Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

407sw 2,2i 116 Kw "Mazlik" ("Prins VSi LPG" ) ... ,,coupe s velkým kufrem,,


John_Ice

Recommended Posts

no a co je servis? vím že u 406 jsem stále vyměňoval stabilizační tyčky a to bylo vše až potom posralo turbo (2,1TD), které jsem nechal opravit a vzápětí luccas čerpadlo po 11 letech a šel do světa (1998...koupeno 2002...prodáno 2009 za 30 000kč a majitel sehnal jinej motor s čerpadlem za 10 000)

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, musím napsat, že na MOTOR jsem za celou dobu, co jsem auto měl NESAHL (mimo oleje, filtrů), takže do servisu zahrnuju všechno ostatní--hlavně podvozek, brzdy,dopr. čerpadlo, kola, pneu

myslím, že těch 10 tisíc ročně je odpovídající částka za servis takového auta :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže ono to se navýšší

no když vezmu, každej rok výměna a čištění klimatizace + kabinovej filtr - nechávám si ji vypustit a znova napustit ( po1000 ),

2x rozvody (po 8000)

3x destičky (po 1000 + 1 zadek)

2x za rok geometrie (1600)

1ročně výměna oleje (a 1 za 2 roky vzduch)

2x baterie (po 2000)

1 za 2 roky svíčky

1 za 2 roky výměna vody

2x letní pneu ( 12 000)

1x zimní (12 000)

1x přední kotouče (3000)

přestavba na LPG 34 000, ale jezdím za 2 kč

+ nějaké chujoviny co už nevím ( třeba trafo na xenon a výbojky, chip v klíčku, hlavně zadní stěrač)

Já si nestěžuji, jen to sem dávám, abych byl v obrazu a třeba věděli další lidi co můžou očekávat od 407

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně, rozumím :), taky si píšu u každého auta všechno, co do něj investuju, přehled musí být :super, nejvíc jsem nasypal do té 406ky hned po koupi, to je jasné...(nové brzdy, vyřešit všechny vůle na nápravách, geo.,nové kola včetně pneu, baterka, výměna všech kapalin, filtrů atd.)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím myslím ze servis mas OK,já mám tyto ceny.včetně pneu bez po v+háv

406 Break 2010-2017 cca 100000km 96286kc

406 Sedan 2010-2017 cca 30000km 43900kc

Mění se postupně vše co odchází..prevazne, brzdy,cepy, rozvody,výfuky....

Není v tom cena přestaveb u obou aut cca 23000kc....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak a už opět mohu začít psát ty deníčku zkurvenej....nikdy milej.

Začal mi blbnout automat, občas-často, 4ka padne až přes 3500 otáček, 2,3 v pohodě, ale 4 zlobí...manuálem normálně ji tam šoupnu u 2000 nebo 2500. Kurňa, tak jsem nelenil a zavolal a opět nádherná oprava, životnost těhlech automatů cca 200 000 km, takže jsem tam (220 000km). Prý to nemá tlak na tu 4ku,prokluzuje to a tudíž to tam nepadne až při zvýšení otáček (tlaku). Oprava=repase 20 000- 50 000kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 1. 2017 at 9:38, ozzy56 napsal:

no, musím napsat, že na MOTOR jsem za celou dobu, co jsem auto měl NESAHL (mimo oleje, filtrů), takže do servisu zahrnuju všechno ostatní--hlavně podvozek, brzdy,dopr. čerpadlo, kola, pneu

myslím, že těch 10 tisíc ročně je odpovídající částka za servis takového auta :myslim

Taky tak ozzy, podle zásady "pokud něco funguje, tak se v tom nevrtej" takže základní údržba a za 8 let na motoru žádný problém. To ostatní? No to je docela jednoduché "Máš auto nikoli žebřiňák typu Š120" takže těch 10 litrů je téměř podprůměrná částka. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si auto asi dělá prdel. Nechal jsem si vyměnit v automatu olej a při 100 km ani jednou mi to nezablblo, zase jsem totiž volal jinam kvůli automatu a prý 4HP20 může vydržet 200 ale i 500, že to je nesmysl, sakra komu má člověk věřit...nemám na to už náladu. V té 407 2,2 je luxus svezení, ale tyhle (*** ok *** ne ale kurvítka jo) mě už opravdu nebaví...

Nechce to někdo koupit...historie je tu... sice žádné doklady o oprav nevlastním, ale myslím si, že bych byl asi blázen si sem něco psát a nebýt tak.

Hele chápu, že jsi naštvanej, ale tenhle slovník si nech na doma :bacha 

Upraveno uživatelem John_Ice
Sprostej, jak dlaždič
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale jsem v klidu, to paličkování mě netočí od admina, ani auto mě netočí, jen to zamrzí,sice 12let staré ale nalítáno ,,jen,, 220 000 km a je s tím kakání (pro admina) jako kdyby to mělo 400 000 nalítáno...

Mě je prostě líto vyhazovat za voňavku prachy, ale tohle asi mě vyléčí a možná půjdu do šikmovokého od Petra, jestli mi něco  kloudného pošle. Já teda doufám, že jo.

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, John_Ice napsal:

Tak a už opět mohu začít psát ty deníčku zkurvenej....nikdy milej.

