti, třeba zateplení vstupu na půdu a samozřejmě i k té velmi opožděné reportáži z Banátu. Už jsem chtěl dneska konečně odeslat i fotky co jsem udělal, ale to mi zase znemožnilo mé \"kvalitní\" připojení k netu. No snad se brzo polepším.

[upravil dne 15/10/12 22:27 od Bigbadjohn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se po jistém váhání rozhodl svěřit vyčištění vstřiků a nádrže kolegovi z práci. Je to jiný panáček než ten můj osobní mechanik, provádí tyhle věci i na jiných autech a nevadilo mu že má ta moje kára čerpadlo v nádrži. Odpojil okruh z nádrže, motor napojil na jakési zařízení, které dávkovalo čistící látku a na tu to nastartoval a nechal to blafat. Zároveň vyčistil i nádrž a v ní prý bylo na dně cosi konzistencí podobné medu. Tedy asi 2 litry nafty s tím bordelem vylil, zbytek projel přes filtry a nalil do toho jakási aditiva. Zatím jsem s tím po tom čištění moc nenajel, ale zdá se, že motor jde na neutrál lépe do otáček (reaguje na přidání plynu hned a výrazněji), a že v nízkých otáčkách (1500) se ten motor neklepe, když přidám (zkoušeno př jízdě na trojku a na čtyřku). Sice na takto nízké otáčky nejezdím, ale když to jde klidněji tak snad to čištění zabralo. Až na to najedu víc tak napíšu zda se to projevilo na spotřebě, ale když nám pomalu začíná zima tak to asi bude dost problematické vyhodnotit. Navíc jsem sehnal \"jinou\" naftu, takže těch změn je víc. Takže možná bude nějaký měřitelný výsledek až na jaře.

Edit:

Tak si nejsem zcela jistý, zda to bylo dobré rozhodnutí, uvidím až tam dám zase normální naftu čím je způsobena vyšší spotřeba. Zatím to vypadá na spotřebu o litr vyšší než byla před tím. No poučení pro přístě nesvěřovat auto frajerovi, který o sobě tvrdí jak je dobrý. No prostě \"audinář\". Případným slušným majitelům audin se omlouvám.

Edit 2:

Zatím to vypadá podle ukazetele paliva na spotřebu nějakých 9 litrů. Nejdřív to vypadalo na 10, asi se zblbnul ukazatel tím, jak tam ten maník nalil jen 7 litrů z kanystru. Už se fakt nemůžu dočkat až dotankuju plnou a uvidím skutečnou spotřebu :roll

[upravil dne 2/11/12 18:11 od Bigbadjohn]:roll

[upravil dne 5/11/12 20:39 od Bigbadjohn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem v sobotu 27.10. přezul na zimáky, zkontroloval a dolil chladicí kapalinu (je na -40°C) a taky kapalinu do ostřikovačů (je na -20°C). Při přezutí zkontrolovány brzdy, přední i zadní desky OK, všechna kola se se točí lehce, promazán mechanizmus vracení ruční brzdy u zadních kol. Vše se zdá být v pořádku, takže včerejší sníh i dnešní mráz přežil parník bez úhony a doufám, že tomu tak bude i celou zimu. Naftu tam mám přechodovou a VIF tam je letní, ale i při -5°C to bylo v pohodě. Myslím, že moje oblíbené roční období může v pohodě přijít :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak jsem z větší části vyjel tu jinou naftu, dotankoval jsem u Lukoilu plnou (34,90 Kč/litr) a zde je výsledek:

Na ujetých 776 km se mi do nádrže vešlo 71,97 litru nafty. Tedy spotřeba je dost hrozných 9,27 l/100 km. Teď jen doufám, že ta zvýšená spotřeba byla způsobena \"jinou\" naftou a ne tím čištěním vstřiků. Některé experimenty by se asi opravdu neměly dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...