Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Original repro a audio


michal 206

Recommended Posts

LK7R: Koukam, ze za tu cenu jsi koupil Magnat BullPower 216 (mam je taky) :D Myslim, ze jsou dobry, ale nesmis po nich chtit, aby zahraly basy, protoze to proste 16 cm stredovy repraky nezahrajou ;)

michal 206: Sony repraky fakt ne e e e e e, maji plechovej zvuk a hrozne agresivni vejsky. Jaky se ti tam vejdou repraky a kolik za ne chces utratit?? Myslim, ze ty Magnat BP 216 by se daly sehnat nejak kolem 2500,- Jestli chces, tak mi napis na jr@mail.cz a neco muzeme vymyslet. Nebo jestli jedes o vikendu na sraz, tak pokecame tak a neco vymyslime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JR>> No nehrajou spatne to ne no. Ale ty Kenwoody ;) no zase jsou o 1700 levnejsi. Kazdopadne musim jeste nastavit na autoradiu jinej rozmer repro ... takhle mi to hraje jak s OEM... (na to sem prisel dneska pri precteni manualu k autoradiu). Jinak narvat ty vejskace do dveri nahoru byl taky porod ... kudla a rezat ty za$rany vylisky umelohmotny ... stejne tam byly na... Ted jeste ten zesik... Kua to bude mazec! Jo jeste sem zjistil ze ty "OEM sumaky" byly Pionieer 103W dvoupasma ... no nehrali tak spatne zase ;)). Tak me napada - jsou to ty OEM nebo si tam ten predemnou dal jiny?

[Editováno 7/8/02 LK7R]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty nastavujes na radiu rozmery repraku?? Co mas za radio?? Ten stredovej reproduktor ma rozmer membrany 14cm, takze ti fakt basy nezahraje v zadnym pripade. Frekvence od cca 130 Hz hrajou ale dobre. A spodni frekvence v pohode zahraje woofer. Musis ale pasmovou propust nastavit na zesiku nebo jestli jedes rovnou z radia, tak tak koupit externi pasmovou propust a to pasmo tim oriznout. Kdyz se kouknes na ty repraky, kdyz hrajou cely pasmo, tak skacou jak sileny a mam pocit, ze by se mohl urvat zaves. Kdyz budou hrat od tech 130 Hz, tak se hejbou minimalne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JR>>Jojo mas pravdu. Stredy to hraje good, ale je to totalne plochy a bez basu. Radio mam Kenwood, ale mam takovej dojem ze co se tyce prednesu basu tak nif mof ... fakt celkem **** (bere to az od 100Hz - tam bych videl asi problem). Zase na druhou stranu ma cistej prednes v celym rozsahu. No chci tam ted koupit takovej malinkej aktivni subwoofer od Blaupunktu ... ale nejsem si jistej jestli jo nebo ne. Ma mit nominalni vykon 50W a maximalni 100W a hlavne rozmery fakt hoodne malinky ... mrkni kdyztak na Blaupunkt.cz je to typ VSB 120. Na jednu stranu Blaupunkty hrali vzdy dobre, ale zase ty rozmery jsou fakt malinky... Ted sem mel pujcenou velikou tubu (prumer 30cm) se zesikem a musim rict ze to byl nejakej **** protoze to fakt nehralo dobre nebo spis tak nejak difne proste levnej SUB - ten zvuk byl proste hrozne stojici jinde, proste at sem ladil jak sem ladil tak to bylo takovy nemastny-neslany. No a to sem si vcera pustil radio v Oplu Astre, proste ten nejvetsi zaklad radio a ty basy ... no o takovejch se mi muze jen zdat. A to tam jsou maximalne 16" vpredu ... fakt nechapu - asi to bude tim radiem nebo ty Magnaty jsou **** - nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle je delsi debatu, tak se do toho vrhnu :D Jestli ty BP 216 honis jenom radiem, tak ti nestaci ani vikon radia, protoze ten je maximalne tak 15W RMS a to bych jeste prehanel. Pri vetsich hlasitostech ti to zacina urcite chraptet a to neni reprakama, ale tim, ze to nezvlada uz to radio.

Jestli chces neco JENOM na dokresleni basu, tak by ti ten malej woofer po sedackou mohl stacit, ale strejne bych ho nekoupil a radeji bych nasetril nejaky penizky a koupil dvoukanalovej zesik a nejakej pasivni SW v boxu (myslim, ze tak do sesti litru se vejdes). Je uz vyzkouseny, ze to do auta chce SW alespon 150W RMS, aby to zacalo slusne hrat. Toho Blaupunkta jsem uz par lidem vymluvil a pak mi za to byli docela vdecny.

