jindra73

Hláška na displeji: Risk of particle filter clogging

12 posts in this topic

Zdravím,

při ustálené rychlosti cca. 100km/h mi zničeho nic blikla hláška ( Risk of particle filter clogging ) na velkém displeji a svítí oranžový vykřičník. Po vypnutí motoru a znovu nastartování svítí pořád oranž. vykřičník a vždy pípne stejná hláška. Jel jsem dnes po dálnici cca. 30min 140km/h ... svítí furt.

P307 HDI/ 80KW/ 4.2006/ fap .

Najeto je tak 202.000km+ nezmapovaných 5 měsíců provozu

Úbytek výkonu ani další problém nenastal

Risk of particle filter clogging - Riziko upchatia filtra častíc - už to tu bolo pohľadaj ako ho vyčistiť - určite ušetríš

Původně zaslal: jindra73

Zdravím,

při ustálené rychlosti cca. 100km/h mi zničeho nic blikla hláška ( Risk of particle filter clogging ) na velkém displeji a svítí oranžový vykřičník. Po vypnutí motoru a znovu nastartování svítí pořád oranž. vykřičník a vždy pípne stejná hláška. Jel jsem dnes po dálnici cca. 30min 140km/h ... svítí furt.

P307 HDI/ 80KW/ 4.2006/ fap .

Najeto je tak 202.000km+ nezmapovaných 5 měsíců provozu

Úbytek výkonu ani další problém nenastal

Mas SZ

[upravil dne 21.8.2010 straki007]

Svítí mi to již 10 měsíců a furt jezdím bez problémů, nic se neděje. Auto jede jak divé, tak uvidíme co snese

Chystám se na odpojení asi půl roku, ale není čas

Ahoj,

taktiez sa mi rozsvietila uvedena hlaska.

Pred cca 4 mesiacmi bol doliaty EOLYS, urobena diagnostika priamo v Peugeote  ( manuala regeneracia bola OK ) a teraz zacala svietit uvedena hlaska.

Auto ma 207tis km. Je fakt, ze posledne mesiace to jazdilo mesky provoz.

Dnes som skusil najazdit cca 120 Km po prazskom okruhu, ale hlaska je tam furt..  Znamena to, ze je FAP KO?

Da sa este s tym nieco robit ?

PS. Nemate niekto diagnostiku v okoli Praha - Zapad ? 

V 21. 8. 2010 at 23:52, straki007 napsal:

Mas SZ

[upravil dne 21.8.2010 straki007]

Ahojte, mám ten samý problém, potřeboval bych tu SZ od Straki007. Mockrát děkuji. Petr

On 18. 6. 2016 at 10:09 PM, jmartini said:

Ahoj,

taktiez sa mi rozsvietila uvedena hlaska.

Pred cca 4 mesiacmi bol doliaty EOLYS, urobena diagnostika priamo v Peugeote  ( manuala regeneracia bola OK ) a teraz zacala svietit uvedena hlaska.

Auto ma 207tis km. Je fakt, ze posledne mesiace to jazdilo mesky provoz.

Dnes som skusil najazdit cca 120 Km po prazskom okruhu, ale hlaska je tam furt..  Znamena to, ze je FAP KO?

Da sa este s tym nieco robit ?

PS. Nemate niekto diagnostiku v okoli Praha - Zapad ? 

Ahoj, mam podobny problem. Ako si to nakoniec vyriesil? Diky.

Se stejnou hláškou jezdím již víc jak rok, najeto takto cca 17000 km, jízdní vlastnosti i spotřeba stejná jak před tím než se rozsvítila. Napojení na diagnostiku nic neřekne, žádné závady, v létě když jsem letěl na dovču, jsem auto dal známému, který filtr propláchl, jak sám řekl, tak to nebylo košer řešení, ale pokud je FAP před smrtí, tak se tím ani nic nepokazí. Propláchnutí bez změny, hláška je stále a jezdím stále bez problémů, filtr je průchodný. Mimochodem, týden před tím, než mi proplachoval FAP, tam měl stejný vůz, ale s totálně ucpaným FAP, auto nejelo a filtr byl tak ucpaný, že spaliny šly do motorové části, po otevření kapoty to bylo jak pohled do komína, vše černý jak bota. Toto auto ani žádnou hlášku nezahlásilo, prostě nouzový režim a nazdar. Po vypláchnutí FAP jezdí auto co vím do dnes bez dalších zásahů a žádné hlášky.

Celkem záhada, že u mě to hlásí nebezpečí "ucpání" nebo poškození jak je to přeloženo v mém autě a přitom filtr očividně funguje, regenerace probíhají, sice již v kratších intervalech, ale vzhledem k nájezdu auta...

Známý mi nabízel, že přes kohosi by mohl nechat udělat profesionální repasi filtru, snad prý nějaká "nová" metoda čištění nějakými chemikáliemi, z toho co popisoval, se filtr "rozpáře" a máčí v nějakým sajrajtu a pak zas dá dokupy, prý lepší jak noname náhražky, moc jsem to neřešil, auto půjde pryč, takže to již nebudu řešit, nový majitel je srozuměn s tím, že FAP je pomalu na cestě do nebíčka a že bude jezdit dokud to pojede, případně dokud nebude problém na technický, což je zhruba za rok a půl.