Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P 306 - Návod na výmenu zadného silentbloku predného ramena


marko306

Recommended Posts

PS: správne naklepnutie až na pôvodné miesto bolo v mojom prípade dôležité - inak by mi nesedeli šróby na nápravnicu.... Nechápem ako sa to podarilo niekomu kto tu písal že to nedoklepol až na pôvodné miesto....

To také nechápu byl jsem to já ale v každém případě se to asi výrazně podílelo (to nenaklepnutí) na faktu že je ten SB po 1 roce už zase na sračku .... Takže jsi dobře udělal ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, silentblok se musí doklepnout na původní místo ještě venku, na auto to nepůjde. Také je důležité, aby byl pod stejným úhlem jako původní, tudíž na autě již žádné znásilňování při šroubování k nápravnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, silentblok se musí doklepnout na původní místo ještě venku, na auto to nepůjde. Také je důležité, aby byl pod stejným úhlem jako původní, tudíž na autě již žádné znásilňování při šroubování k nápravnici.

přesně tak, jinak silent samozřejmě brzy odejde do věčných lovišť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

No, já sem si to rameno postavil na zem, zadnim čepem nahoru a zboku sem si dal špalek, o kterej sem si to opřel. A takovej zásadní poznatek - na tom čepu je drážka, asi 1mm hluboká a na vnitřní straně toho prstence silentbloku (aspoň Meyle od badisaka to tak měl) je taková slaboučká světlá ryska. Stačí srovnat rysku na drážku a začít mlátit :) Snad to někomu pomůže :papa

Jinak k namlácení sem použil tu placatou část starýho silentbloku :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Ahoj, taky se na to chystám, kulák nechám, zbytek vyměnit. Ale byl jsem na STK na kontrole spodku za 100,- Kč a tam mi oznámil, že brzy bude nutné měnit i gumy pro stabilizátor. To už jste dělali nebo se toho nemám bát?

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to kus gumy (v plechovém pouzdře). Drží ho šroub na zadním silentu ramene. Přístup k tomu není nejlepší, ale dá se. Samozřejmostí je povolit tyčky stabu.

Doporučuji nešetřit, já koupil nejdříve ve výprodeji za 50 Kč/kus a vydrželo to jenom 60tkm. Napodruhé jsem dal za cca 200 Kč/kus a ty drží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduše: Chtěl jsem na auto dávat jiné řízení a opřu se o stabilizátor a on měkký. Kouknu na pouzdro a ono v háji (aha, to je to klepání). Ihned internet a jediné dva kusy, které v AK na P9 v sobotu odpoledne měli, byly tuším FEBI a byly ve výprodeji za 50 Kč / kus. Tak hurá, jedu pro ně. V tu chvíli jsem nechtěl mít rozebrané auto.

Jinak bych to objednal u badisaka, třeba Meyle HD (pokud se dělá). Ale na to nebyl čas, čekat do úterý. A myslel jsem si, že to FEBI bude kvalitnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...