Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co říkáte na to když má řidič zaplou mlhu když není mlha?


misacekk

Recommended Posts

:)

Každý den jezdím z ČB do Prahy a některý řidiči mě š........... stím jak mají zaplé mlhovky když není žádná mlha. Padnou mu tři vločky sněhu nebo deště na okno a hned je tam musí dát. Nejhorší je to že to oslňuje jako k........ a když na něj člověk párkrát blikne tak některý řidič je vypne a jiný jede dál a nebo někde sjede a hned najede a dá dálkoví a nalepí se na auto. Mlhovku má člověk zapnout jen když je snížená viditelnost a ne jí zapnout když je vidět na kilometer.:blicismajlik:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nemám takové mlhovkáře rád, vadí mi to a pokud někdo proti mě jede s rozsvícenýma mlhovkama, tak je zapnu taky, protože dálkovýma jsem zkoušel problikávat nechápavce, kteří mi místo vypnutí mlhovek také pustili dálkové, takže jen pouštim mlhovky na mlhovky a už neřešim, jestli to vypnou nebo ne. Až jim to bude nepříjemný, tak to vypnou. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně to osobně nevadí, zatím mě žádný mlhovkář neoslňoval. Použití mlh je dáno zákonem (nebo vyhláškou :myslim) - za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Takže já je tam jindy nedám, kvůli četníkům.

Doufám, že si to nepletete s denním svícením na Octaviích, které mají dvojité světlomety v nárazníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně to osobně nevadí, zatím mě žádný mlhovkář neoslňoval. Použití mlh je dáno zákonem (nebo vyhláškou :myslim) - za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Takže já je tam jindy nedám, kvůli četníkům.

Doufám, že si to nepletete s denním svícením na Octaviích, které mají dvojité světlomety v nárazníku.

Zákonem a je tam uvedeno - zadní musíš, přední můžeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No přední mlhovky mi tolik nevadí. Auto projede okolo a je klid, ale když mám jet celou cestu do práce za nějakým \"mlhovkářem\", který ani neví, že mu to v zadu svítí a kde se to vypíná, tak to jsem zralej na Bohnice:aut

Jen letos mám dva takový krásný příklady. Jeli jsme s mladou 106 do háku a v Letňanech jsem dojeli nějakýho strejdu s tetou v I30CW a strejda šajnil zadníma mlhovkama na obou stranách. Jelikož jsme jeli prakticky v koloně, navíc po silnici, která je souvisle osvícená, tak jsme na něj párkrát blikli dálkovýma, pak i zasvítili a zase blikali. No a když jsme sjeli dolů z Proseka (směr Palmovka) a pořád to nevypnul, vylezl jsem na červený z auta a šel jsem ho poprosit, aby to laskavě vypnul, že mlha už dávno není a je navíc světlo. Šel jsem ze strany spolujzdce. Zabouchal jsem na sklo, babka se po* a dědek měl v očích smrt. Slušně jsem ho požádal a on celý vyklepaný zhasnul, světla, pustil stěrače, přeladil rádio a mlhovky vypnul asi 20s potom, co jsme projeli křižovatkou :D

Nebo zrovna minulý týden. Byla lehounká mlha. Nějaká slečna s pasatem cc si to štrádovala od nás z Měšo směr Hovo. Tak jsem na ní zezadu párkrát bliknul, aby ty zadní mlhovky vypnula a ona mě na oplátku pozdravila 4 blinkrama :D

Prostě neuděláš nic :aut

[upravil dne 24.1.11 09:26 MJSytic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Láďa, já myslel, že se tu hlavně hovoří o předních :mad:

Nicméně máš pravdu, že zadní je povinná ve výše uvedených podmínkách. Stejně většina aut to má tak, že se jim nejdříve zapínají přední a až poté zadní.

MJSytic: je fakt, že jet za mlhovkářem není příjemné, protože to svítí opravdu hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez mi predne absolutne nevadia ... Neviem ako mozu oslnovat, smeruju do zeme, to viac musia vadit stretavacky ...

Zadne su horsie, ale u ako ktoreho auta ... Treba u 206 tky to az tak nevadilo :D Ale ked som jel za 1 tkovym puntom, ktere mnelo 2x mlhu v urovni mojich oci, tak to je peklo ...

Ale zase milujem, ked idem po dialnici 140 km/h, je hmla jak svin, a jazdia tam ludia bez hmloviek ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přední svítí do země? To je mám asi blbě naštelovaný, protože mi přijde, že svítí trochu nahoru /výše jak potkávačky/.

Pokud jde o to, že ostatní nasvítí mlhovkama /předníma/, tak znám takové názory, že s nima nevidí dál než s potkávačkama, takže jsou jim k ničemu :). Pokud nepoužívají zadní, tak to je špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mlhovky by měly svítit jakoby bod potkávačkama. Sklon přesně nevím, ale co mám to 4očko, tak tam je nákres, že by měly mít sklon, aby dosvítily 40m před auto:myslim

Musí tu mlhu jakoby podsvítit. Proto mají ten tvar světla __ __ a svítí víc do stran:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MJSytic: je fakt, že jet za mlhovkářem není příjemné, protože to svítí opravdu hodně.

Když ho ovšem člověk nedojíždí až na krev - což je za sněžení či deště krajní pitomost - tak to zase tolik neoslňuje. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MJSytic: je fakt, že jet za mlhovkářem není příjemné, protože to svítí opravdu hodně.

Když ho ovšem člověk nedojíždí až na krev - což je za sněžení či deště krajní pitomost - tak to zase tolik neoslňuje. ;)

Já měl samo na mysli situaci, když žádná mlha není, resp. je mlha taková, že je vidět 0,5km. Prostě problém je, že je to záležitost, kde se musí používat selský rozum a ten jaksi polovině řidičů prostě chybí, resp. jsou líní nad tím přemýšlet.

Když je fakt mlha (viditelnost do 50m) a nás jede v koloně 20 a já jsem poslední, tak zadní mlhovky svítí. Když mě někdo dojede, tak je zhasnu - stačí nad tím prostě jen přemýšlet :myslim Jiná situace je, když jede člověk po dálnici nebo na silnici, kde není takový provoz ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...