Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

remenica


Kawko20

Recommended Posts

K čemu je v tý řemenici ta guma, proč má být ta řemenice dvouhmotnostní/odpružená? Mam řemenici sundanou z motoru 2,1TD z citroena xm a tu gumu tam nemá, je sice složená z vnějní a vnitřní části, ale mezi něma je železo.

Dala by se použít?

Navíc koukam, že je na 5ti drážkovej řemen, v autě mam 6ti drážkovej řemen, takže bych musel dát jiný řemen, což by však nemělo vadit.

Průměr je stejný. 153mm

[upravil dne 26/9/10 od Benžík]

post-24097-14109612948472_thumb.jpg

Na fotce jsou obě části řemenice, tu jednu bych tam samozřejmě nedával. Ta menší část řemenice je asi tu hydrauliku citroenu.

Problem mam s tim, že řemen po cca 200km sam od sebe se posune o drážku blíž k motoru, kladky vůli nemají, tlumič kmitů vypadá ok, začalo to dělat z ničeho nic. Že je řemen posunutý se projeví pískánim.

Výhodu to má v tom, že tahle řemenice je nejspíš věčná.

[upravil dne 26/9/10 od Benžík]

[upravil dne 26/9/10 od Benžík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řemenice slouží (stejně jako dvouhmot. setrvačník) jako torzní tlumič kmitů klikovky..., je však pravda, že znám lidi co mají pevnou řemenici a necítí žádnou změnu....,na druhé straně ji ti pežotáci na určité motory nedávají zbytečně si myslím:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

jen na okraj mne dali řemenici a vžy po protočení se posunulo o jednu drážku.Pak jsme zjistili že je drobet jiná drobet větší nálitek a tím pádem byla posunuta .Chce to dáti vedle sebe a porovnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tu řemenici sundat? Povolit ten šroub šel, ale nejde sundat. To se má sundavat nákym přípravkem přišroubovanym za ty M6 závity v řemenici? Mimo to ta řemenice (i ta guma v ní) z boku vypadá uplně ok.

Za to jsem zjistil, že je vůle v řemenici spojky klimakompresoru, je jenom hodně malá, je sotva znát, že tam je. Může to způsobovat posunování drážkovýho řemenu?

Má cenu spojku opravovat, když z kompresoru teče zelený barvivo? Jinak do poslední chvíle, když bylo teplo (ještě před týdnem), to chladilo.

Za kolik se dá koupit jiný kompresor Delphi-Harrison?

Nebo tam můžu dát i Sanden?

Liší se v něčem kromě délky řemene? Třeba tlak při kterym funguje system?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta řemenice jde málokdy jen tak stáhnout rukou, nastříkej WD a projeď závítníkem trojkou oba závity M6--pak do nich našroubuj tvrdé (černé) šrouby a s citem stejnoměrně šroubuj, budou tlačit na rozvodové kolo a řemenici stáhneš...

dal bych starší kompresor jaký má být , je jich na vrakárnách celkem dost, opravovat se většinou nevyplatí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kompresory jsem na aukru viděl od 500 do 1500 Kč

auta bez klimy (P406) by měly mít plnou řemenici, s klimou mají v řemenici gumu, která tlumí právě ten ráz od zapnuté klimy - toto mi bylo řečeno v peugeotu v Teplicích, když jsem řemenici sháněl

[upravil dne 27/9/10 od punkac]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta řemenice jde málokdy jen tak stáhnout rukou, nastříkej WD a projeď závítníkem trojkou oba závity M6--pak do nich našroubuj tvrdé (černé) šrouby a s citem stejnoměrně šroubuj, budou tlačit na rozvodové kolo a řemenici stáhneš...

dal bych starší kompresor jaký má být , je jich na vrakárnách celkem dost, opravovat se většinou nevyplatí...

Podle obrázku nejsou závity průchozí skrz řemenici :myslim

http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;1088;159441;203259;598374;598376;2092156;2092159|CT=5|PCT=4|CUR=0|PGS=20|PT=0|PDID=3688346|PVT=1|SHT=0|SD=0|ST=0|LNG=0|

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je možný, že by ten řemen přeskočil o drážku kvůli vadný řemenici klimakompresoru? Vůle je fakt nepatrná a přeskočil i novej řemen. :myslim

Vyměnil bych kompresor, ale nechci ho zbytečně kupovat a nechávat plnit klimu. Pokud bych tem kompresor vyměnil, asi by to chtělo naplnit chladivem i na zimu, nebo až na jaře? - myslim že jo, už jenom kvůli mlžení předního skla. :myslim

[upravil dne 29/9/10 od Benžík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napinaci kladku jsem vyndal, ulozeni jsem namazal, vypada neposkozena, pruzi normalne.

Typuju to na ten kompresor, tou vuli ve spojce a napnutim remenu se remenice kompresoru skrivi a nasmeruju remen mimo osu remenice kliky a tam kvuli tomu preskoci remen. Jen nevim, jestli je to mozny kvuli nepatrny vuli ve spojce remenice kompresoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...