Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tmavnutí displeje - jaké je řešení?


P607Olda

Recommended Posts

Olda. To co on popisuje je vtedy ked sa komplet stracaju informacie, teda ked stmavne nejaka cast displeja stylom vysvietenia ciernych bodov. Vtedy to je problem toho radica. Som si isty ze radicom to nebude. Ten som uz vymenil tiez. Sice bol z buracky, ale nepredpokladam ze bol zly. Tmavlo to rovnako. Po vymene displeja z toho auta displej tmavol tiez, ale zacinalo to na inom mieste.

Moj byvali spoluziak pracuje v stutgarde vo vyvojovom centre pre automobilky na divizii riadenia a komunikacii po zberniciach a pisal mi ze mali obcas vzorky displejov co takto blbli. Stacilo zmenit vyrobcu a bolo po probleme.

Ale stale dufam ze sa este nieco najde. tak patrajme a skusajme dalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se taky zkusím pustit do experimentů, jen seženu z vrakáče jiný displej.. Sice budu počítat s tím, že bude taky v háji, ale nechce se mi zničit můj displej a jezdit pak s dírou v autě.. :-) Stejně na mém jsou pruhy, takže pokud se podaří vyřešit černání, tak by byl stejně na nic..

Už jsem si vyrobil teplotně závislý zdroj pro peltieruv chladič.. Měl by udržovat cca 20 stupňů na displeji.. Má příkon 40W, takže by mohl zvládnout i pořádné horko.. Jenže do displeje se nevejde a i kdybych ho tam narval, tak bych musel displej podvětlit jinak..

Takže přemýšlím dát chlazení mimo displej - nebude tolik problém s odvodem tepla + heatpipes které budou přenášet teplotu..

macman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No niekde na nete som videl taky modul s grafickym displejom. Zapojil si to na diagnosticku zasuvku a mal si komplet vsetky udaje ako na diagnostickom zariadeni. Nemozem to ale najst kde to bolo. Ale neslo tam zobrazovat stanice z radia. Bol to cisto len ako palubny pocitac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle problém se vleče už od faceliftu 406 v r. 99, když se začal montovat tenhle typ displeje- C. Já jsem to u 406 řešil výměnou displeje C za typ B a nám klid.

Do některých 607 se displej B montoval, tak si myslím že záměna C za B je možná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P607Olda: myslíš, že chlazení ventilátorem bude fungovat v létě v rozpálený palubce.. ??? Nebo v zimě, když je všude kolem topení???

Jofo: Ohledně toho displeje, který dokáže zobrazovat údaje z palubního počítače, tak to jsou CAN čtečky.. Jde to zapojit prakticky do jakéhokoliv auta s CAN sběrnicí.. Pokud se nepletu, tak moje 607 prý CAN nemá.. :-( Ale 307 mého otce CAN již má.. takže zjistit od kdy má 607 CAN..

Není B displej toto: ???

post-32470-1410961341338_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem před pár dny displej rozebranej.. foto jsem sice nedělal, ale základní součást je uProcesor, EPROMa, řadiče na pásku k displeji, pár aktivních součástek a to je vše...

Já osobně v displeji už LEDky mám od výroby.. Takže ani trubice ti toho moc navíc neuchladí..

Dneska jsem objednal dva displeje z vrakáče.. nedělám si iluze, že budou dobrý.. ale nechci dělat pokusy se svým...

Hned jak budu mít záložní displej, pokusím se něco vytáhnou z tý EPROMky.. I když jsem pár jednočipů pro různý účely stavěl, tak nebude prdel něco takového stvořit, pokud neznáme způsob komunikace.. Osobně jsem skeptik, zda něco takovýho půjde..

Spíše by to chtělo znát zapojení a komunikaci řadičů k displeji, ponechat původní elektroniku a najít jakýkoliv displej a donutit je si povídat...

Spousty grafických displejů s otevřenou komunikací a podobnými rozměry jsou v kopírkách..

macman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...