Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Vymena oleje v prevodovce


karelsvoboda

Recommended Posts

Koupil jsem 4 roky stareho Pazouta a zda se mi, ze je prevodovka az prilis hlucna. Na zpatecku mam pocit, ze se to musi rozsypat. Muze tam byt malo oleje? A uz jste nekdo menil olej v prevodovce? Dival jsem se na to zatim jen tak zbezne a nenasel jsem napousteci ani kontrolni sroub? Mam P306XR 1,6 manual.

Diky za odpovedi. Karel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, specifikaci. Ale nějaký úplný noname z hypermarketu bych tam nedával... Já jsem olej do převodovky naposled koupil přímo v Peugeotu, protože jsem to měl při ruce, sice byl přes 200/litr, ale za ty dva litry mě neubylo. Jinak bych klidně koupil třeba Mogul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je úryvek z jiného diskuzního serveru, od přispěvatele, který patří k těm stálejším a poučenějším...:

Jo převodové oleje, to je věda. Místo předepsané viskozity 75W-90 v kvalitativní třídě GL4 (obvykle minerál) jsem tam nalil 80W-90 (ten předepsaný řidší jsem nesehnal) a snažil jsem se to dohnat vyšší kvalitou (polosyntetika GL-5). Ale ouha! Začalo to blbě řadit a celá anabáze skončila výměnou za pěkně drahý 75W-90 v GL-5. Stejně to už ovšem nikdy neřadilo tak, jako na původní náplň z výroby. Takže hoši, pozor na experimenty. PS: Jestliže do motoru lze nalít téměř cokoli, do převodovky bych si to po vlastních zkušenostech hodně rozmyslel. Než tam dát něco, co tam nepatří, to tam reději nechám navždy to, co tam už je (hovořím o mechanice, nikoli o automatu)...

Takže, u převodového oleje doporučuju striktně se držet předepsané specifikace, a neexperimentovat. ;):P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...