Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zkušenosti


John_Ice

Recommended Posts

Omlouvám se za pozdní reakci, nevšiml jsem si otázky.

Dozadu se hůř nastupuje. Místa je tam opravdu dost, na délku i na šířku. Auto je čtyřmístné.

Zadní sedadla se dají hodně posunovat dopředu a dozadu, takže může být hodně místa, ale tehdy je kufr už jen asi 40 cm. A opačně. Obvyklé řešení je, mít jedno sedadlo vzadu a jedno vepředu.

Zadní sedadla se dají velmi jednoduše sklopit dopředu, vznikne velký prostor.

Upínání děcka do dětské sedačky vzadu by bylo potřeba vyzkoušet, fakt je, že boční dveře jsou obrovské, ale nevím, jak složité je instalovat tam děcko. Anebo mít dětskou sedačku vepředu (nevím, jestli se to smí).

Je fakt, že toto auto je chuťovka, které je potřeba některé věci odpustit, např. benzínový motor je opravdu jen do města.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Tož to tu oživím, ikdyž vím, že jich moc nejezdí. Má někdo nějaké nové poznatky? Zkoušel jste někdo dozadu poutat dítko? Je tam přístup? Docela se mě to vozítko líbí, koukal jsem, že v benzínu se dělájí i 1.6, ale myslím, že ta 1.4 by stačila.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak v týdnu jedu omrknout jednu 1007 1.4ku. Manželku jsem přesvědčil, že se jí líbí. :D

Jak to asi pojede, až tam nechám namontovat LPG?:myslim:myslim:myslim

Potom sem napíši svoje dojmy a poznatky z prohlídky. Je z Itálie, to se mi líbí.

post-36748-1410962300221_thumb.jpg

[upravil dne 25/3/12 20:02 od Roman Bazi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bodejť by se nelíbila, kdekoli vystoupí, bude středem pozornosti.

LPG - ujede aspoň 25 t. km ročně? Moje ujede tak 5000, to se fakt nevyplatí.

1,4 je slabá i na benzín, na plyn to bude ještě horší.

Bral bych 1,4 HDi, anebo se dělá 1,6 s automatem, bohužel se nedělá diesel s automatem.

Jestli chceš předělávat, tak raději tu 1,6 s automatem. A na barvě opravdu záleží, ta zlatá je hezká.

[upravil dne 30.3.2012 16:43 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož jsem se byl podívat na 1007, zatím bez manželky, ta teď kvůli práci nemá vůbec čas. Tak pár postřehů. Nastupování skvělé, posuvné dveře se opravdu povedly, jen aby tam dítě nenechalo prsty, zatím nevím, jestli je to nějak jištěno. Výhled dobrý, místa vpředu i vzadu dost. Příjemě překvapil rozsah posuvu zadních sedaček. Také opěradlo spolujezdce se dá lehce položit, a tak naložit delší náklad. Snad jediné, co mě zarazilo, je výškové nastavení řidičova sedadla. Musel jsem se hodně nadzvednout, abych je zajistil v horní poloze. Dolů to jde rychle - grrrrc. Jinak se mě 1007 moc líbí, takže je snad rozhodnuto, a teď se bude hledat ten správný kousek. Motor 1.6, ESP, barva = jen nééé žlutá.

Původně jsem chtěl Daihatsu Sirion 4x4 nebo Suzuki Ignis 4x4, a i manželka souhlasila, musela:-), ale bezpečnost (5 hvězdiček) a srdce Lva zvítězilo.

Naftu nechci, nebudu uvádět důvody, aby se nám to tu nezvrhlo v bitvu naftaXbenzín.

Pokud dojde na montáž LPG, tak mě nevadí, že se investice vrátí třeba až za tři roky, vyváží to 307ma, kde se mě vrátila za asi 9 měsíců. Manželka najezdí asi těch 8000km za rok, kdyby měla LPG, najezdí více.

Automat by se mě líbil, ale na ten dojde až příště, až budu měnit obě naše auta naráz, a budou obě s automatem.

