Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Anti-Pollution System Faulty


Guest Paulie_3008

Recommended Posts

Guest mischko11
Nemá niekto info, či tieto problémy s THP sa vyskytujú aj v iných zemepisných šírkach? Tak ma napadlo, či to nemôže byť spôsobené (ne)kvalitou paliva...

kamarade prekutral som vsetky fora a vysledok ? chalani v rusku maju tento problem rovnako na juhu spanielsko a taliansko cize nechapem co s tym ma palivo napr s tym zanasanim hlavy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest mischko11

cital som jeden zaujimavy prispevok na fore kde sa chalan pytal peugeotu aky olej do EP6DT a ci moze dat 5W30 total quartz ineo ecs ,bolo mu odpisane ze ten olej tam dat nemoze lebo ten olej je vhodny pre motory ktore maju FAP :D

tak nevim ja som olej zmenil urcite :) a bez problemmu lentreba doriesit este starsie veci a bude tip top

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se přihlašuji do klubu.

Auto nejede, větrák běží naplno i po vypnutí motoru po cca 5 minutách běhu (-5stupňů) a hlásí:

ANTI POLLUTION SYSTEM FAULTY

Motor blafe jak před umřením. Po cca 10 minutách větrák vypnul a vše běží OK až na svítící hlášku a ikonu čerpadla či co to je. Za chvíli jedu do servisu tak uvidím.

Motor 1.6 VTi 120k

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem tak projížděl francouzské fórum a docela jsem se zděsil, neb to tam někdo měl u 1.4 VTi a nakonec to byl nějaký EGR ventil jestli to dobře píšu. Dal za to v přepočtu 20 000Kč a prý se na to nevztahuje záruka. Mě odlifrovali na zítra (mají plno), takže se docela bojím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) Však už z mých příspěvků znáš Peugeot servisy tady na severu Čech. Fakt ale je, že prý jim onemocněl autoelektrikář (říkal pán) a ani jim prý neběží internet aby zkontrolovali záruku.

Jsem objednaný na zítra 08:00 hod, tak zas nebudu dělat rozruch, když auto až na výše zmíněnou hlášku a svítící kontrolku již běží bez problémů. Pročetl jsem ještě vlákna o tomto problému v sekci 207 a došel k názoru, že to bude asi nějaká zanesená lambda sonda, vzhledem k tomu, že minimálně 50% ujetých kilometrů je ve městě.

Auto stálo od pátku venku v mrazu a mlze, tak je taky možné, že někde ta mlha něco obalila a omrzla a pak to rozhodilo elektroniku. Uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam 307ku 1,4 16V 65KW a tuto hlasku mi raz vyhodilo to som parkoval v parkovacom dome kde bola hmla ako v londine a bolo to medzi vianocami. Hlaska po 2dnoch zmizla no bol som pre istotu v servise na diagnostike a vsetko bolo OK. a odvtedy uz nic take sa mi nestalo. Bolo mi povedane ze mozno navlhla riadiaca jednotka. Neviem ci to moze byt nieco take ako sa stalo tebe matii ale toto je moja skusenost.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam 307ku 1,4 16V 65KW a tuto hlasku mi raz vyhodilo to som parkoval v parkovacom dome kde bola hmla ako v londine a bolo to medzi vianocami. Hlaska po 2dnoch zmizla no bol som pre istotu v servise na diagnostike a vsetko bolo OK. a odvtedy uz nic take sa mi nestalo. Bolo mi povedane ze mozno navlhla riadiaca jednotka.

Neviem ci to moze byt nieco take ako sa stalo tebe matii ale toto je moja skusenost.

Díky za radu, odpoledne jsem to nechal asi 10 minut běžet, párkrát jsem to prošlápl a jel domů. Po dojezdu jsem vypnul již teplý motor, znovu nastartoval a ejhle ... je to pryč. Takže asi opravdu nějaké navlhnutí elektroniky. Pro jistotu zítra skočím na tu diagnostiku. Dík všem za postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Guest mischko11
paulie.. Jak se hove tve thp? U me byly dve ztraty vykonu bez svitici kontrolky motoru. Druhy zavada byla doprovazena sem tam hlaskou anti depolu.... Poprve vymeneny rozvody, pry spatny napinak. Podruhe to poresili renastavenim rozvodu.

Zatim klid . Jak u tebe?

u mna 2 krat menene rozvody ,dva krat cistenie sacich kanalov,a po 34 000 km zenasena hlava motora (krabon na ventiloch) cize cistenie nepomohlo ,odporucana vymena hlavy motora ,mno po demontazi hlavy motora zistena ovalita na valcoch,takze sa to vysplhalo na cely motor a cena ako za motor je ako za novu 107 :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Paulie_3008
paulie.. Jak se hove tve thp? U me byly dve ztraty vykonu bez svitici kontrolky motoru. Druhy zavada byla doprovazena sem tam hlaskou anti depolu.... Poprve vymeneny rozvody, pry spatny napinak. Podruhe to poresili renastavenim rozvodu.

Zatim klid . Jak u tebe?

Tak já měl jen jednou pokles výkonu bez hlášky teď v létě. Měl jsem přehozené rozvody. Udělali mi to samé co Tobě. Od té doby a musím to zaklepat snad vše v pohodě. Tak ať to vydrží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Když mi 4 dny před koncem záruky poklesl výkon bez jakékoli signalizace a borci v servisu hned věděli, co že s to s tou mojí 1,6THP je (rozvody), začal jsem se trochu po tom pídit...a výsledek je ten, že mi to přimělo se sem do toho fóra přihlásit a všechny majitele 1,6THP DŮRAZNĚ VAROVAT, pokud jim ještě nedělali rozvody, a mají to v záruce, tak aby jednali včas.

Dle sdělení servisu se to údajně zákonitě musí projevit u všech vozů uvedených do provozu do cca poloviny 2010. Takže asi tak. Jo a ještě je tam limit cca 30 tisíc km, do kdy se to prý většinou projeví - já byl dlouho nemocnej, tak jsem moc nejezdil, no a být to 4 dny po záruce, tak by mě to asi víc než s....

Ale údajně už to nyní mají vychytaný a po kompletní výměně za nové díly s tím už nikdo znovu nejezdí (dříve prý jen seřizovali, ale to nebylo prý ono...). No, uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mi 4 dny před koncem záruky poklesl výkon bez jakékoli signalizace a borci v servisu hned věděli, co že s to s tou mojí 1,6THP je (rozvody), začal jsem se trochu po tom pídit...a výsledek je ten, že mi to přimělo se sem do toho fóra přihlásit a všechny majitele 1,6THP DŮRAZNĚ VAROVAT, pokud jim ještě nedělali rozvody, a mají to v záruce, tak aby jednali včas.

Dle sdělení servisu se to údajně zákonitě musí projevit u všech vozů uvedených do provozu do cca poloviny 2010. Takže asi tak. Jo a ještě je tam limit cca 30 tisíc km, do kdy se to prý většinou projeví - já byl dlouho nemocnej, tak jsem moc nejezdil, no a být to 4 dny po záruce, tak by mě to asi víc než s....

Ale údajně už to nyní mají vychytaný a po kompletní výměně za nové díly s tím už nikdo znovu nejezdí (dříve prý jen seřizovali, ale to nebylo prý ono...). No, uvidíme...

kam to chodíš do servisu? Začnem tam chodiť aj ja, lebo evidentne dokážu niečo, čo nikto iný v Európe - definitívne opraviť problémy s rozvodmi u THP...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...