No neber ty moje slova tak moc vazne, jsem na tohle proste ulitlej ;):D

A jak to tak vypada, tak ja snad jeste v patek rano budu rozebirat auto, abych rozehral i predek :D Uz se moc tesim :cool:

[Editováno 7/9/02 JR]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JR>>No cece tak sem se bavil se znamym co teda s tim (dela do autoradii - instalace atd...) poslechnul si to jak to hraje a povidal ze proste to chce spis ovaly do plata (konkretne JBL GTO962 nebo GTO963). Prej tam chyby kompletne nizsi stredy a absence basu (ty ovsem radiem nedostanes ani nahodou). Takze asi koupim ty ovaly a uvidime no. Jinak ty Magnaty nevim no ... jsou dobry na vejsky ale zbytek ... no nevim nejsem si jistej jestli jsou dobry. Kazdopadne ted uz je tam necham kdyz sem za ne dal 2850. Takze koupim ty JBLka a uvidime. Jinak mi taky rekl (no moc me nepotesil),ze ten kenwood co sem si koupil je sice good, ma MP3 a vsechny mozny features, ale ze jinak zvuk stoji za ... ehmmm no nezbyva mi nez to potvrdit. Ovsem taky rikal, ze tema ovalama se to do dokupy. Tak sem zvedavej. No uzavrel bych to tak, ze uvidim jak to dopadne ... nehce nekdo levne autoradio s MP3 ? :)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LK7R: jojo, MP3 by se mi libilo, ale sam to radio "vychvalujes", takze tak za 2 tis. KC? Jestli to prodas za 2 tis, tak to i koupim.... Bych ho strcil jako druhy autoradio a pripojil ho externe k mymu JVC, ktery ma sqvely radio na prijem....

:D :D :D

to nic, ja mam dneska jenom rejpavou naladu :)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondra>>Hehehe no spis j problem ze je to radio proste delany do sestavy Radio+zesik+4 repro+sub ... prijem ma squelej nepreskakuje to vsechno je proste pohoda - SUPER - ale pokud chce clovek trochu vic od toho interniho zesilovace tak to je celkem zklamani :(. Jinak snad se tam dostanu na ten sraz nevim jak mi to vyjde ale asi bych prijel urcite se alespon treba na patek podivat na chvilku (no mozna bych se zdrzel ;) heeh kazdopadne zitra koupim ty ovaly a ufidime ... pokud to nebude hrat ta jde to radio z domu :mad:!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj klucííí, tak jsem to nevydržel a udělal si MUZIKU! Vyjel jsem do rakouska a koupil tam zes JBL GTO 4000 - čtyřkanál 4x50W v sinusu ... A k tomu i ovalky GTO, a nakonec :D woofer Phase Linear Thriller 2500. Teď mě dělá jeden šikula zadní plato tak už se nemůžu dočkat. Na srazu to každopádně poslechnem a rozeberem... Jo a kdo občas vyjede za hranice tak ceny za muziku tam směšný oproti našim prodejcům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ja se dneska tak zacal hrabat v aute, objednal novy repraky do plata a repraky z plata hodil do dveri. Tenhle vopruz trval celej den, protoze nejakej kreten prestipal kabely hned u konektoru ve dverich :mad: No a kdyz jsem to vsechno udelal, tak jsem se dozvedel, ze repraky Magnat Xtract 2160 nejsou nikde na skladu v cely republice :mad: :mad: :mad::( Takze doufam, ze tam do patku narvu alespon neco ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marek: Ono taky zalezi na tom, jakou radu Magnatu chces. Ty moje jsou zrovna kapku nedostupny :( Taky myslim, ze Magnat ma jedny z nejlepsich wooferu a jinej bych si do auta fakt nedal. Ono mit v aute takovy dva XTC 1200 v bassreflexu je docela narez :D

No kazdopadne jeste dneska budu jezdit po Praze a schanet, kdo co prodava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Pridam jenom jednu zkusenost, rozebral jsem predni dvere u svoji 307 jsou tam original repra 16 cm ale provedeni hruza plastovy kos papirova membrana a magnet velikosti 3cm prumer a 0,5 cm vyska, tomu take odpovida plechovy zvuk bez stredu a basu, vysky v pristrojovce docela ujdou. Navic uz jsem protahoval napajeci kabel k zesilovaci, muzu poslat foto kterou pruchodkou, je to prace na 3 hodiny musi ven baterka vzduchovy filtr atd....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...