Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

remenica


Kawko20

Recommended Posts

mno taky uz jsem to jednou menil a ta moje remenice \"SWAG\" vydrzela jednou tolik tedy cca 60 000 km nicmene porad to je podstatne mene nez to co vydrzi original ... mechanik mi rikal ze toto je dil ktery nepatri mezi dily pravidelne vymeny, ale kdyz uz tak by origo mela vydrzet minimalne to co jedny rozvody, spis dvoje coz je minimalne 120 000 km a vzhledem k tomu ze za toho swaga jsem daval pred dvema lety 3 200,- Kč a letos mi v origo servisu udelali cenu za origo remenici take 3 200,- Kč nebylo co řešit , pravda 2roky zpatky tahle origo remenice stala skoro 7 000,-Kč nicmene kdybych vedel kolik vydrzi tak bych ji snad koupil i tehdy ... takze doporucoval bych koupit rozhodne origo a dvouhmotovou, pokusovat s jednohmotovou bych rozhodne nedoporucoval !

ted uz nezbyva jen cekat jestli ta origo opravdu vydrzi to co mechanik nasliboval :)

[upravil dne 24.9.2010 od bure_406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravit se nedá, jedíně jak píše honza406, tak zavařit. Také jsem nějakou dobu jezdil se zavařenou. Jinak ta guma je tam navulkanizovaná. Měl jsem ji celou rozebranou. Hlavně se na té řemenici poškodí třecí plocha mezi vnější částí s drážkami na řemen a uchycením na klikovce. Vypadne tam většinou plochá kovová třecí planžeta a začne to klepat. Samozřejmě ta guma ztratí své původní vlastnosti a dochází postupně k větším rozsahům pootočení, až nakonec dojde k separaci gumy. To jsem teda ještě neviděl. Jinak by se řemenice rozpadnout neměla, pokud kovový střed, který ji drží pohromadě není abnormálně opotřeben. Ale to si myslím, že ten kdo by s tím jezdil by musel být úplně hluchý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak řemenici třebas z 2.0HDi (90PS) mám od COCRTECO za cca 1600kč. Takže to není žádná velká položka a tyhle řemenice se mi nikdy nevrátili jako vadné nebo tak něco, to bych asi neřešil a vyměnil za novou....:) Hmmm ale je to nejspíš pětižebrová, alespon to píšou... šesti stojí o něco víc, ale pořád je to snesitelný... :)

EDIT: Aha pětižebrová, ale pro řemen 6PK tudíž šesti drážkový.... Takže všechno asi v klidu, jen jsou dva možné rozměry... :myslim

[upravil dne 24/9/10 od godzila.01]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady. Až bude chvilka taky zkusím jestli je dobrá nebo ne... :)

nějak ,,zkoušet\'\' nebo ,,hlídat\'\' tu řemenici nemá smysl, myslím--že jde řemen mimo střed řemenic to vidíš od pohledu při běžícím motoru...,když jde řemen středem a nic neklepe, je řemenice OK

ona se pak sama přihlásí klepáním--jasným kovovým klepáním--nejprve při volnoběhu a při přidání plynu klepání zmizí--toto bývá jasný důvod k zvednutí vozu a kontrole řemenice (po sundání kola,plast. podběhu a dem. řemenu)

jinak řemen příslušenství 6PK 1740 pro HDi 80 za cca 550 kč a řemenice za cca 3000 kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady. Až bude chvilka taky zkusím jestli je dobrá nebo ne... :)

nějak ,,zkoušet\'\' nebo ,,hlídat\'\' tu řemenici nemá smysl, myslím--že jde řemen mimo střed řemenic to vidíš od pohledu při běžícím motoru...,když jde řemen středem a nic neklepe, je řemenice OK

ona se pak sama přihlásí klepáním--jasným kovovým klepáním--nejprve při volnoběhu a při přidání plynu klepání zmizí--toto bývá jasný důvod k zvednutí vozu a kontrole řemenice (po sundání kola,plast. podběhu a dem. řemenu)

jinak řemen příslušenství 6PK 1740 pro HDi 80 za cca 550 kč a řemenice za cca 3000 kč

Ještě maličkost,myslíš že se vyplatí kopit řemenici levnější z druhovýroby nebo si připlatit a koupit origo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...