Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 - Jak dodělat samostmívací zrcátko


Guest Chozeluizskuner

Recommended Posts

Měl bych dotaz, jestli někdo netuší. Koupil jsem si starší samozatmavovací zrcátko z BMW 3er e46 a po rozdělání jsem zjistil, že místo 3 drátů má uvnitř celkem 7. Bohužel nemám schéma podle kterého bych poznal na co je tam tak hodně drátů a hlavně které 3 přesně napojit, nebo jak to nejlépe odzkoušet. (nebo musí být zapojeno všech 7 ? ). Pokud někdo něco poradí, budu rád

post-17287-14109614762676_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám, že pokud je tam tolik drátů tak u toho BMW nebude logika v zrcátku, ale v ŘJ takže to jen ztěžka zapojíš. Navíc pokud dobře vidím tak ten kloubek je větší na na Peugeotu, takže by to byl i mechanicky problém.

Mimochodem ideální zrcátka z Oktávek prolítávají Aukrem za pár stovek bez povšimnutí ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jó, ale to je extrém za to koupíš tak vobyč :D né vážně musíš hledat, prostě každej den, mě to taky trvalo a jedno okolo 100,- jsem blbostí propás, ale další už nee. Vždycky večer jsem sednul a prošel všechno co se mi ukázalo když jsem napsal zrcátko, zrdcátko, zrdcádko,zrtcádko ... Nicméně 500,- je podle mě slušná cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se v těhle aukčních systémech vůbec nevyznám... Navíc jedu na týden pryč a nebudu na netu...

Kdyby se povedlo, byl bych moc vděčný.. Na mém se už odlupuje reflexní vrstva, tak bych to udělal rovnou takovouhle pěknou výměnou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, dořešit to BMW šlo, po celodením sedění na netu jsem nakonec narazil na stránky kde to řešili někde v anglii. Do těch zrcátek se dává tolik drátů, protože je to různě spárováno na dálkové ovládání, alarm, kompas, samostatné automatické otvírání garážových vrat atd..., takže když už jsem si byl jist, že zrcátko funguje uplně obyčejně akorát má plno blbostí uvnitř navíc které já stejně nevyužiju, protože budou spárované s určitou řídící jednotkou, tak jsem našel správné dráty (kdyby měl někdo podobné, tak to byl

1 šedý drát na zpátečku

3 červený drát na +12

10 hnědý drát na kostru

všechny ostatní jsem uřízl aby to nepřekáželo a je to ;)

kulička je větší na 100% asi tak jednou tolik, ale to jsem pouze rozebral a vyhodil a použil tam kuličku s plastovým krytem na senzor deště z Peugeotu co jsem měl z původního zrcátka.

Prostě vše OK a funguje, před chvílí jsem se vrátil z garáže :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěknej návod. ;)

To jsi to napojení na zpátečku ani nezapájel? Tohle rychle zoxiduje a ještě budeš mít problém s elektrikou. Nejlepší je použít takový ty nacvakávací odbočky pro tenhle účel vyráběný a dostupný v každejch autodílech za pár šušní. ;)

Tie odbočky som používal aj ja. Bohužiaľ spoj je nekvalitný. Časom môže začať blbnúť a tie spojky neodporúčam používať. Keď už - je lepšie naletovať. Predajca u nás v meste sa mi smial, keď som ich prvýkrát kupoval, že či chcem aby mi zhorelo auto.

Ale v praxi sa mi ukázalo, že niektoré spoje som musel prerobiť, lebo prestali byť vodivé s tými spojkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono jde o to dodržet, na co to je určený. Když tam píšou od 0,75, tak 0,5 fakt je spoj na dvě věci. Osobní zkušenost. I na drážních vozidlech se to používá. Bez problémů. Naproti tomu letování vodičů je vesměs na drážních vozidlech zakázáno. Proč asi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže dodám barvy vnitřních vodičů....

Ale je to makačko to rozebrat... Aspoň sundat přední rámeček... Dál to už nepůjde, protože vlastní zrcátko je dovnitř nalepené celoplošně oboustranně lepící mechovkou.

Barvy: černá mínus, bílá plus, šedá zpátečka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...