Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zivotnost diesel motorov,skusenosti a nazory.


dusan2

Recommended Posts

Ta 206tá může mít těch 130 tkm klidně i 3x.

Sám mám za sebou 2x \"kleklý\" naftový motor, poprvé to byl motor v dodávce Mazda E 2200 (ve 163 000 km se uvolnil ojniční čep v pístu - měl jsem jí od nova, takže km 100% cajk), podruhé to byla ta známá příhoda s mým HDIčkem (prasklý píst při neznámém nájezdu km - tacho cca 180 tkm, reál možná o 100, možná i o víc víc). Myslím si, že nejezdím jako prase, olej měním po 10 000 km - ale stalo se. Holt je to \"jen\" technika

[upravil dne 3/9/2013 10:36 od Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne pred dvoma týždňami začalo čosi rapkať v aute. Výsledok prehliadky - polámané jedno zdvihátko a na dvoch ďalších únavové lomy. Auto je 2009, mám ho od nova, najeto 114500km. Olej mením každých 12000km, spolu s filtrami, lejem Agip alebo Shel V power alebo OMV prémiové palivo, vždy pridávam aditíva.

S tým motorom mám smolu, v kuse volačo riešim. Alebo smolný kus, alebo ten motor stojí za prd.

Chystám sa meniť za benzínovú 1,6 novú corollu.

Za mňa PSA a už tobôž dizel nikdy viac. PSA nechcem kvôli značkovému servisu, ktorý zo mňa robí chuja a motor nie lebo ten čo mám sa v kuse kurví.

Čaves.

[upravil dne 3/9/13 11:51 od marcel.tokar]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal si asi smolu. V kazdej znacke obcas vyrobia nejaky nepodarok. Pred casom som tu daval nemecky inzerat HDI v 806 najazdenych 900 tis. To moje ma uz cez 300 ma sa k svetu a tesi sa dobremu zdraviu. Takze za mna PSA kedykolvek. :papa

[upravil dne 3/9/13 16:52 od dusan2]

[upravil dne 3/9/13 16:55 od dusan2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od januára som mal auto dokopy v servise 6x, dokopy to bolo 7 týždňov. Kixlo 2.januára na STK pri vytočení na obmedzovač, odvtedy bolo pretesnené sanie 2x, vstrekovače, veko ventilov a furt po par kilometroch boli zatečené vstreky v oleji. Vyjadrenia servisu prečo už pri skladaní na začiatku nevymenili skornatele tesnenia na sani a veku ventilov a simeringy na vstrekoch - lebo podla manuálu to netreba. Ale zato vymenili medené podložky na vstrekoch, gumené simeringy nie.

Keď sa nakoniec našiel únik oleja - vzlínal po nejakých skrutkách čo držia veko a odtiaľ zatekal na vstreky (je tam dnu vysoký tlak oleja a tie skrutky boli spoj kov na kov bez tesnenia) tak technikovi chudákovi pri skúšobnej jazde zarapkalo a polámalo to zdvihátko. Ako vravím - servis nic moc (kamoš má seat servis a keď počúval tie moje tirády, tak len krútil hlavou) a motor je tiež nanič - polámať zdvihátka na 115000, to sa len tak nevidí.

Ako držím vám palce, ale pri mojej smole musím ísť tak nejak do niečoho štatisticky čo najmenej poruchového. Preto corola.

Kamaráti sa divili predtým, čože zasa idem do francúza - mal som megan a benzínové picasso, že si do tretice nabijem tlamu. A mali pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked sme pri tych ventiloch kamosovi odpadol kusok na 1,9 TDI najazdenych daleko cez 300 tis. Vcas motor vypol tak to nebola az taka velka skoda. Foto je z jeho auta. Dalsie TDI mal kamos v servise ten isty problem ibaze jazdila s tym nejaka zenska , pocula ze nieco v motore poriadne klepe ale bola presvedcena ze to o chvilu prestane. Motor K.O. musel tam ist druhy.

post-33210-14109633209814_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Refresh . Tento tyzden mam na dodavke dalsie okruhliny s deviatkou v predu tak sem pridam nejake info. Na motor doteraz nikdo nesiahol , stale tam je povodne turbo , vysokotlake cerpadlo , servopumpa , zhavice !! , vyfuk atd.atd. Doteraz bez poruchy pre ktoru by bolo nepojazdne , bez spotreby oleja medzi vymenami. Vstreky daleko cez 600 tis. Kultivovany chod ako za studena tak aj zohriaty , dobre starty ziadna dymivost ( nema fap ) dobry vykon aj spotreba. Myslim ze ani skuseny mechanik by tie km nodhadol ak by o nich nevedel. Auto doteraz pravidelne bez problemu jazdi 150-160 km/hod. Na krabici (RHZ) 360 tis takisto bez problemu slape ako hodinky.:super

post-33210-14109636586264_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...