Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

205 1.4 aneb jak ze sociála vzniklo XS


vinorak

Recommended Posts

Auto bylo původně určeno pro mojí slečnu na nákupy:D rok 91, absolutně bez koroze, pár šrámů ale má, původně 1.1 TU1M 44kW z výbavy pouze látkové sedačky z gti.

Ikdyž jsem původně do něj kromě mechanických věcí nechtěl investovat, tak se to nakonec jako vždy zvrhlo a vnitřek je skoro komplet gti s budíky z 309 SX, brzdy jsou prakticky z gti ( chlazené kotouče, širší bubny, velký posilovač a válec) Motor byl už hodně vylítanej a tak tam putovala 1.4ka TU3M 55kW s jednotkou z 58kW ale převodovka zůstala z 1.1 :D naposledy se snižovala zadní náprava. jinak jsou nový poloosy, ramena, čepy a podobný blbosti

Auto je momentálně moje přibližovadlo na metro, s krásnou spotřebou 6,7 na 100km. 1.4ka je ideální motorizace na každodení nástrahy velkoměsta, dost pružná na semaforech, 180 to jede celkem rychle, spotřeba nádherná, motor je lehoučký, takže bez posilovače je předek neskutečně komunikativní a je radost projíždět zatáčky. úpravy v plánu nejsou žádný, akorát brzo dostane podvozek z griffe, tenhle má tlumiče po smrti

celý příběh a fotky zde http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=10&t=1508

post-7995-14109616289058_thumb.jpg

[upravil dne 24.3.2011 21:11 vinorak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska sem byl na letišti v Milovicích. Na dráhu sem rači nejel, pochodovala tam hradní stráž :D Tak sem blbnul na ploše vedle. A vřele to doporučuji všem, vyzkoušel jsem si jak se chová auto v zatáčce při ubrání plynu, jak pod plynem, co udělá se zadkem brždění v zatáčce bez regulátorů.... prostě mě to bavilo jak malýho jardu, gumy smrděly, brzdy byly skoro studený :P oproti gti se to sice dost naklání ale zase mi příjde že s tim lehčim předkem se daleko líp řídí pravym pedálem... Nejlepší ale bylo, když jsem byl trochu rychlejší na vjezdu do zatáčky (mírná nedotáčivost), ťuknul sem trochu levačkou brzdu a zadek se krásně srovnal. Takže bez regulátorů to je super, ale za deště musí člověk přemejšlet, jinak skončí prdelí napřed ;)

post-7995-14109616289558_thumb.jpg

[upravil dne 24.3.2011 21:17 vinorak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...