Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna setrvačníku a spojky 307 1.6HDI 80kw


jindra73

Recommended Posts

nepříjemná situace, naštěstí jsem si spojku měnil vždy sám, ale už mám roky, takže teď bych do toho asi nešel, taky si myslím, že nahodit spojku špatně v podstatě ani nejde, jedná se vždy spíše o to, posoudit a vyměnit co možná nejvíc dílů (když už je převodovka dole), myslím tím třeba simerinky na klice, vodítku ložiska atd.,atd.,pak na poloosách...

i když vlastně jednou jsem něco podobného zažil--třikrát jsem dával dolů převodovku na 205 1.8D, furt v ní kovově klepalo, ale jen na volnoběh!! :grr, dvakrát jsme něco vyměnili (ložiska, synchrony--nic levného), nakonec dal jinou převodovku--ovšem po půl roce začalo klepat taky :roll, tak jsem auto poslal z domu a koupil jinou 205 (už 1.9 D)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nic nove ti nepovedali len to co ti tu piseme cely cas ale to ti ani nic konkretne povedat nemoze pokym to nerozoberu a mozno ani potom ti nic nepovedia je to riziko

spojka je svina vetko to tam musi byt vyvazene na gramy a presne na stotiny inak problem

tipujem ze mechanik vsadza na tu jednohmotu ak ju tam nenajde este len potom bude sranda

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute Peugeotaci

Konecne sa lady pohli. Pan zo servisu mi povedal aby som prisiel v pondelok do original Peugeotu kde pracuje a tam mi vystavili spravu (prilozenu z prilohe) ktoru som vcera doobedu ukazal v nestastnom servise a tak mi servisak povedal ze to rozoberu. Dnes rano mi volal ze uz je to rozobrane a ze ma zotrvacnik znacnu volu (vacsiu ako moj stary ktory vybrali).

Povedal ze tam uz nebudu davat LUK ale ze tam daju Sachs. S chlapcom sa da ten jeho starsi kolega ten je trosku iny... Dufam len ze to bude original zotrvacnik nie nejaky repas...Mozno Vam uz budem zniet ako paranoik ale tak po tychto trampotach uz aj tak trochu som...dufam ze uz to konecne dobre dopadne.

diagnostika.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Thursday, September 29, 2016 at 19:20, krtek 2 napsal:

no nic nove ti nepovedali len to co ti tu piseme cely cas ale to ti ani nic konkretne povedat nemoze pokym to nerozoberu a mozno ani potom ti nic nepovedia je to riziko

spojka je svina vetko to tam musi byt vyvazene na gramy a presne na stotiny inak problem

tipujem ze mechanik vsadza na tu jednohmotu ak ju tam nenajde este len potom bude sranda

Cau Krtek

Inac chlapik z toho Peugeot servisu mi povedal ze oni po novom davaju do Peugeotov uz iba jednohmotu...bol som prekvapeny ked som to pocul kedze (nie som servisak) ale logicky mi to pride ze dvojhmota bola vyvynuta na vacsi komfort cize vacsie tlmenie alebo sa mylim ? Ale chodia k nemu ludia s Peugeotami aj 100 kilakov kvoli dobrej reputacii takze zrejme aj jednohmota si splni svoju pracu.
Aj na otazku ci nie je problem pri vykonnejsich motoroch odpovedal tiez ze nie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, oddie napsal:

Řekl bych, že tím povídáním akorát pokračují v tahání za nos, ale aspoň že to rozebrali a máš jakous takous šanci, že tam snad dají to, co tam patří a cos zaplatil.

Mozno ano ale je mi to uz jedno nech si hovoria kludne co chcu, ja uz ich nepocuvam, hlavne nech mi daju auto do poriadku a nech to ide tak ako pred poruchou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze auto rozobrali stejni chlapci ,jaka je tam dohoda medzi vami ?ohladom platenia prace  ? ked to neni tajne? chcu zato nieco? alebo to vsetko beru na seba?

a este by ma zauimalo ze zaco si zaplatil 11.34 eur? ked nic nerozobrali o origo servise co tam pozerali alebo co

ale na druhej strane ta faktura aspon dokopala povodny servis k nejakemu cinu

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ako pises, zaplatil som za postrcenie...su to v podstate vyhodene peniaze ktore zafungovali.

Dohoda je taka ze vymenia zotrvacnik kedze to bolo diagnostikovane ako chyba.
Chlapik mi rano volal ze ten zotrvacnik je asi vazne zly tak dufam ze tam daju ten Sachs ako spominal a ze uz to pojde. Pracu by si mali vyfakturovat u dodavatela kedze on poskytol zly material a muselo sa to rozoberat na 2 krat. Aj ked osobne si myslim ze im to zrejme nepreplati kedze im poskytuje na material dost vyraznu zlavu. To je len moj osobny nazor, neviem ako to chodi bezne v servisoch v takychto pripadoch.

Kazdopadne uz nemienim z mojho vrecka platit nic. Ked si to popocitam kolko som sa tam nalietal, kolko krat som musel otravovat znameho, aby zobral auto a odniesli sme tam moje, volno v praci atd atd takze tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škodu (náklady) v důsledku vady (práce) vyúčtovat k náhradě - to kdyby si vzpomněli, že budou chtít zaplatit tu druhou rozborku ;-) Tedy v závislosti na tom, ake sú právne nároky podle SVK pravneho poriadku ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 rok později...

Zdravím, pomohl by někdo s výměnou cele spojky s dvouhmotou v okolí Chrudimi? Samozřejmě nechci to zadarmo. 

 

Editace k 22.5.2018  spojka vyměněna: celá sada s dvouhmotou  LUK REP sada kolem 7800,-. od Badisáka, + gufera 1000 ,- + olej 200,- + práce 5200 =  14200 Kč

Spojkový pedál jde lehčeji prošlapávat a kvalty lehčeji řadit.

Upraveno uživatelem chipyes
Altualizace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...