Oldo - můžu poprosit, jak je to s těmi dveřmi, nehrozí skřípnutí prstů, když dítě bude venku a strčí je tam? Mají to nějak pojištěno? Ta vaše světle zelená se manželce také líbí, ale asi zvítězí oranžová, která se jí líbí i na 207mičkách.

[upravil dne 5/4/12 01:37 od Roman Bazi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na otázku skřípnutí nevím odpověď.

Když dítě bude venku a dveře se otevírají? Zavírají? Myslíš do rámu vepředu nebo vzadu? Anebo do mechanismu vodítka (uprostřed výšky?) anebo dole pod nohama?

To raději ještě navštiv bazar a odpověď najdi sám.

Pokud je dítě uvnitř, tak je připoutané v sedačce (?).

Pokud je venku, tak si může přiskřípnout prsty i v normálních dveřích, když je tam strčí během zavírání, a to vepředu i vzadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem na to, že když je zavírání dveří na dálkové, tak může člověk ztratit obezřetnost, a zavřít dveře, když kolem bude pobíhat dítě, a to by při dovření mohlo do dveří strčit prsty. Je to trochu jiné, než když zavíráte dveře rukou. Jsem až moc opatrný.

Hnusoba - tušil jsem, že je tam pojistka, jak se dostanu k nějaké 1007mičce, tak to otestuji.

Naftu opravdu nechci, když nedám LPG, radši zaplatím za dražší provoz na benzín. Přesto děkuji za zkušenost s 1.4 HDi.

Přiznám se, že jsem zatím u tohoto auta nenašel nic, co by mě odrazovalo od koupi, a zatím každé malé auto, které bylo jako kandidát, mělo něco, kvůli čemu jsem je posunul za 1007mičku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto je vyšší, prostorné.

Ale hlavně je úplně jiné než ostatní.

Je to auto, které bylo navrženo jako luxusní, takže i rádio a použité materiály jsou dobré.

Závady jsem měl za rok a půl jen:

- vadný aktuátor dveří (mechanismus odblokování zámku) - dveře šly ručně otevřít a zavřít, ale ne elektricky.

- dvakrát zlobilo el. otevírání dveří - kontakty dveří - nastříkán kontox a vyčištěno hadříkem

Pokud parkuješ venku, tak prý přimrzá těsnění dveří - bohužel stejně tak na 5008 - oni dali namísto gumy takový semiš, který drží vodu. Mazání glycerínem zřejmě pomůže. Já parkuji v garáži, takže bez problému.

[upravil dne 10.4.2012 09:12 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 2 měsíce později...

Tak, další dotaz. Stává se mi hodně teď v těch vedrech že otevřu okna, dojedu do cíle a otevřu oboje dveře. Pak si uvědomím že mám stáhlý okna a zajímá mě jestli se to dá vyřešit nějakým inteligentnějším způsobem, než že zavřu dveře, zapnu zapalování a pak okna vytáhnu. Když jsou dveře otevřený, nejde mi už vytáhnout okýnka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inteligentným spôsobom nie... musíš si na to jedine zvyknúť... tiež ma to zo začiatko štvalo.

Musíš si uvedomiť, že po otvorení dverí do nich nejde žiadna \"šťava\", preto je potrebné okná vytiahnuť ešte predtým... :papa

EDIT: Resp. vyskúšaj, či nemáš automatický dojazd po podržaní tlačidla uzamykania na kľúči na viac ako 5-sekúnd... :roll

[upravil dne 7/31/2012 14:07 od Cinicman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Najvyššie výbavy mali aj senzor a automatiku. Inak má 1007ma klasický \"inteligentný\" pežoťácky cyklovač.

Páčka dolu je jedno zotretie, poloha I. je pomalý cyklovač, ktorý sa reguluje na základe rýchlosti auta a pri zastavení napr. na križovatke spomalí úplne.

Potom je ešte poloha II. na intenzívny dážď a poloha III. na rallye... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...