Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Drzim smutek


P205XR

Recommended Posts

Pánové, pánové, ujasněte si trochu pojmy!

Homokinetický kloub je ten u kola, ten co je u převodovky je tripoidní.

Homokinetický je u Peugeotů řešený obzvláš? neš?astně - proto taky prd vydrží. A těžko jej vyměnit samostatně - vnitřek (kost) je totiž v jednom kuse s celou hřídelí... Pokud je homokine?ák v háji, projevuje se klepáním (mlácením) v závislosti na rychlosti, hlavně v záběru, a většinou při určitém vytočení kol.

Tripoidní neodchází tak často, jako homokine?áky, ale taky občas jo... Pokud někdo chcete měnit ty "kameny", bacha na to, je víc velikostí a počtů drážek. Jinak, ještě jsem neviděl špatné "kameny", když už, tak byly vymleté díry v dráhách pouzdra kloubu... Vadný tripoid je trochu zlomyslný, často nevydává zvuky. Tuhle závadu už jsem tu kdysi popisoval, pod názvem "vibrace agregátu" - v záběru se značně chvěl agregát, v závislosti na rychlosti, při puštění plynu to ustalo - ale naprosto bezhlučně, mrcha...

Stejnoměrné hučení, bez mlácení, produkuje spíš ložisko, než klouby.

A na závěr - pokud budete zkoumat poloosu zevnitř, doporučuju koupit nové manžety a tuk - je lepší kupovat to zvláš?, tzv. repasní sady vyjdou strašně draho. A bacha na to, manžet je asi milión typů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměnit jde, což o to. ACI apod jej dokonce nabízejí - ale za skoro stejnou cenu, jako stojí poloosa celá... Nevím, co všechno se v takovém případě mění - ale ta kost je skutečně v kuse s hřídelí, a pohromadě to drží jakási klec z lisovaného plechu. Ani mě nehne, abych tohle někdy opravoval, a mechanikům se vůbec nedivím, pokud řeknou, že mění poloosy jen kus za kus. Na jejich místě bych to dělal taky... Případně se dá najít dílna, kde ty poloosy (vyndané) repasují, nebo berou staré protiúčtem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na tamtoho mechanika uz se ani nepodivam. Muj skoro tchan dela auta tak jsem zajel k nemu a on tvrdi ze to musi jit a ze kazda poloosa jde rozebrat.

Jo a kdyz se na to koukal tak zjistil ze ten prvni ****** mi neutahl tu tyc jak je spojena s cepem rizeni a uz jsem mel namale - takze se nasral a rekl at objednam klouby a ze to udela. No ale jestli by ten material stal skoro stejne tak je lepsi vymenit celi poloosy. Uz jsem psal 2 mejly do autobenex a oni nic tak uvidim.

A ten protiucet by taky nebyl marnej ale nevim kde bych to mel hledat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autobenex, ACI, AutoKelly - všichni tihle prodávají repasované poloosy výměnou za staré, cena je tuším okolo 2200,-/kus

Nebo se dají koupit starší na inzerát, cca 1000,-/kus. Taky už mi jednou někdo říkal o nějaké dílně, co repasuje za cca 1000,-/kus, snad okolo Votic, ale netuším kde, a nevím kde to zjistit...

A nepsal náhodou Makovice, že má jednu doma? Nejdřív si zjisti, co je vlastně vadné, abys neměnil zbytečně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vadny jsou 100 %-tne ty klouby a Makovice ma jednu doma ale ja potrebuju 2 - mam u auta dve kola vepredu :D

No volal jsem do ACI a tam mi to vzala naka zenska a ta tomu nerozumela tak rekla at zavolam po novym roce a na strankach pisou neco o tech repasich ale moc toho tam neni tak to necham na telefon po novym roce snad to vyjde..

Stejne musim vymenit olej tak to bude pri jednom..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky hodne stesti, me cekaji obe loziska, slezla manzeta na poloose (samozrejme se tam dostal bordel), novy alternator, pred technickou tlumice, odchazi spojka a na zacatku zimy jsem na snehu trefil pravym okem znacku, jinak je to bojovnik. I v zime!(diesel)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi napsali z autobebex ze samotnej kloub jde vymenit, ale to uz psal Oddie. Potom do ACI jsem volal a tam mam zavolat pozdej - byla tam naka zenska ktera tomu nerozumi ale na jejich strankach pisou ze si vezmou nasi spatnou poloosu a udelaj z ni dobrou tak tam jeste musim zavolat a uvidime. A taky muj skoro-tchan se skusi poptat svejch kamosu auto-kseftaru jak je to s tema Voticema - prej uz o tom taky slysel. Tak zatim a az bude neco novyho tak to sem narvu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...