Začal mi blbnout automat, občas-často, 4ka padne až přes 3500 otáček, 2,3 v pohodě, ale 4 zlobí...manuálem normálně ji tam šoupnu u 2000 nebo 2500. Kurňa, tak jsem nelenil a zavolal a opět nádherná oprava, životnost těhlech automatů cca 200 000 km, takže jsem tam (220 000km). Prý to nemá tlak na tu 4ku,prokluzuje to a tudíž to tam nepadne až při zvýšení otáček (tlaku). Oprava=repase 20 000- 50 000kč.

U nasi byvale C5 vydrzel tenhle automat 350tkm, znamy kteremu jsem ji prodal, si sehnal jinou prevodovku z bouracky asi za 13t s vymenou tam byl za 25t. 

Pokud ta prevodovka vykazuje tyhle problemy, tak hned rozebrat a zjistit problem, muzou byt jen spalene nejaky lamely, cim vic s tim budes jezdit tim ji budes nicit. 

Kamarad takhle oddelal prevodovku na 7er, takze ho nakonec repas stal 70t, v servise mu rekli, ze kdyby prisel driv, tak by dost usetril. 

odkud jsi? Znam docela dobrej servis na prevodovky

U 407my mam najeto 205tkm a prevodovka obcas kopne, ale tam uz to neresim, jezdi s tim zena najede 3tkm za rok. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 3. 2017 at 14:58, StibTo napsal:

:o  to nestačí jen v tom něco vyměnit ? Repase 20-50 ? Twl ...

nevím, nedělám do toho. Ale sv. Patrik už není, tak to vidím asi takhle. Za auto nedostanu víc než 50-60 (jestli vůbec). A jestli půjdu do voňavky, uvidím co mi hodí Petr a rozhodnu se. Ale tím pádem to bude stát víc než 20-50.

Co mě čeká na tom autě za větší náklad je podle mě, tlumiče, klima (stále origoš chladič,kompresor), klapky na topení (otázka jakej k tomu dám přístup, jestli palubku sundat či rozřezat) no a automat jestli vydrží či nikoliv. Protože včera dnes 500 km a nic se nedělo. Jinak tam je už snad vše takovéto vyměněno.

A hlavně jezdím 12 litrů za plyn, kterej stojí tady v Kolíně 14kč (byl i levnější, nepíši halíře protože to opravdu nesleduji, jestli je tam či tam levnější o 10-30halířů)...a dálky to mám něco kolem 9-10 litrů...to mě drží nad tím si to stále nechat a opravovat. a benzin dokoupim těch 50 litrů cca za 5000 km, takže se stále dostávám něco málo k 2kč/1km. 

 

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Tak opět trochu málo... usoudil jsem, že nabídka o Petra byla lákavá, ale i když je s tím práce a výdaje, stále se nedostávám na částku auta, které bych si představoval (kolik peněz bych mohl na nejdražšího člena rodiny vynaložit. Děti jsou vlastně úplně skromné oproti autu)

No nadešel čas vyměnit zadní výfukový tlumič a ono ouha...nikde nic. Včera nasazen made in PL odjedu a říkam si kurňa to není ono, ale myslím si si to tak má být. Když jsem vyzvednul mladýho, hned mi hlásil, to máš teď Camaro?Hm tak jsem to vyzkoušel pořádně a všechen hluk do kabiny,rezonuje vše...tak jsem dojel dnes zpět a oni jen na volnoběh usoudili, že to je traktor a omlouvali se hned, že si toho včera nevšimli. No co, vrátili peníze, dali nazpátek (,,zpravenej,,) můj starej díl, řekli, že se mi ještě zítra ozvou jestli něco najdou a já jezdím zatím klidu dál. O jaké to firmě mluvím, že není problém a jsou vstřícný a se hodinu hrabat na netu a hledat výfuk a nebyl problém ani vrácení peněz, aniž bych si o to sám řekl. Tyll Nebovidy.

Jen nechápu to...mám pomalu stejnej motor (výfuk je určitě stejný) jak StibTo...stejnej nový výfuk made in PL a StibTovi to neřve a já měl Camaro s masážním volantem a područkou.....

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.No tak jsem si sednul teď na prdel.

Volal jsem do peugeotu a oni mi řekli ať se nezlobím, ale tlumič výfuku 42 000 Kč. Jako vážně? Stále opakovali, že je to jen tlumič a né celé výfukové potrubí...je tu nějaká dobrá duše a může mi to ověřit?

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že je to tak. Psal jsem to do SZ. Ověřoval mi to @Pe.Tr zkraje roku. Originál PSA dle Service Boxu cca 8.500 s DPH ale nedostupný, náhrada za tuhle raketu. Možná mi to někdo pomůže pochopit od čeho se ta cena (5x dražší) odvíjí - náhrada se expeduje snad z Nového Zélandu privátním tryskáčem ? Nebo jak na to přišli ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže sháním dál a zatím to buď vypadá na hokuspokus s tlumičem ze 607 (2,2i-má ho tu někdo?), že mi v tyllu vyjdou vstříc a zkusí to a potom to když tak předělaj...cena cca 4 000kč a nebo jsem dostal rekomando od poštovního holuba, že to mají v katalogu Autokelly a exp. do 48h. Může mi to tu někdo potvrdit, že by to opravdu přišlo? že opravdu výfuk existuje. kat.číslo 1726TF a jestli by tu byla dobrá duše co má u nich docela dobrou slevu a šlo by to z toho udělat. stojí cca 7900kč (potom bych se s tou dobrou duší i vyrovnal ohledně slevy..např.2000kč sleva tak těch 800bych věnoval, ale kdyby nechtěl a chtěl by mít dobrou karmu, tak bych mu ty peníze nevnucoval)

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...