Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zasady pred jazdou v zime


Miki

Recommended Posts

Ahojte peugeotaci

Mohol by ste niekto zhrnut zasady pred jazdou v zime .Napr. ako dlho by som mal nechat ist motor aby bol dostatocne alebo aspon minimalne zohriaty na prevadzkovu teplotu ... + nejake dalsie veci na ktore by som si mal dat pozor . Je mi jasne ze si musim zoskrabat zamrznuty bordel z okien a pod :-)))

Privitam vase nazory a skusenosti , nakolko ja som v zime este nejazdil

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já osobně to nakopnu a pustím ventilátor jen na sklo a vyhřívání zadního (pak to jde škrábat líp). Nejdříve voškrábnu ty boční a pak ten zbytek.

Stěrače na noc podložit buď krabičkou od sirek, ale moc dlouho nevydrží :mad: , ale jde to i kolíčky na prádlo :D

Co se motoru týče, mám Dízlíka a nechávám ho vrčet tak něco přes pět minut.

Jinak se ještě mrkni do Diskuse na Zámky v zimě.

Pežotkům zdar :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to mám na jedno cigáro nevim, když nekouřím :D

Asi jako všichno ostatní - nejdřív nastartuju, a pak jdu škrábat a ometat. A až je hotovo, tak jedu - někdy za minutu, někdy za dýl. Ale jen tak zbytečně to blafat nenechávám - studený diesel je rachotivec obecný, a já z naší tiché uličky odjíždím ráno před sedmou - to by po mě taky někdo mohl něco hodit, kdybych to tam nechal klapat čtvrt hodiny ;)

Jasně, že tomu nijak nenakládám, dokud se to úplně neohřeje - a to tomu trvá dobře 10km, potvoře...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miki nam onemel :)

Oddie: 1 cigaro asi 5 minut :D - zalezi jestlůi kratka nebo dlouha a pak jak velkej je ranni abstak :D

JInak ja to resim tak, ze pres noc hodim auto do garaze a kdyz treba pred firmou parkuju pres noc, tak jsem si slohl karton a davam ho na sklo - funguje to jako igelit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vostik mas pravdu ako vzdy :-))

Vcera som na okna kupil nejaky roztok v rozprasovaci a pracuje to skvele - nastriekam a zotriem stieracmi -cca 20sekund :-)))

Roznia sa vsak nazory na zohrievanie pred jazdou - 1.jedny tvrdia ze treba nechat auto bezat na neutrale nejaky cas 2. iny zase trvrdia ze lepsie hned odist aj ked pomali a nevytacat to .

Kto sa v tom ma sakra vyznat ?? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle neresim. Nastartuju (to uz samo o sobe chvilku trva :D :D :D ), pak to necham na sytici dokud si nechytne aspon 1500 otacek, pak vypnu sytic a jedu. Kdyz ho necham moc kratce, tak bez sytice chcipne. To je vse :) Jinak bejt vama tak cekam az se aspon odlepi rucicka teploty od minima!!!

Makovice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

makovice - mam 2 zasadne rozdieli - nemam sitic :D , teda mam ale nejaky automaticku ci co :D :D :D a teplotu tiez nezistim, lebo 106 tam mam len kontrolku ale nie konkretne hodnoty ,takze ak nieco zbadam , tak je zle a mam tam prehrievanie ,ale to v zime asi nehrozi :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tím přehřátím to hrozí v zimě taky.Zeptejte se JR a jeho nové káry :D :D

Já svého dieslika necham chvili vrnět.Oškrábání oken mi trvá oněco díl.Škrabu to totiž malým techničákem.Jde to na výbornou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám doma jednu už dlouho ale ještě nebil čas dát jí do auta.Já si do teď říkal že ještě jsem neměl námrazu takže to je zbytečný ale zapoměl jsem na to že auto v garaži mi neomrzne ale tady na kolejích garáž nemám tak mám aspoň techničák :D :D

Ondra:nesmíš je kupovat u větnamců ale u nás :cool: :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem se na něj včera podívat na Strahově na srzu AHC, když jsem přijel ta se akorát přihnal za mnou a měl to i s kouřovejma efektama od motoru.Trochu předtím gumoval a vylítla mu voda.Ale říkla že v ty zimě(brrrr) to brzo zchladne.Ale po třičtvtě hodiny když jsem ojížděl tomu pranic nenasvědčovalo :o :o

Jo peugeot je peugeot tak už si to přiznej JR :D :D :D :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...